Kokpit Kibice

Żużel. Dotacje w Gnieźnie podzielone. Większe wsparcie dla GTM Startu

Miasto Gniezno dokonało podziału środków publicznych na promocję poprzez sport. Dotacje zostały przyznane w trzech obszarach. W dwóch z nich GTM Start Gniezno otrzymał większe wsparcie niż przed rokiem.
Mateusz Domański
Mateusz Domański
Adrian Gała WP SportoweFakty / Tomasz Kordys / Na zdjęciu: Adrian Gała

Póki co Miasto Gniezno podzieliło środki na pierwsze półrocze 2020 roku. Na udział w rozgrywkach 1. Ligi Żużlowej GTM Start Gniezno otrzymał 420 tysięcy złotych dotacji. To większa kwota niż w roku ubiegłym, kiedy to czerwono-czarnym przyznano 383 tys. zł. Wzrost jest zatem całkiem spory, bo prawie o 40 tys. zł.

Zwiększyła się również wysokość wsparcia dla GTM Startu na organizację międzynarodowego turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego - Pierwszego Króla Polski. Na to zadanie klub z pierwszej stolicy Polski otrzymał 76 tys. zł. W przypadku poprzedniej, jedenastej edycji, Startowi przyznano 50 tys. zł.

Dotacja na szkolenie dzieci i młodzieży przez Gnieźnieńskie Towarzystwo Motorowe Start Gniezno pozostała na takim samym poziomie i wynosi 60 000 zł. W tym przypadku klub żużlowy przegrał jedynie z Mieszkiem Gniezno, który może się pochwalić rozbudowaną akademią piłkarską. 

Generalnie jednak ponownie GTM Start otrzymał największe wsparcie z miejskiego budżetu. Nie powinno to nikogo dziwić. Żużel jest sportem numer jeden w Grodzie Lecha i raczej nic ani nikt tego nie zmieni. Poza tym to właśnie czerwono-czarni promują miasto na najszerszą skalę - chociażby dzięki przekazom telewizyjnym czy bardzo częstej obecności w mediach.

Czytaj także:
Betard Sparta Wrocław rusza na Maltę. Maksym Drabik potrenuje z drużyną

Bartosz Zmarzlik nadal ma marzenia. "Wciąż jestem sportowcem niespełnionym"

ZOBACZ WIDEO Przepis na sukces Wiktora Lamparta. Junior Motoru przeszedł na wegetarianizmPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Jak oceniasz poziom wsparcia z budżetu miasta dla GTM Startu Gniezno?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (2):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×