Żużel. Awans sportowy byłych zawodników PSŻ-u? Zadecyduje ciężka praca

Marcin Nowak i Władimir Borodulin w sezonie 2019 stanowili o sile drugoligowego PSŻ-u Poznań. W sezonie 2020 przyjdzie im startować ligę wyżej, w zespole Orła Łódź. Czy w Nice 1 LŻ będą równie skuteczni co w 2. LŻ? Będzie ciężko, ale jest to możliwe.

Artur Babicz
Artur Babicz
Marcin Nowak WP SportoweFakty / Weronika Waresiak / Na zdjęciu: Marcin Nowak
SpecHouse PSŻ Poznań w minionym sezonie już jedną nogą był w Nice 1.LŻ, ale ostatecznie Skorpionom nie udało się awansować do wyższej klasy rozgrywkowej. Jednak co nie udało się całej drużynie to udało się czołowym zawodnikom poznańskiej ekipy. Angaż w wyższej klasie rozgrywkowej znaleźli David Bellego, Michał Curzytek, Władimir Borodulin oraz Marcin Nowak.

Szczególnie ciekawa jest sytuacja ostatniej dwójki. Borodulin i Nowak trafili do ekipy Orła Łódź, w której nie należą do faworytów do walki o pierwszy skład. Obydwoje muszą pokazać, że są lepsi od uznanych zawodników na polskich torach. Czy w takim razie mają szanse w tej rywalizacji?

- Zarówno Marcin Nowak, jak i Władimir Borodulin to solidni żużlowcy. Może nie posiadają czystego talentu, który pozwala im wskoczyć na światowy poziom, ale dzięki swojej pracowitości i podejściu do pracy są w stanie dużo osiągnąć - mówi o swoich byłych zawodnikach Arkadiusz Ładziński, prezes SpecHouse PSŻ Poznań. -Jako ich były pracodawca mogę powiedzieć, że nigdy nie mieliśmy problemów z tymi zawodnikami. Podchodzą do swojej pracy profesjonalnie i są naprawdę bardzo dobrze wychowani, a wśród sportowców to nie jest regułą - dodaje Ładziński.

ZOBACZ WIDEO Bartosz Zmarzlik typował Roberta Lewandowskiego na sportowca roku w Polsce

Zobacz także: PSŻ z nowym sponsorem tytularnym

Przyglądając się obu zawodnikom nie jest trudno wyjść z założenia, że jeżeli z tej dwójki najbliższej pierwszego składu Orła Łódź powinien być Marcin Nowak. Wychowanek leszczyńskiej Unii w minionych rozgrywkach był drugim najlepszym Polakiem w 2. LŻ (średnia biegopunktowa na poziomie 2,219) oraz ma już doświadczenie na poziomie Nice 1. LŻ, w której dwa sezony temu całkiem przyzwoicie startował w barwach Car Gwarant Startu Gniezno.

- Niewątpliwie Marcin Nowak posiada potencjał do tego, aby zaistnieć w wyższej klasie rozgrywkowej. To zawodnik ciągle młody, ale już doświadczony na tym poziomie, a ostatni sezon w naszym zespole pokazał, że potrafi wziąć na siebie odpowiedzialność za wynik zespołu. Jestem pewien, że dołoży do tego ciężką pracę i powalczy o skład Orła Łódź - mówi Arkadiusz Ładziński.

Prezes SpecHouse PSŻ-u Poznań podkreśla również, że nie można skreślać Władimira Borodulina. - To zawodnik, który musi być "pod prądem". Przez trzy sezony w naszym zespole wielokrotnie pokazywał, że najlepiej spisuje się właśnie wtedy kiedy musi walczyć o miejsce w składzie. W momencie kiedy był względnie pewny swojej pozycji to wtedy notował regres formy. Tutaj będzie musiał walczyć od pierwszego treningu i to może wpłynąć na jego korzyść - wskazuje Ładziński.

Zobacz także: PSŻ inwestuje w badania kibiców

Przed Borodulinem jednak trudne zadanie. Już na poziomie 2. LŻ bardzo dobre mecze przeplatał tymi słabszymi o czym najlepiej świadczy fakt, że uplasował się dopiero na 21. miejscu wśród najskuteczniejszych zawodników w lidze (średnia biegopunktowa na poziomie 1,871). Natomiast w Łodzi w walce o skład Rosjaninowi przyjdzie mierzyć się nie z byle kim, ponieważ Orzeł na posiada takich stranieri jak Rohan Tungate, Aleksandr Łoktajew, Hans Andersen czy młody Ben Ernst.

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Czy Marcin Nowak i Władimir Borodulin wywalczą miejsce w składzie Orła Łódź?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×