KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Czy Apator weźmie dziką kartę? Klub czeka na oficjalne zaproszenie Ekstraligi

PGG ROW może wylecieć z PGE Ekstraligi, bo miasto chce odebrać część dotacji za 2018, a w klubie boją się, że to uruchomi efekt domina. W Rybniku rozważają wycofanie się z ligi. Miejsce beniaminka mógłby zająć Apator.
Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Chris Holder i Jack Holder WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Chris Holder i Jack Holder

W Ekstralidze Żużlowej i PZM małe zamieszanie, bo jeśli kontrola urzędu miasta Rybnika w PGG ROW-ie zakończy się koniecznością zwrotu przez klub części dotacji za 2018 rok, to beniaminek może się wycofać z rozgrywek najlepszej ligi świata. Taki scenariusz jest poważnie brany pod uwagę, bo w PGG ROW-ie boją się, że jedna zła decyzja uruchomi lawinę. Dodajmy, że miasto mówi o zwrocie, gdyż klub wypracował sporą nadwyżkę z biletów. W PGG-e ROW-ie traktują to jako karę za gospodarność i pytają, co będzie, jeśli kontrola miejskiej dotacji za 2019 rok także wykaże nadwyżkę. Też trzeba będzie zwracać kasę? To mogłoby być zabójcze.

Sytuacja ROW-u każe działaczom Ekstraligi trzymać rękę na pulsie. Wiadomo, że jak rybniczanie nie przystąpią do rozgrywek, to trzeba będzie poszukać kogoś w zamian. Odbędzie się konkurs na dziką kartę. Na razie trwa sondowanie rynku. Wiemy, że mocną kandydaturę stanowi eWinner Apator Toruń. - Jednak dopóki nie będzie oficjalnego stanowiska, to nie zamierzamy zabierać głosu - mówi nam prezes Ilona Termińska.

Czytaj także: Jego życie wyceniono na milion złotych. Chciałby zobaczyć, jak dorastają dzieci

Nieoficjalnie słyszymy, że Apator byłby jednak skłonny przystąpić do konkursu pod pewnymi warunkami. Jakimi? Tego już nie udało nam się ustalić. Na pewno nie chodzi o zawodników, bo w razie relegowaniu ROW-u do drugiej ligi do wzięcia będą Kacper Woryna, Andrzej Lebiediew, Robert Lambert czy Vaclav Milik. Woryna i Lebiediew byliby idealnym uzupełnieniem składu Apatora. A przecież jest szansa, że do gry wróci też Greg Hancock, więc i jego Apator mógłby wziąć do kadry.

Oczywiście inne kluby pierwszej ligi teoretycznie też mogłyby się zgłosić do konkursu na dziką kartę, ale nie ma co kryć, że to właśnie Apator jest najlepiej do tego przygotowany. Ma stabilny budżet, nowoczesny stadion i mocny skład na pierwszą ligę. Po dwóch, trzech wzmocnieniach mogliby w Toruniu zbudować zespół zdolny powalczyć o spokojne utrzymanie w PGE Ekstralidze.

Czytaj także: Wróci temat zagranicznego juniora. Młodzi Polacy zbyt pazerni

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’a

Czy Apator jest jedynym sensownym kandydatem do dzikiej karty w razie rezygnacji ROW-u?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (102)
Zobacz więcej komentarzy (45)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×