Żużel. Transfery. Podsumowanie 15. dnia okienka transferowego. Hit last minute. Greg Hancock w ROW-ie Rybnik

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Marcin Karczewski. / Na zdjęciu: Greg Hancock w Grand Prix
Newspix / Marcin Karczewski. / Na zdjęciu: Greg Hancock w Grand Prix
zdjęcie autora artykułu

Choć okienko transferowe zostało oficjalnie zamknięte, to kluby mają jeszcze czas na zgłoszenie ruchów kadrowych do żużlowej centrali. Hitem piątku było pozyskanie przez PGG ROW Rybnik Grega Hancocka.

Oficjalnie ostatnim dniem okienka transferowego był 14 listopada. W czwartek większość żużlowych klubów poinformowało o podpisaniu kontraktów z nowymi zawodnikami. Nie zabrakło hitów transferowych. Wciąż jednak bez zatrudnienia był Greg Hancock, którym interesowali się działacze PGG ROW-u Rybnik. W śląskim klubie Amerykanin miał być liderem, który pomoże w utrzymaniu w PGE Ekstralidze.

Podczas czwartkowego spotkania z kibicami Krzysztof Mrozek nie ogłosił oficjalnego podpisania umowy z Hancockiem. "To był długi wieczór, ale najważniejsze że na zielono-czarnym pokładzie witamy także Grega Hancocka!" - ogłosił PGG ROW Rybnik. Jednak droga do startów w śląskim klubie jest jeszcze daleka. Wszystko jest zależne od stanu zdrowia żony żużlowca.

- Piłka jest po jego stronie. Może być tak, że pierwszy raz pojedzie w kwietniu, maju, sierpniu lub wrześniu. Równie dobrze może nie wystartować w naszych barwach w ogóle - tłumaczył prezes Mrozek. Nie jest wykluczone, że rybniczanie dokonają jeszcze wzmocnień w formacji juniorskiej. W kręgu zainteresowań działaczy są bracia Bartosz i Michał Curzytkowie.

ZOBACZ WIDEO Przepis na sukces Wiktora Lamparta. Junior Motoru przeszedł na wegetarianizm

O nowych zawodnikach w piątek poinformował również OK Bedmet Kolejarz Opole. Umowy z II-ligowcem podpisali Denis Gizatullin oraz Jonas Seifert-Salk. Do tego opolanie doszli do porozumienia z Włókniarzem Częstochowa w kwestii startów Mateusza Świdnickiego i Bartłomieja Kowalskiego na zasadzie gościa.

Rzutem na taśmę kontrakty podpisali także Dawid Lampart, Paweł Hlib i Karol Baran. Ten ostatni związał się z Lokomotivem Daugavpils, z którym parafował tzw. umowę warszawską. Na takiej samej zasadzie z Apatorem Toruń porozumiał się Hlib, a Lampart ze Speed Car Motorem Lublin. Dodajmy, że to nie był ostatni ruch kadrowy toruńskiego klubu. Umowę z Apatorem podpisał też Petr Chlupac. Z kolei kontrakt warszawski ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk podpisał Marcel Szymko.

O transferach juniorów poinformowały ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz i RzTŻ Rzeszów. Barwy beniaminka Nice 1.LŻ reprezentować będzie Nikodem Bartoch, który został wypożyczony ze Stelmet Falubazu Zielona Góra. Z kolei do rzeszowskiego klubu trafił Patryk Zieliński. W Wilkach Krosno startować będzie za to Kamil Wieczorek.

Zobacz także: Piotr Żyto minął się z prawdą. Krzysztof Mrozek: Chciał podwyżki i dwuletniej umowy Kulisy rozmów Hancocka z ROW-em. Nikt w klubie nie wie, kiedy Amerykanin wyjedzie na tor

Źródło artykułu: