Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Żużel. Za i przeciw Hynka. Drabik nie jest niezbędny reprezentacji. Cieślak dogada się z papugą, to może i z Maksymem

Wprowadzając element humorystyczny szczerze współczuje Sparcie, gdy okaże się, że nie zachoruje sam Drabik, a jego pies i będzie trzeba pójść np. do weterynarza w dniu meczu. Obawiam się, że myśli będą krążyć gdzie indziej.
Kamil Hynek
Kamil Hynek
Maksm Drabik WP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Na zdjęciu: Maksm Drabik

No to ładnie przedstawił się Maksym Drabik przed milionami słuchaczy. Wiem, wiem, temat jest wałkowany od kilku dni, ale postanowiłem zabrać głos w Drabik gate ten jeden raz i od trochę innej strony. Biorę na tapetę interes reprezentacji, że jakby nie spojrzeć, ten Drabik nie jest taki niezbędny tej kadrze. Ostateczna decyzja należy jak zawsze do selekcjonera Marka Cieślaka

Tak naprawdę on wcale nie musi dawać jasnego przekazu i mówić w mediach, że skreśla Drabika. Że daje mu pstryczka w nos na otrzeźwienie, pół roku na przemyślenie swojego zachowania i nie bierze pod uwagę przy powołaniach przez np. rok. Może powiedzieć, że na jego miejsce ma lepszych, bardziej doświadczonych i objeżdżonych na arenie międzynarodowej podopiecznych, którzy nigdy go nie zawiedli i zawsze byli w gotowości.

CZYTAJ TAKŻE: Złoty Kask i Polska - Reszta Świata w cieniu dziwnych L-4
Zgadzam się z opiniami, że każdy ma prawo do L-4. Sęk w tym, że tych zwolnień lekarskich i dziwnych zachowań przy okazji ważnych imprez było multum. W aż takie przypadki nie wierzę. Krótka retrospekcja z kiepskiej i niefortunnej passy Drabika wygląda następująco.

ZOBACZ WIDEO Cieślak: Prezes Świącik do nowej umowy musi mi dołożyć na nerwosol


Nie wchodząc w szczegóły, zaczęło się od nieszczęsnego finału Srebrnego Kasku i wycofania się z turnieju z powodu problemów żołądkowych jeszcze przed pierwszym biegiem. Później poszło już lawinowo. Chamska odpowiedź na gratulacje za zdobycie drugiego z rzędu IMŚJ pod postem Marcina Najmana, w którym nie zapomina, w odróżnieniu od Maksyma oddać zasług ojcu 21-latka - Sławomirowi. To on ukształtował przecież młodego Drabika.

Sorry, ale nie znając nawet szczegółów rozstania taty i syna i jakie by ono nie było, ja na jego miejscu, podziękowałbym swojemu. Nawet za dach nad głową i dawanie żarcia dopóki nie stałem się samodzielny. Nie pojmuję, ale najwidoczniej ten typ tak ma.

Następnie była gala PGE Ekstraligi i słynne już pozdrowienia dla psa w trakcie odbierania statuetki na Najlepszego Juniora Sezonu. Żeby jeszcze dołożyć do pieca Drabik przedstawił L-4 tuż przed spotkaniem Polska - Reszta Świata w Rybniku, które zakończy sezon żużlowy w Polsce, a do którego Drabik junior był przewidziany.

Tylko, że zwolnienie lekarskie wysłał chyba gołębiem pocztowym, bo nie dotarło ono do trenera Cieślaka. Drabik nawet nie zadzwonił do selekcjonera, spuścił go po brzytwie, tak jakby był powietrzem. A to jego przełożony w najważniejszym klubie pod szyldem reprezentacja.

Od małego miałem wpajane różne wartości. Jedna z nich brzmi: Czasami najgorsza prawda jest lepsza od najpiękniej uknutego kłamstwa. Trzeba było zatelefonować i czarno na białym zakomunikować, że jest się zmęczonym sezonem, że może warto dać szansę innym, a nie chować głowę w piasek. Trener na pewno by zrozumiał i przychylił się do prośby zawodnika, który co by nie mówić wykonał swój plan na ten rok perfekcyjnie. A tak pozostał niesmak i jak to mawia dzisiejsza młodzież trąci wiochą.

Drabik lubi być aktywny w mediach społecznościowych, fotografować się z czworonogiem, który zawładnął nim bez reszty i coraz częściej towarzyszy Maksymowi na różnych zawodach. Tak sobie myślę, że może warto by było zamiast psa pokazać, to L-4. Pewnie wszyscy już zdążyli wyciągnąć wnioski po swojemu, ale pole do oceny by się poszerzyło.

Wprowadzając element humorystyczny szczerze współczuje Sparcie, gdy okaże się, że nie zachoruje sam Drabik, a jego pies i będzie trzeba pójść np. do weterynarza w dniu meczu. Obawiam się, że myśli będą krążyć gdzie indziej, a nie daj Boże jeszcze Maksym osiągnie wówczas słaby wynik. Proponuję jednak wówczas wykręcić ten numer do Cieślaka. Trener ma więcej zwierząt w domu, są psy, papuga, a jednak potrafi się zorganizować. Wierzę, że skoro umie dogadać się z kolorowym ptakiem, to i z Drabikiem mu się uda.

Wracając już na poważnie do meritum. Polskę naprawdę stać na to, aby pozwolić sobie na rezygnację z wiecznie bimbającego sobie zawodnika. Poradzimy sobie bez świętych krów. Zwłaszcza w obliczu braku powrotu DPŚ, gdzie potrzebnych jest pięciu równych i mocnych "rajderów". W SoN wystarczy tercet złożony z dwóch seniorów i jednego juniora. Pozycja Bartosza Zmarzlika jest niezagrożona, a Drabik od przyszłych rozgrywek nie będzie już młodzieżowcem. Ten drugi zawsze się znajdzie. Jest Maciej Janowski, Patryk Dudek, Janusz Kołodziej, czy choćby Bartosz Smektała

Towarzyskie mecze nigdy nie będą wyzwalać takich emocji, jak zawody o poważną stawkę. Zarówno u zawodników i kibiców. Nie zaklinajmy rzeczywistości, tego nie obejdziemy. Dlatego obracając monetę nie dziwi, że zawodnicy coraz mniej chętnie przyjeżdżają na zimowe zgrupowania i się z nich "wymiksowują". Różnica polega jednak na tym, że ktoś ma odwagę wziąć komórkę do łapy i poinformować o tym przełożonego. 

CZYTAJ TAKŻE: Wysyp zwolnień lekarskich wygląda na bunt

Dobrze, że nachodzi przerwa zimowa. Niech Drabik wybierze się na wakacje (ponoć ma być grana Dominikana), zresetuje się. Jest wiele miesięcy na ogarnięcie się, zadanie sobie ważnych pytań i wyczyszczenie głowy z dziwnych akcji. Naprawdę szkoda żeby był bardziej znany z pozasportowych wybryków niż sukcesów, na które niewątpliwie posiadł niebywały potencjał.

Czy Marek Cieślak powinien wysyłać powołania Maksymowi Drabikowi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (17):

 • RECON_1 Zgłoś komentarz
  Rozchorowal się cczy olał jego sprawa, najwyżej nie dostanie powołania do kadry co może się także odbić na potencjalnych sponsorach.moze to gonotrzezwi.
  • Prawdziwy Janusz Zgłoś komentarz
   Co za język.... I to ma być dziennikarz?! Fakty są takie że Drabik jest świetnie zalpwoadajacym się zuzlowcem mistrzem multimedalista DMP I MSJ jasne jawi się z obraz mediów (tzw.
   Czytaj całość
   kuluarow) że człowiekiem jest niedojrzalym ale Maks "więc" Drabik z racji wieku ma do tego prawo, cały ten cyrk ze złotym kąskiem GKSZ to jest temat na artykuł ale trzeba by było ruszyć cztery litery z kanapy zrobić dochodzenie dziennikarskie nt relacji między Wladnymi Polskiego zuzla a rajderami ale nie... Czwarta władza musi pokazać kto tu rządzi. Ten portal naprawdę potrzebuje głębokich zmian, poziom język wywoływanie wojenek i nawowylanie do nienawiści i to wszystko podane przez patronata medialnego ekstraligi żużlowej Hynek Galewski Ostafinski... Na dokładkę Kuczera który zapomniał już co pisał o Ostafinskim na Twitterze w 2013...dramat.mozna kogoś nie lubić ale w pracy trzeba być obiektywnym zwłaszcza jeśli się ta rzeczona czwarta władze chce godnie reprezentować. Ręce opadają.
   • Dave Wlkp Zgłoś komentarz
    @Patomorfolog: a Zmarzlik co? Dlaczego dziś nie startuje?? Też olał zawody... co powiesz na to znawco????
    • Włókniarz Zgłoś komentarz
     Hynek ty dziennikarski podnozku ostafy,dno
     • Kuluarom śmierć Zgłoś komentarz
      Nie bronię Maksyma i mam go w poważaniu, ale nie kumam o co te dziennikarskie miernoty kręcą aferę. Czy Maksym podpisywał jakiś kontrakt zobowiązujący go do jazdy w kadrze Polski? Czy
      Czytaj całość
      dostawał jakieś dofinansowanie z PZM-otu, które musiałby odrobić jeżdżąc w kadrze? Nie chce reprezentować Polski na arenie międzynarodowej, to won i tyle, ja za nim tęsknić nie będę. Może wystarczy mu kasa ze Sparty i nie ma ambicji jak Zmarzlik, by zdobywać medale dla Polski. Jego sprawa i tyle, tak samo jak jego prywatne życie. A jak PZM-ot ma wątpliwości co do prawdziwości zwolnienia lekarskiego, to niech naśle kontrolę i go sprawdzi.
      • FifiLA Zgłoś komentarz
       Wy dziennikarze SF to chyba przez tą akcję spać nie możecie. A co się tyczy L4 to chyba w kraju przesylane są do pracodawcy droga elektroniczna a nie gołębiem pocztowym Panie
       Czytaj całość
       dziennikarzu
       • PIAR Zgłoś komentarz
        Młody się rozchorował i już 10 artykuł na ten temat. Zwolnienie lekarskie jak i stawiane na nim rozpoznanie jest dla petenta i lekarza. Ja wierzę w uczciwość i nie obrzucam kałem jak
        Czytaj całość
        nie mam dowodów na kłamstwo. Czyż nie na tym polega praca dziennikarza ? By znaleźć źródło, powiercić i przedstawić rzetelną informację ? Nie wspominam nawet o charakterze tych wypocin. To profesjonalny portal jest czy blog by używać takich kolokwializmów?
        • doc holliday Zgłoś komentarz
         Panie Hynek, co Pan osiągnął w życiu dziennikarski, że takie bzdury Pan pisze! Ma pan wykształcenie kierunkowe, czy tylko nowe gimnazjum i umowę śmieciową ? Jest pan marnym
         Czytaj całość
         amatorem. Kto w tej redakcji odpowiada za dobór kadr, jak przebiegają audyty , że ........są wśród nich. Poczytaj dzieciaczku o mistrzach tego "Gatunku", Panu B.Tomaszewskim, J.Ciszewski i innych z tamtych czasów. To są wzorce, a nie twoja bazgranina! Z nich warto brac przykład, a nie z wyrzutka PS!
         • Lukim81Pomorskie-Śląskie Zgłoś komentarz
          Dużo pisze się ostatnio o Drabiku, autorem artykułu nie jest teraz Dariusz Ostafiński Ale zastanawia mnie czy redaktor lubi Maksyma Drabika i chyba nie. Jak Maks powiedział, dziennikarzy
          Czytaj całość
          interesuje nabijanie wyświetleń a on nie ma obowiązku tego akceptować. Nie był to zarzut do ogółu dziennikarzy odmówił, ma takie prawo. Owszem może to wyglądać jak sodówa. Było też że Maksym powinień podziękować swojemu ojcu. Jeszcze nie jest za póżno. Teraz Drabik sięgnął po IMŚJ i się zaczęło. Telenowela, Młody jest robi się wielkie halo że pozdrawia psa i co z tego? zażartował. "Slammer" swego czasu też miał specyficzne poczucie humoru. Nie potrzeba nam nadąsanych żużlowców ale potrzeba takich wariatów, luzaków którzy lubią swobodny typ życia typu Tai Woffinden który się nie chowa po meczu wyjdzie do kibiców, pozdrowi weźmie szalik. Raczej nie jest to błazenada. Maksym jest specyficzny, młody i umie jeździć. Czemu ktoś miałby współczuć Sparcie jeśli zachoruje pies, trochę to pudelkowe. Przeszła mi myśl a jeśli powiedział by to nasz nowy mistrz Bartosz Zmarzlik jaka byłaby reakcja? ja jestem zdania że gdyby ktoś tak wszystko brałby do siebie to by chyba zwariował. Trochę dystansu.
          • Hatemaster Zgłoś komentarz
           A tak a propos: tylko wy rozpisujecie się o "pozasportowych wybrykach". Każdy prawdziwy kibic ma na to wyxebane i szczerze gratuluje Maksymowi drugiego tytułu IMŚ. Maksym ma w
           Czytaj całość
           dxpie Ostafińskiego, a ten ma z tego powodu ból dxpy. Ty Hynek, jak na klakiera i najwierniejszego przydupasa Ostafy przystało, jedziesz po Maksymie jak po burej suce. Powiem ci tylko jedno: archiwizuję wszystkie wasze obrzydliwe hejty i jeśli stanie się tragedia (odpukać) to nie omieszkam je udostępnić gdzie trzeba. A teraz usuń mój komentarz, tchórzu.
           • Hatemaster Zgłoś komentarz
            Hynek, za kogo ty się uważasz? Skoro ty coś możesz zrobić bez względu na okoliczności, to inni zobligowani są robić to samo? Twoje ego sięga himalajów. Wpierd@l@jąc się w cudze
            Czytaj całość
            prywatne życie jesteś takim samym żałosnym dnem, jak twój kochaś Ostafiński.
            • lancet1 Zgłoś komentarz
             Panie Hynek, osmiesza sie Pan. Nie mamy nadmiaru bdb. zawobnikow. Mamy duzo dobrych dziennikarzy do ktorych Pan sie nie zalicza. SF sa bardzo mierne bo tacy "mistrzowie" jak Pan
             Czytaj całość
             wypisuja glupoty. Oficjalnie nastepny gostek wyslal L4 (Janowski) i co tez rezygnujemy? Zawsze bylo tak, ze niepokorni zuzlowcy byli lepsi od grzecznych. Nie podoba sie, ze Drabik zachowal sie malo profesjonalnie w stosunku do trenera, a jak zachowywal sie trener pijak, ktory prowadzi kadre mimo pijanstwa na stadionie w parkingu? Dziwi mnie, ze temu starszemu panu nie podziekowano. Nie jestem kibicem Spaty ale odwalcie sie pismaku od Mistrza Swiata Drabika.
             • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
              Na miejscu Cieślaka nie wysłał bym Drabikowi żadnego powołania do kadry.Sprawy zdrowotne lub inne jakie są na tapecie zawodnik trener ,,GKSŻ ,,rozwiązuje się inaczej.Nie w ten
              Czytaj całość
              sposób.Czy zawsze na koniec sezonu musi być żenada.
              Zobacz więcej komentarzy (4)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×