Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Billy Hamill udzieli lekcji żużla polskim amatorom. Czwórka Biało-Czerwonych w zawodach Celebration of Speed

28 lutego w amerykańskim Shelbyville odbędą się zawody Celebration of Speed Indoor Mayhem, w których weźmie udział czterech żużlowców-amatorów z Polski. Wcześniej lekcji jazdy udzieli im mistrz świata z 1996 roku Billy Hamill.
Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Billy Hamill podczas zajęć szkółki w Tennessee WP SportoweFakty / Kurt Bauer / Billy Hamill podczas zajęć szkółki w Tennessee

W stanie Tennessee żużel reaktywowano po blisko 40-letniej przerwie. Na początku marca 2019 roku odbyła się pierwsza impreza pod nazwą Celebration of Speed. Jednym z punktów był trening dla młodych zawodników przeprowadzony przez Billy'ego Hamilla.

Indywidualny mistrz świata z 1996 roku ponownie zjawi się w Shelbyville, przy okazji tegorocznej edycji zmagań, które zaplanowano na 28 lutego. Tym razem jednak szkolił będzie nie tylko młodzież. Amerykanin poprowadzi zajęcia także dla dorosłych.

Czytaj także: PGG ROW już nie śpi na miejskiej kasie

Dzięki uprzejmości organizatora Patricka Bedforda Billy Hamill udzieli lekcji jazdy także polskim amatorom, którzy wezmą udział w tej imprezie. Wiadomo, że do Tennessee wybiera się czwórka żużlowców AKŻ Speedway Ostrów.

ZOBACZ WIDEO Bartosz Zmarzlik typował Roberta Lewandowskiego na sportowca roku w Polsce


- Jesteśmy pod wrażeniem, że będziemy mogli potrenować pod okiem byłego mistrza świata. W Polsce niektórzy trenerzy czy byli zawodnicy nie są tak chętni, żeby udzielać wskazówek amatorom, bo uważają, że jesteśmy zbyt starzy, żeby się czegoś nauczyć - powiedział prezes AKŻ Speedway Ostrów, Cezary Kozanecki w rozmowie z portalem WP SportoweFakty.

- Na szczęście nie wszyscy są takiego zdania i mamy również przyjaciół wśród działaczy, zawodników byłych i obecnych, którzy chętnie pomagają i dzięki temu żużel amatorski w Polsce może się rozwijać - dodał.

Oprócz Billy'ego Hamilla zajęcia prowadził będzie także dwukrotny mistrz Stanów Zjednoczonych Aaron Fox. Żużlowa lekcja ma potrwać godzinę, a następnie na torze pojawią się młodzi adepci.

=68.ARCApv7cCJ3cvkq_CKDBGN40_P3Jjwlm_JYoeSmjkZAvpS92RMkKTY3F6TEA3uS3BSKPv_PZ2OF1wIuNkrQrx_WmBDsCQi6hyrtGyAumGhO-x9mGV5_2p7SedVIgisPNYzYwK7fsAHJvq2f_ejfcd2qIwyPzlQ1Gv2Rl3r9SjjF7EtJXXrh7jIZWviZrnAt2Rq67mzgxZxIlM1liA-3w4HOWaOEwOVfuyfcoSYNiSZiZ-fE3VCWJXxbqayWuLNwPTexltotv-cih1h2iVl1XzvwcaWCa1H0x2Nt2teXypT7GgeDJS3Yt57yezYzNE66h_jvcryj5MZZxrHkAGqjR9i8zfw&__tn__=-R]https://www.facebook.com/ostrowscyamatorzy/posts/3299295776753149?__xts__[0]=68.ARCApv7cCJ3cvkq_CKDBGN40_P3Jjwlm_JYoeSmjkZAvpS92RMkKTY3F6TEA3uS3BSKPv_PZ2OF1wIuNkrQrx_WmBDsCQi6hyrtGyAumGhO-x9mGV5_2p7SedVIgisPNYzYwK7fsAHJvq2f_ejfcd2qIwyPzlQ1Gv2Rl3r9SjjF7EtJXXrh7jIZWviZrnAt2Rq67mzgxZxIlM1liA-3w4HOWaOEwOVfuyfcoSYNiSZiZ-fE3VCWJXxbqayWuLNwPTexltotv-cih1h2iVl1XzvwcaWCa1H0x2Nt2teXypT7GgeDJS3Yt57yezYzNE66h_jvcryj5MZZxrHkAGqjR9i8zfw&__tn__=-R">

Czytaj także: Wybrał niemiecki klub i mniejsze pieniądze niż polski i siedzenie na ławie

- Jest to dla nas niezwykłe wydarzenie i spełnienie marzeń, móc pokręcić treningowe kółka pod okiem tak doskonałych zawodników zza oceanu jak Billy Hamill i Aaron Fox. To z pewnością będzie doskonała lekcja żużla na bardzo krótkim, technicznym torze. Wielkie ukłony dla Patricka Bedforda za stworzenie takiej możliwości - skomentował zawodnik ostrowskiego klubu Jarosław Wawrzyniak.

Na zakończenie dnia odbędzie się turniej z udziałem zawodników z całych Stanów Zjednoczonych. Swój przyjazd do Shelbyville potwierdzili m.in. Max Ruml, Sara Cords, Lukas Michalski czy promotor zawodów w Cuddebackville Voytek Dojka, a także Polacy: Jarosław Wawrzyniak, Michał Waluszyński oraz Cezary i Mateusz Kozaneccy. Uczestnicy podzieleni zostaną na trzy dywizje, w zależności od prezentowanych umiejętności.

Już teraz prowadzona jest sprzedaż wejściówek na tę imprezę. Dwudniowy pakiet (w sobotę odbędą się zmagania we flattracku) kosztuje 20 dolarów. Organizatorzy zapowiadają, że przeprowadzą transmisję na żywo z zawodów za pośrednictwem Facebooka.

Harmonogram zawodów Celebration of Speed Indoor Mayhem (28 lutego):
21.00 (czasu polskiego) - Billy Hamill Speedway School (dorośli)
22.15 - Billy Hamill Speedway School (juniorzy, 6-13 lat)
01.00 - Otwarcie bram dla kibiców
01.45 - Prezentacja
02.00 - Zawody żużlowe

Czy będziesz śledzić zmagania w zawodach Celebration of Speed Indoor Mayhem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
 • -ABC- Zgłoś komentarz
  I bardzo fajnie... bywam na zawodach żużlowych w ekstralidze które są nudniejsze niż ściganie amatorów dla których to pasja wyzwanie ale i fajna zabawa...a Billy to jest super
  Czytaj całość
  gość...bardzo sympatyczny człowiek...co prawda nie ma wiecznego banana na ryju jak maestro Hamburger Greg ale można na niego liczyć...gratulacje chłopaki...pozdrowienia z Chòraganu Zielona Góra...i pozdrówcie tam Billy'ego od Zielonej... Grudziądz też się przyłączy do pozdrowień
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×