Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Żużel. Taktyka Speed Car Motoru Lublin. Jamróg potrzebuje zaufania, a na otwarcie można odpalić dwie bomby

Sprawdzamy, w jakim zestawieniu może jechać w przyszłym sezonie Speed Car Motor Lublin. Menedżer Jacek Ziółkowski będzie miał pole do popisu. Dobry numer przyda się Jakubowi Jamrogowi, który wchodzi do drużyny.
Jakub Czosnyka
Jakub Czosnyka
Jakub Jamróg w kevlarze Speed Car Motoru Lublin YouTube / MotorTV / Na zdjęciu: Jakub Jamróg w kevlarze Speed Car Motoru Lublin.

Analizę taktyczną Speed Car Motoru Lublin według nowej tabeli biegowej przygotował Jacek Frątczak.

***

Lublinianie są w komfortowej sytuacji, bo mają mocną parę juniorów. Uważam, że zawsze należy dążyć do zbilansowania par i wykrzesania z zawodników maksimum potencjału. Dlatego pod numery 5/13 desygnowałbym Mateja Zagara. To dobra pozycja dla tego zawodnika. Słoweniec dwukrotnie jechałby w parze z młodzieżowcem. Podobny wariant stosował trener Marek Cieślak w Częstochowie i uważam, że to się sprawdzało.

Numer 1/9 zarezerwowałbym dla Mikkela Michelsena. Duńczyk spokojnie sobie poradzi. Drugą armatą byłby pod numerem 3/11 Grigorij Łaguta. Szkielet drużyny już mamy. Sądzę, że te dwie pozycje będą istotne. Każdy menedżer będzie chciał dobrze rozpocząć mecz, więc spodziewam się tutaj mocnych nazwisk w każdej drużynie. Duńczyk z Rosjaninem pasują więc idealnie.

Idąc dalej, Jakub Jamróg ląduje pod numerem 2/10. Ten zawodnik potrzebuje zaufania i jestem pewien, że odpłaci się dobrymi wynikami. Ten numer daje mu komfort nieco łatwiejszego początku spotkania. I zostaje nam jeszcze Paweł Miesiąc. On dostaje ode mnie numer 4/12. Tak naprawdę to dwójką Polaków można rotować w zależności od sytuacji.

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’a

Pamiętajmy, że dobrze poukładana drużyna to taka, w której od pierwszego do trzynastego biegu nie ma większych dziur. Myślę, że zaproponowane przeze mnie ustawienie jest optymalne i taką gwarancję daje. Nie zapominajmy także o młodzieżowcach. Oni odegrają bardzo ważną rolę w Motorze. Wiktor Lampart i Wiktor Trofimow jr to są zawodnicy, którzy spokojnie mogą wygrywać z seniorami. Dlatego też będą w pogotowiu i w każdej chwili kierownictwo drużyny będzie mogło z nich skorzystać.

Skład Speed Car Motor Lublin oczami Jacka Frątczaka:

9. Mikkel Michelsen
10. Jakub Jamróg
11. Grigorij Łaguta
12. Paweł Miesiąc
13. Matej Zagar
14. Wiktor Lampart
15. Wiktor Trofimow

CZYTAJ TAKŻE: Żużel. Ranking najszybszych torów w PGE Ekstralidze. W Lesznie można się rozbujać, a w Gorzowie trzeba mocno zawracać

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Żużel. Lokomotiv na kontrze. Łotysze zbudowali skład na spadek i muszą liczyć na cud. Nie ma ani jednego pewniaka

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy zgadzasz się z analizą Jacka Frątczaka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (24):

Zobacz więcej komentarzy (11)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×