Żużel. Elitserien. Vetlanda rozbiła w hicie Vastervik i jest w półfinale. Fenomenalni Zmarzlik i Łaguta

Hit kolejki Elitserien dla Vetlandy Speedway. Z niepokonanymi Artiomem Łagutą i Bartoszem Zmarzlikiem rozbiła na swoim torze dotychczasowego lidera tabeli, Vastervik Speedway 56:34 i tym samym zapewniła sobie awans do półfinału play-off.

Tomasz Janiszewski
Bartosz Zmarzlik WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik
Drużyna gospodarzy prowadzona przez menadżera Mikaela Wirebranda musiała pokonać swojego wtorkowego rywala, by przeskoczyć go w ligowej tabeli i tym samym zakończyć rundę zasadniczą przed nim, bo Vetlanda i Vastervik we wtorek zakończyły tę część sezonu. Wirebrand teoretycznie nie miał zbyt wiele pracy, bo jego podopieczni spisali się śpiewająco i zdeklasowali dotychczasowego lidera Elitserien. To oznacza, że Vetlanda zapewniła sobie awans do półfinału play-off, z kolei Vastervik prawdopodobnie będzie musiało jechać już w ćwierćfinale, bo bardzo duże szanse na TOP2 ma Dackarna Malilla, przed którą jeszcze dwa spotkania.

Miejscowi znów mieli w swoim składzie dwie potężne armaty. Bartosz Zmarzlik zanotował... ósmy komplet punktów w tym sezonie ligi szwedzkiej (czyli połowę z dotychczasowych meczów kończył niepokonany!), a bez strat zakończył też jazdę Artiom Łaguta. Polak w dwóch biegach przeciskał się na czoło stawki z dalszych miejsc, Rosjanin wygrywał wszystkie starty i szybko uciekał do przodu. Obie gwiazdy wsparli pozostali na czele z Dominikiem Kuberą i Szymonem Woźniakiem. Udanie zaprezentował się również Brady Kurtz.

W zespole gości wyróżnić należy Jacka Holdera, który dysponował szybkim sprzętem i pokazał w kilku biegach lwi pazur. Nicki Pedersen nie wygrał żadnego biegu, za to czterokrotnie był drugi. Słabo spisali się Bartosz Smektała i Krzysztof Buczkowski.