KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Taktyka Car Gwarant Startu. Nowa tabela skrojona pod Juricę Pavlica. Dwa warianty składu

Łukasz Związko uważa, że nowa tabela biegowa jest wręcz skrojona pod Juricę Pavlica. Były zawodnik Startu Gniezno proponuje dwa warianty składu czerwono-czarnych na sezon 2020 - na mecze wyjazdowe i domowe.
Mateusz Domański
Mateusz Domański
Jurica Pavlic WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Jurica Pavlic

Analizę taktyczną Car Gwarant Startu Gniezno według nowej tabeli przygotował Łukasz Związko, były zawodnik Startu Gniezno.

***

Przy tak wyrównanym zespole, jakim jest Car Gwarant Start Gniezno, oraz wzmocnieniu w postaci Timo Lahtiego, menedżer zespołu Rafael Wojciechowski za dużych rewolucji w ustawieniu par nie musi dokonywać, ale zestawienie domowe i wyjazdowe w mojej ocenie powinno być troszkę inne. Spowodowane jest to nową tabelą biegową, jaka będzie obowiązywać w sezonie 2020.

Czytaj także: Jurica Pavlic nie będzie pierwszy. Start Gniezno miał już zagranicznego trenera

W zestawieniu domowym pod numerem dziewiątym widziałbym Adriana Gałę. To mocne ogniwo w drużynie Rafała. Zna gnieźnieński tor i jest do niego doskonale spasowany. Pod numerem dziesiątym - Jurica Pavlic. Mimo wszystko ten numer do niego pasuje, a nawet twierdzę, że nowa tabela biegowa jest stworzona pod tego gościa.

ZOBACZ WIDEO: Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’a


Dalej numer jedenasty - Oskar Fajfer, a dwunasty - Oliver Berntzon. Tutaj nie zmieniałbym nic, bo ci zawodnicy w wielu meczach zeszłego sezonu startowali razem. W nowej tabeli będą mieć ze sobą dwa biegi - piąty i dziesiąty. W biegu dwunastym Oskar pojedzie z młodzieżowcem na parę gości - zawodników z numerami dwa i siedem, więc ten bieg może mieć duże znaczenie przed wyścigami nominowanymi. Oliver i Timo już jako mocna para w pierwszej serii biegów i w jedenastym biegu, a Oli razem z Adrianem, natomiast trzynasty bieg to Jura i Timo.

Co do młodzieżowców, tutaj numer czternasty - Marcel Studziński, a piętnasty - Damian Stalkowski i przy takim układzie tabeli biegowej, takie rozwiązanie uważam za idealne. Pamiętać też trzeba, że pod numerem 16 jest jeszcze Frederik Jakobsen, który może w każdej chwili zastąpić któregoś z kolegów i tutaj też jest mega duże pole manewru taktycznego.

Skład na mecze domowe:
9. Adrian Gała
10. Jurica Pavlic
11. Oskar Fajfer
12. Oliver Berntzon
13. Timo Lahti
14. Marcel Studziński
15. Damian Stalkowski
16. Frederik Jakobsen 

W przypadku wyjazdów zmieniłbym ustawienie. Tutaj w pierwszym biegu zaczynamy z mocnego uderzenia - Jura i Oli, a trzeci bieg to Adrian i Timo. Mocne pary na pierwszą serię. Druga i trzecia seria idzie normalnie parami, ale czwartą serię zaczynamy jedenastym biegiem z Jurą i Oskim. W dwunastym, ważnym wyścigu, Adi i Stalki, a później w trzynastym ponownie Oli i Timo.

Skład na mecze wyjazdowe:
1. Jurica Pavlic
2. Adrian Gała
3. Oliver Berntzon
4. Oskar Fajfer
5. Timo Lahti
6. Marcel Studziński
7. Damian Stalkowski
8. Frederik Jakobsen 

Papier papierem, analizy analizami, ale wszystko zweryfikuje tor. Liczę na to, że pierwsza kolejka z udziałem Startu będzie taka sama jak finał ligi.

Czytaj także: Start na kontrze. Lahti jednym z lepszych transferów w lidze. W Gnieźnie mają drużynę na finał

Czy zestawienia zaproponowane przez Łukasza Związko uważasz za słuszne?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (7)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×