Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Motocykl Grzegorza Walaska zlicytowany w Ostrowie Wielkopolskim na WOŚP

Kwota 16 200 złotych zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z licytacji motocykla żużlowego, który Grzegorz Walasek przekazał do sztabu WOŚP w Ostrowie Wielkopolskim.
Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Grzegorz Walasek WP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Na zdjęciu: Grzegorz Walasek.

Motocykl żużlowy Grzegorza Walaska w miejskim sztabie WOŚP w Ostrowie Wielkopolskim był jednym z najcenniejszych gadżetów przekazanych na licytację. Wyższą kwotę uzyskało tylko złote serduszko, które było również licytowane w Ostrowie.

- Grzegorz to facet o ogromnym sercu, który naprawdę chętnie pomaga. Przed rokiem podczas Balu Żużlowca sam wylicytował swój motocykl, który teraz przekazał na WOŚP - mówi Radosław Strzelczyk, prezes TŻ Ostrovia. - Staram się pomagać, jak tylko mogę. Potrzebujących jest wielu. Jeden motocykl przekazałem na finał WOŚP w Ostrowie, a drugi na szczytny cel w Zielonej Górze - dodaje żużlowiec Arged Malesa TŻ Ostrovia.

W Ostrowie Wielkopolskim, mieście nieco ponad 70 tysięcznym zebrano łącznie prawie pół miliona złotych na WOŚP, co jest rekordowym wynikiem. Tylko w głównym sztabie w Ostrowskim Centrum Kultury uzbierano 410 950 złotych, czyli o 104 tysiące więcej niż przed rokiem. Jeśli do tego dodamy pozostałe sztaby w Ostrowie, daje to łącznie kwotę bliską 500 tysięcy złotych. -Bardzo się cieszymy i dziękujemy za każdy przekazany gadżet na licytację. Niewątpliwie motocykl Grzegorza Walaska był jednym z najcenniejszych przedmiotów - mówi Patryk Płomiński, szef miejskiego sztabu WOŚP w Ostrowie.

ZOBACZ WIDEO Rajd Dakar. Krzysztof Jarmuż spełnia marzenie z dzieciństwa. "Wyścig wraca do korzeni"

Cena wyjściowa za motocykl żużlowy Grzegorza Walaska wynosiła 12 tysięcy złotych. Początkowo nie zanosiło się na wielkie licytowanie. W końcu dwie anonimowe osoby, które licytowały telefonicznie zaczęły przebijać się o kilkaset złotych. Ostatecznie motor żużlowy sprzedany został za 16 200 złotych. Dodajmy, że dzień wcześniej podczas Balu Żużlowca w Ostrowie, jeden ze sponsorów motocykl wylicytował za niebagatelną kwotę 27 tysięcy złotych. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ

Zobacz także: Start Gniezno ma młodą perełkę. 

Czy bierzesz udział w licytacjach sportowych gadżetów przekazywanych na cele charytatywne?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (5)
 • Andi - Prawdziwy Kibic Zgłoś komentarz
  BRAWO
   • yes Zgłoś komentarz
    Wartościowy ruch Walaska - co ważne, dobrowolny. Czasami licytacja jest wymuszona przez komornika ;) oby nie w żużlu!
    • Patrykowski Zgłoś komentarz
     Jeden z użytkowników portalu nazwał własne konto NIE UTRZYMUJĘ OWSIAKA gdybOwsiak poraz 28 pomaga i organizuje pomoc dla wszystkich Polaków którzy mogą być chorzy. Takie zachowanie jest
     Czytaj całość
     obrzydliwe. . Zapytam czy osoba mająca taki profil ma oświadczenie woli, że w sytuacji zagrożenie życie, lub gdy znajdzie się w jakiejkolwiek placówce medycznej odmawia ratowania własnego życia sprzętem zakupionym przez WOŚP, a będąc w placówkach medycznych odmawia by leczono go z użyciem sprzętu zakupionego przez WOŚP. Ja od 28 lat zawsze wrzucam do puszki i nie chce by moje pieniądze były wydawane na takich ludzi. Albo jesteś hipokrytą albo chory z nienawiści.
     • Time vel Netto Zgłoś komentarz
      A jednak Grzesiu nie jest taką "złotówą" jak się powszechnie uważa !? Brawo Panie Walasek !
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×