Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Kto najlepszym transferem PSŻ? Nie Bellego, nie Curzytki, ani nawet nie Bajerski

- Naszym najlepszym transferem jest klubowa maskotka Golajek - mówi nam Arkadiusz Ładziński, prezes PSŻ Poznań. - W zasadzie to pakiet maskotka plus animator Dawid w środku. Jak idziemy do przedszkola, dzieci pytają o Golajka, nie o żużlowców.
Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
PSŻ Poznań Golajek z lewej WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / PSŻ Poznań. Golajek z lewej.

Power Duck Iveston PSŻ Poznań jest świetnym miejscem do promocji dla trenerów i zawodników. W tym roku z Poznania na szerokie wody wypłynęli Tomasz Bajerski (szkoleniowiec trafił do eWinner Apatora Toruń) oraz zawodnicy David Bellego (ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz), czy bracia Curzytek (biją się o nich kluby PGE Ekstraligi i Nice 1.LŻ). Jednak dla prezesa Arkadiusza Ładzińskiego największą wartość ma klubowa maskotka. - Golajek jest naszym najlepszym transferem - mówi.

- Właściwie to Golajek w pakiecie z animatorem Dawidem, który zakładając strój maskotki, zmienia się nie do poznania - stwierdza Ładziński. - Spokojny na co dzień człowiek robi takie show, że aż miło popatrzeć. Ściga się z dzieciakami na rowerach i wymyśla różne niesamowite rzeczy. Nic dziwnego, że jak klub ma wizytę w przedszkolu, dzieciaki nie pytają o zawodników, ale o to, czy będzie Golajek.

Czytaj także: Prezes Włókniarza pociesza Mrozka. Mówi, że miał gorszy skład po awansie

- Maskotka pracuje tak ciężko, że już dwa razy musieliśmy ją naprawiać – opowiada prezes PSŻ-u. - To, dlatego że dzieciaki na Golajka skaczą i nie raz się zdarzyło, że leżał na ziemi. Inne zniszczenia? Kiedyś jakiś dorosły zgasił na maskotce papierosa. Na szczęście takie rzeczy należą do rzadkości, przeważa ta przyjemna strona.

Golajek od dwóch lat bawi dzieciaki w Poznaniu. Od tamtego czasu sprzedano około 700 sztuk maskotki, bo w klubowym sklepiku jest też 45-centymetrowy Golajek pluszak. - Wymyślony w Poznaniu, a wyprodukowany w Chinach. Ładny uśmiech mu Chińczycy zrobili - śmieje się Ładziński. - I tak skorpion, który raczej nie kojarzy się zbyt przyjemnie, stał się naszym znakiem rozpoznawczym pokazującym taką radosną stronę klubu i poznańskiego żużla.

Czytaj także: Hancock pojedzie dla PGG ROW-u jak będzie czuł się na siłach

ZOBACZ WIDEO: #MagazynBezHamulców: Gorąca linia Ostafińskiego z Kryjomem. Co ma Pawlicki do Zmarzlika

Czy podoba ci się klubowa maskotka PSŻ-u?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (4):
 • smok Zgłoś komentarz
  Haha dobre! :-D
  • P0ZNANIAK Zgłoś komentarz
   Ciekawe czy nasz prezes będzie tak sobie żartował - szczególnie, gdy uwzględnimy aspekt finansowy i awans do I ligi - za niecały rok po zakończeniu nadchodzącego sezonu. Poczekamy,
   Czytaj całość
   zobaczymy.
   • Andrzej TRybus Zgłoś komentarz
    A co do samej maskotki klubowej , to nasz Wolfik i tak jest ładniejszy od Golajka , fajniejszy i ròwnież bawi świetnie nie tylko dzieciaki, ale i dorosłych kibicòw robiąc wspòlne fotki
    Czytaj całość
    zaròwno na stadionie podczas meczu jak i po nim w parku maszyn . :-)))
    • Andrzej TRybus Zgłoś komentarz
     Żeby myśleć realnie o awansie do 1 Nice Ligi , to trzeba mieć realne szanse i możliwości na budżet minimum 2,5 - 3 milionòw złotych i stadion dostosowany do wymogòw tejże ligi . Taka
     Czytaj całość
     jest niestety prawda . Jak w 2 Lidze powiedzmy 1,5 - 1,8 miliona wystarczy na odjechane sezonu nawet z mocnym składem , to z takim budżetem i stadionem bez inwestycji ze strony miasta nie ma co marzyć o czymś więcej jak udział w Play Off i to wszystko , bez względu na klub w 2 Lidze . Kto o tym nie pomyślał w sposòb racjonalny i poszedł na tz żywioł a jeszcze mając jakieś zadłużenie dodatkowo ( zaległości ), to można się domyślić jak się to zazwyczaj kończy , a samego awansu jak nie było tak i nie ma . Dobrze jeszcze jak klub istnieje , bo czasem i tego nie ma . Co do samego PSŻ Poznań to moim zdaniem barierą , ktòrej nie może przeskoczyć jak chodzi o awans jest właśnie tenże budżet na wyższą ligę pomimo tak dużego miasta i tyłu ròżnych firm . Mòwię to na podstawie obserwacji i ostatnich sezonòw , zwłaszcza sezonu 2019 . Oczywiście nie piszę tego złośliwie , ale wszyscy ktòrzy chodzą na żużel doskonale wiedzą jaką ilość pkt można odrobić, a jaka jest nie do odrobienia , ale cuda się zdarzają jednak , bez względu na pòźniejsze tłumaczenia czy wyjaśniania . Niestety wszystko zależy od kasy i to w każdej dyscyplinie sportu . Jest kasa, jest ekipa, są wyniki to jest awans . Brak kasy , często zaległości finansowe wobec zawodnikòw , to jest spadek , długi , a nawet upadek klubu czy jakiejś sekcji w danym klubie , bo nie tylko chodzi o żużel . Życzę rzecz jasna PSŻ towi Poznań awansu , bo dlaczego nie ? . Może nawet w sezonie 2020 , jak tylko się to uda osiągnąć .
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×