Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Cudowny kask Adriana Gały będzie miał nowego właściciela

Nowego właściciela będzie mieć kask, który wyratował Adriana Gałę z niemałej opresji. Mowa o fatalnym wypadku zawodnika Car Gwarant Startu Gniezno w Pucharze Nice 1. Ligi Żużlowej.
Mateusz Domański
Mateusz Domański
Kontrola uszkodzonego kasku Adriana Gały WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Kontrola uszkodzonego kasku Adriana Gały

Ten kask (na zdjęciu) można nazwać cudownym. Uchronił on Adriana Gałę od nieprzyjemnych skutków makabrycznie wyglądającej kraksy w 11. biegu Pucharu Nice 1. Ligi Żużlowej na torze w Gnieźnie. Oprócz zawodnika Car Gwarant Startu Gniezno, w incydencie uczestniczył również Krystian Pieszczek.

Czytaj także: Mirosław Jabłoński: Sprzętu jest ponad stan. Oby nie było go za dużo (wywiad)

Publiczność wówczas zamarła. Wygląd kasku jest najlepszym dowodem na to, jak silne było uderzenie w nawierzchnię owalu przy Wrzesińskiej 25. Dla żużlowca ma on wartość sentymentalną, bo przypomina mu o tym, jakim niebezpiecznym sportem potrafi być żużel. Mimo to postanowił podzielić się tą wyjątkową pamiątką ze stowarzyszeniem Królewskie Serce.

Przedstawiciele tego podmiotu wystawili "cudowny" kask na licytację, która odbywa się na Allegro. Teraz czeka na nowego właściciela. Organizatorzy aukcji liczą, że zostanie zlicytowany za jak największą sumę, która trafi na leczenie Dawida i Ksawiera. Fani czarnego sportu powinni zainteresować się także innymi licytacjami. Na koncie Królewskie Serce na Allegro do zdobycia są również kevlary Oskara Fajfera i Marcina Nowaka.

ZOBACZ WIDEO: Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’a

Warto odnotować, że licytacje odbywają się w ramach III meczu charytatywnego "Gwiazdy na Gwiazdkę", który został zaplanowany na tę niedzielę. Do wydarzenia dojdzie w hali widowiskowo-sportowej im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie. Podczas tej imprezy także toczyć się będą licytacje. Nie zabraknie sportowych fantów, przekazanych przez Patryka Dudka, Mirosława Jabłońskiego czy Roberta Gumnego. Do zgarnięcia będzie nawet w pełni sprawny motocykl żużlowy!

Czytaj także: Jego pasją jest kolekcjonowanie kevlarów. Zrobił wyjątek i jeden oddał 

Czy chciałabyś/-ałbyś stać się posiadaczem takiego kasku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×