Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Żużel. Burza na dwa etaty. W tygodniu z Motorem, w weekendy z RzTŻ-em. W Rzeszowie nie będzie zapchajdziurą

Stanisław Burza w sezonie 2020 będzie dzielił swoją uwagę między dwa kluby. W tygodniu ma pomagać młodzieżowcom Speed Car Motoru Lublin, a w weekendy być do dyspozycji RzTŻ-u Rzeszów, w którym podpisał zawodniczy kontrakt.
Kamil Hynek
Kamil Hynek
Stanisław Burza na prowadzeniu WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Stanisław Burza na prowadzeniu

Kiedy pojawiła się informacja, że Stanisław Burza parafował umowę z RzTŻ-em Rzeszów wszyscy myśleli, że jest szykowany na pierwszego menedżera klubu, który zadebiutuje w tym roku w rozgrywkach ligowych na najniższym szczeblu.

Ewentualnie w razie niedyspozycji kolegów, wskoczy do składu i podobnie jak w Speedway Wandzie Kraków będzie pełnił funkcję łatającego dziury jeżdżącego trenera jednak już z naciskiem na obserwowanie wydarzeń z perspektywy parku maszyn.

CZYTAJ TAKŻE: Kiedyś był na tunerskim topie. Teraz sięga po niego RzTŻ

Wychowanek Unii Tarnów przed minionym sezonem nie raz, nie dwa wspominał, że z powodu natłoku obowiązków i brak czasu przymierza się do zawieszenia kewlaru na kołku. Niestety dramatyczna sytuacja krakowskiego ośrodka zweryfikowała jego plany z powolnym usuwaniem się w cień i 42-latek musiał wsiadać na motocykl praktycznie co tydzień.

Menedżerka miała być rodzajem płynnego przejścia z kariery zawodniczej, próbą znalezienia swojego miejsca w żużlu po jej zakończeniu. Burza od kilku lat zajmuje się ponadto tunerką i pod swoimi skrzydłami ma kilku zawodników.

ZOBACZ WIDEO Bartosz Zmarzlik typował Roberta Lewandowskiego na sportowca roku w Polsce

Lekka konsternacja zapanowała dopiero później, gdy okazało się, że Burza będzie pomagał juniorom Speed Car Motoru Lublin. Zastanawiano się jak żużlowiec, który w sezonie 2017 wywalczył awans z Koziołkami do Nice 1 LŻ pogodzi robotę na dwa fronty i co na to jego pracodawcy?

- Staszek to obrotny facet, nie boimy się o niego, da sobie radę. Z tego co wiem, w Lublinie ma być do dyspozycji juniorów od poniedziałku do piątku. Będzie obecny na treningach, pewnie wchodzi grę jakaś opieka sprzętowa. Natomiast w weekendy mamy go w Rzeszowie. Albo będzie wspierał chłopaków w przygotowaniach do zawodów, dzielił się doświadczeniem i wskazówkami na zasadach mentora, albo będzie "pod prądem" w gotowości do jazdy - mówi prezes drugoligowca Jan Madej.

Wiadomo już także, iż za trenerskie stery w ekipie ze stolicy Podkarpacia chwyci doskonale znany - Janusz Stachyra. Burza mógłby więc co najwyżej wejść do sztabu szkoleniowego RzTŻ-u. Ale i bez tej funkcji nie będzie narzekał na nudę. - Jego status nie jeszcze do końca sprecyzowany, lecz Stanisław nie będzie w Rzeszowie żadną zapchajdziurą. Takie rozumowanie jest mylne. Jak każdego zawodnika znajdującego się w kadrze mamy zamiar brać go pod uwagę przy ustalaniu składu na zawody ligowe - dodaje.

Nie będzie jednak o to wcale łatwo. W szerokim wachlarzu rzeszowskiej drużyny oprócz Burzy Stachyra posiada jeszcze czterech innych Polaków seniorów z nadziejami na zajęcie gwarantowanych dwóch miejsc w składzie dla żużlowców krajowych.

Pewniakiem wydaje się być na ten moment świeżo mianowany kapitan - Patryk Rolnicki. W dalszej kolejności najwyżej stoją akcje Edwarda Mazura, a o występy w meczach, na treningach spróbują powalczyć Dawid Stachyra, Marcin Rempała i właśnie Burza.

CZYTAJ TAKŻE: Sprzętowi oszuści będą mieli kłopoty. Kontrole co mecz

Czy Stanisław Burza wywalczy sobie miejsce w składzie RzTŻ-u Rzeszów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (5):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×