Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Żużel. Orzeł i duet trenerów. Czy współpraca Kędziora - Skórnicki wypali? Są trzy warunki

Orzeł to jedyny klub, który zatrudnia dwóch trenerów. W Łodzi wierzą, że współpraca Lecha Kędziory z Adamem Skórnickim może się udać. - Akurat w ich przypadku byłbym optymistą - twierdzi Jacek Frątczak, który takie rozwiązania zna z autopsji.
Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Lech Kędziora WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Lech Kędziora.

Aktualne składy drużyn: PGE Ekstraliga | eWinner 1. Liga | 2. Liga Żużlowa

Frątczak w Zielonej Górze prowadził Falubaz do spółki ze Sławomirem Dudkiem i Rafałem Dobruckim. Ma zatem najwięcej do powiedzenia o modelu współpracy, który proponują właśnie łodzianie. - Na wstępnie zaznaczę, że Orzeł idzie jednak o krok dalej, bo w Zielonej Górze mieliśmy współpracę trener - menedżer. Poza tym byłem przez pewien czas dyrektorem sportowym, więc także i przełożonym. Miałem zatem szeroki zakres kompetencji. W Łodzi jest tymczasem dwóch szkoleniowców z ogromnym dorobkiem - podkreśla Frątczak.

Zielonogórzanin pomysł Orła nazywa ciekawym i odważnym. Twierdzi, że duet trenerów może wypalić, jeśli w klubie zostaną spełnione trzy warunki. - Kluczowa kwestia to wzajemnie zaufanie. Jeśli Lech Kędziora i Adam Skórnicki postawią na współpracę, a nie będą próbowali udowodnić sobie, że jeden jest mądrzejszy od drugiego, to z tej mąki może być chleb - tłumaczy Frątczak.

Zobacz także: Oficjalnie: nSport+ przez 5 kolejnych sezonów będzie transmitował 1. Ligę Żużlową!

- Druga sprawa to czytelny podział obowiązków. Każdy musi wiedzieć, za co odpowiada - dodaje były menedżer Get Well Toruń, ale sam kompetencji rozdzielać nie chcę. Wydaje się jednak, że Adam Skórnicki powinien zająć się współpracą z młodzieżą, bo ma na tym polu spore osiągnięcia. Poza tym jeszcze niedawno był czynnym zawodnikiem, więc na pewno lepiej czuje tematy sprzętowe. A Lech Kędziora? Od dawna mówi się, że jest specjalistą w przygotowywaniu torów. Skórnicki takiego doświadczenia w tej materii nie ma. - Taki podział wydaje się sensowny, ale nie jestem na tyle blisko klubu, by podjąć się jednoznacznej oceny - dodaje Frątczak.

ZOBACZ WIDEO: Odwiedziliśmy bazę reprezentacji Polski na Euro 2020! Zobacz, jak będą mieszkać kadrowicze

Trzecia sprawa to odpowiedzialność za wynik. Frątczak uważa, że to jeden z kluczowych elementów, od którego będzie zależeć powodzenie duetu Skórnicki – Kędziora. - Za wynik musi odpowiadać jedna osoba. To nie może być Adam Skórnicki i Lech Kędziora, ale jeden z nich. Krótko mówiąc, wy dziennikarze musicie wiedzieć do kogo iść po wyjaśnienia, kiedy pojawią się konkretne problemy. Tak było ze mną w Falubazie - zauważa Frątczak.

Zobacz także: Zagraniczne legendy Motoru Lublin. Profesor Nielsen wprowadził polską ligę w nową erę

Nasz ekspert uważa, że Kędziora i Skórnicki będą w stanie się dogadać. Jest przekonany, że Orzeł może na tym skorzystać. - Obu znam i są to ludzie, którzy nie mają problemu z komunikacją. Byłbym zatem optymistą. Nie miałbym też kłopotu, żeby współpracować z jednym i drugim - tłumaczy Frątczak, co jest o tyle ciekawe, że akurat Skórnicki w przeszłości nie szczędził w jego kierunku uszczypliwości. - Czasami trzeba rozróżnić medialną grę od całej reszty. Nigdy nie miałem żadnych problemów z Adamem. Mam o nim jak najlepsze zdanie i uważam, że można z nim świetnie współpracować - podsumowuje.

Czy zgadzasz się z Jackiem Frątczakiem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (8):
 • Lipowy Batonik Zgłoś komentarz
  Fajnie , że człowiek który walnie przyczynił się do historycznego spadku Aniołów rozwalając przy tym kompletnie zespół od środka jest ekspertem i wypowiada się jakie muszą spełnić
  Czytaj całość
  warunki w Łodzi aby ta współpraca wypaliła.
  • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
   Dla dobra klubu oraz zawodników obaj panowie się powinni dogadać , Adaś nie jest znów takim złym człowiekiem z każdym idzie się mu dogadać ,Kędzior też ma swoje ja ale też
   Czytaj całość
   dogadywał się zawodnikami oraz P,Witoldem.Myślę że źle nie będzie ale może zaprocentować w sezonie,
   • Szef na worku Zgłoś komentarz
    Czy współpraca Kędziora - Skórnicki wypali? Może w Canal+
    • yes Zgłoś komentarz
     Lech Kędziora urodził się w maju 1956. Ma jeszcze trochę czasu do emerytury. Nie każdy może jednak pracować tak długo jak Cieślak, starszy o trochę lat.
     • yes Zgłoś komentarz
      Kędziora musi uważać na ewentualne ruchy prezesa. Przypominam sobie, że kilka lat temu Kędziora opuścił zawodników i miał być za to zwolniony, a może nawet był odsunięty. Czy ktoś
      Czytaj całość
      pamięta??
      • Piotr Biega Zgłoś komentarz
       Skórnicki w Łodzi to dobre wzmocnienie dla Orła
       • AMON Zgłoś komentarz
        Jeśli punktem odniesienia ma być opinia "eksperta" Pana Frątczaka vel "magicznego" Jacka to można stwierdzić iż jakakolwiek poważna dyskusja na temat sztabu
        Czytaj całość
        szkoleniowego Orła Łódź jest bez sensu i można ją traktować co najwyżej w kategoriach KABARETU :)
        • Rysio-z-Klanu Zgłoś komentarz
         Dodałbym jeszcze z dwa warunki: - nie mogą rozwalić atmosfery w drużynie jak Ty to Jacuś robiłeś w Toruniu - nie mogą w ciężkich chwilach popadać nagle w stany depresyjne To tyle:)
         Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
         ×
         Sport na ×