Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

W weekend PGE Speedway Camp w Gdańsku

W najbliższy weekend na minitorze w Gdańsku odbędzie się PGE Speedway Camp - Zenon Plech Zaprasza. To kolejne tego typu wydarzenie organizowane przez Krystiana Plecha, którego adresatami są najmłodsi.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Uczestnicy Gdańsk Speedway Camp Materiały prasowe / Uczestnicy Gdańsk Speedway Camp

Aktualne składy drużyn: PGE Ekstraliga | eWinner 1. Liga | 2. Liga Żużlowa

Podczas PGE Speedway Camp - Zenon Plech Zaprasza zawodnicy będą mieli okazję nie tylko rywalizować ze sobą na torze, ale również spotkają swoich idoli. Treningi będą się odbywały pod okiem Zenona Plecha, Patryka Dudka i Kacpra Gomólskiego.

- Projekt campów zapoczątkowaliśmy w ubiegłym roku i przypadł on do gustu dzieciakom. Cały czas na tym etapie potrzebują jazdy, a kalendarz imprez nie jest zbyt bogaty. W tym roku odbyła się kolejna edycja. Sama idea jest taka, by dla najmłodszych dostępna była gwiazda sportu. To fajna atrakcja, organizacja nie byłaby jednak możliwa bez przychylności sponsorów. Podziękowania dla Polskiej Grupy Energetycznej, która objęła patronatem wydarzenie. Chętnych było więcej niż miejsc i to buduje. Liczę na to, że inne ośrodki pójdą tym tropem i będzie więcej takich wydarzeń - powiedział Krystian Plech, organizator wydarzenia.

Linus Sundstroem o swoim stanie zdrowia. Zobacz więcej!

Nie wszyscy znani żużlowcy mają taki charakter, by przyjechać na treningi najmłodszych i udzielać im cennych rad. - Nie ukrywam, rozmawiałem z kilkoma zawodnikami odnośnie możliwości współpracy i z niektórymi było ciężko. Jest jednak grupa tych, którzy pamiętają jak zaczynali i mieli swoich idoli. To bardzo ważne i dziękuję im za to, że wzięli czynny udział. Wcześniej był z nami Emil Sajfutdinow, teraz kolejny raz przyjeżdża Patryk Dudek, jest Kacper Gomólski, a przede wszystkim mój tata. Wszyscy nie widzą problemu by poświęcić swój czas i być do dyspozycji dzieci - dodał Plech.

ZOBACZ WIDEO Różnica zdań w kwestii obcokrajowca pod numerem młodzieżowym. Chcemy ratować inne kraje, za chwilę obudzimy się z ręką w nocniku?

Wsparcie PGE pokazuje, że ta droga ma przyszłość. - Ja jako organizator zrobię wszystko, by sponsorzy byli zadowoleni. Wiele firm zostaje przy nas i rozumie tę ideę. Teraz dołączyła PGE, sponsor największej ligi na świecie, który nie dba tylko o zawodowy sport, ale również o żużel od podstaw, by wychował kolejnych mistrzów. Mam nadzieję, że będzie to cykliczna impreza, nie tylko w Gdańsku. Koszta organizacji czy zabezpieczenia medycznego są spore, ale dzięki takim firmom jest to dużo prostsze - przyznał Krystian Plech.

Co dalej z Rafałem Karczmarzem? Zobacz więcej!

W turnieju pojedzie szesnastu zawodników w klasie 80-125 cc oraz czterech w klasie 50 cc. Całe wydarzenie rozpocznie się 19 października, kiedy najmłodsi będą trenowali pod okiem zaproszonych gości. Ponadto w sobotę o godzinie 14:30 odbędzie się turniej indywidualny, a w niedzielę o godzinie 11:00 rywalizacja drużynowa.

Lista startowa:

Klasa 80-125 cc:
1. Krystian Gręda (ZKŻ SSA Zielona Góra)
2. Mikołaj Duchiński (SSSM Stal Toruń)
3. Kacper Król (GKŻ Wybrzeże Gdańsk)
4. Eryk Kamiński (GKŻ Wybrzeże Gdańsk)
5. Maksymilian Pawełczak (BTŻ Polonia Bydgoszcz)
6. Adam Putkowski (BTŻ Polonia Bydgoszcz)
7. Maciej Kurzawski (BTŻ Polonia Bydgoszcz)
8. Jakub Breński (KS Toruń S.A.)
9. Jakub Malina (GKŻ Wybrzeże Gdańsk)
10. Piotr Piotrowski-Prędki (Just Fun GUKS Speedway Wawrów)
11. Kacper Woźniak (Just Fun GUKS Speedway Wawrów)
12. Kewin Nycz (Just Fun GUKS Speedway Wawrów)
13. Antoni Kawczyński (GKŻ Wybrzeże Gdańsk)
14. Emil Maroszek (BTŻ Polonia Bydgoszcz)
15. Szymon Ludwiczak (MKMŻ Rybki Rybnik)
16. Wiktor Andryszczak (UKS Speedway Rędziny)

Klasa 50 cc:
17. Maksymilian Brzeski (GKŻ Wybrzeże Gdańsk)
18. Seweryn Kapiszka (GKŻ Wybrzeże Gdańsk)
19. Wiktor Kutyła (GKŻ Wybrzeże Gdańsk)
20. Dorian Biedrzycki (GKŻ Wybrzeże Gdańsk)

Czy duże firmy powinny popierać tego typu inicjatywy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2):
 • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
  Sądzę że będzie dobra zabawa za razem nauka dla młodzieży startujących w tych zawodach.Powodzenia dla wszystkich,
  • yes Zgłoś komentarz
   Co słychać u Zenka Plecha? Kilka dni temu wspomniały SF, że jest chory. Może coś napiszecie, oprócz samego imienia nazwiska? Pamiętam jego z czasów, gdy miał być zawodnikiem ;)
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×