Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Jesteś osobą funkcyjną, uważaj co wrzucasz na media społecznościowe. Możesz wywołać burzę

W sezonie 2018 kierownicy startu uprzykrzali życie zawodnikom gości przestawiając ich pod taśmą. W Lublinie odbyło się szkolenie osób urzędowych. Teraz uczulano ich na to, co mogą, a czego nie w mediach społecznościowych.
Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Adrian Miedziński WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Adrian Miedziński.

GKSŻ kładzie ogromny nacisk na szkolenie osób funkcyjnych (kierownicy startu, kierownicy parku maszyn, kierownicy drużyn), bo dzięki nim udaje się wyeliminować popełniane przez nich błędy. Jeszcze 2 lata temu był duży problem z kierownikami startu, którzy przestawiali gości pod taśmą, a miejscowym (wiadomo, koszula bliższa ciału) często pozwalali stać, jak im się żywnie podoba. W sezonie 2019 kierownicy startu już zbyt wielu tego typu błędów nie popełniali.

W trakcie szkolenia w Lublinie dużą uwagę zwracano na media społecznościowe. Przemysław Szymkowiak, gość z Ekstraligi Żużlowej zajmujący się m.in. komunikacją z dziennikarzami, zwracał uwagę na to, żeby sprawując funkcję nie wrzucać żadnych zdjęć, czy broń Boże komentarzy, na Facebooka czy Twittera. Chodzi przede wszystkim o wszystko, co dotyczy stanu toru, czy pogody.

Czytaj także: Hampel mówi, że jeszcze się nie skończył

Normalnie mogą sobie te osoby takie rzeczy komentować, ale wtedy gdy pełnią funkcję i wrzucają coś, to powodują określone reakcje i emocje. Zwłaszcza jeśli coś się na torze nie układa, jest jakiś problem. Wtedy każdy taki wpis powoduje burzę, bywa też wykorzystywany w medialnej dyskusji i publikacjach. Tego Ekstraliga chciałaby uniknąć.

Szkolenie w Lublinie było pierwszym z sześciu. Prowadził je Marek Wojaczek, były sędzia. Pojawiły się na nim w większości te osoby, które dotąd sprawowały funkcje na meczach. Każda z nich musiała jednak zaliczyć test wiedzy. Na razie leżą one sobie w teczce pana Marka, więc nie wiemy, kto zdał. Celem szkolenia nie było jednak oblanie kogokolwiek, lecz analiza popełnianych błędów i omówienie zmian w regulaminie.

Czytaj także: Bajerski mówi: Musimy z Apatorem wygrać ligę

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’a

Czy uważasz, że problem stronniczych kierowników startu udało się wyeliminować?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (9)
 • Cz-waCKM Zgłoś komentarz
  - " autorytet sędziowski " - przeprowadza szkolenia... smiechu warte :)
  • Andrzej TRybus Zgłoś komentarz
   A co do szkoleń to owszem , wszelkie szkolenia nikomu nie zaszkodzą , bo regulamin i zalecenia np na starcie powinny być realizowane tak samo i na wszystkich torach jednakowo przez osoby
   Czytaj całość
   funkcyjne .
   • Andrzej TRybus Zgłoś komentarz
    Nie ma to jak wprowadzić Regulamin Dyscyplinujący Osoby Funkcyjne . Na wzòr rządowy . Oczywiście z surowymi karami finansowymi i dyscyplinarnymi na wzòr kar dla zawodnikòw za publiczne
    Czytaj całość
    mòwienie o zaległościach finansowych itd . Pòźniej nagle szok, bo klub upada lub nie przystępuje do licencji, czy rozgrywek ponieważ ma potężne zadłużenie , ale w sezonie jechał do końca i wszystko było super , a PZM i GKSŻ nie musiała w żaden sposòb interweniować, reagować i niczego poprawiać mając ogòlnie spokòj . Najlepiej zamknąć wszystkim usta to sezon mija na spokojnie . Reszta pod dywan i jest cacy . Ha ha ha . Zgodnie z powiedzeniem - " Usta milczą dusza śpiewa " . :-)
    • stalowy holender Zgłoś komentarz
     widze ze juz jarkowe pieski usuwaja ...napisze jeszcze raz: zakladanie "demokratycznego kaganca "i milczenie owiec to nowy styl w "demokratycznej jarkolandii"
     • Angrift Zgłoś komentarz
      Kolejne epokowe odkrycia ocierające się bokiem o prawdy objawione.Szok.
      • Hampelek Zgłoś komentarz
       Najgorszy sędzia przeprowadza szkolenia... Jak później ma byc dobrze?
       • yes Zgłoś komentarz
        Nie powinno się komentować wydarzeń w pracy. Leci w świat i tam pozostaje.... Jeżeli coś wraca to mówią, że kamieniem...
        Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
        ×
        Sport na ×