KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Senator z Falubazu atakuje premiera i LOT za ceny biletów z USA do Polski

- Mieli ściągać rodaków samolotami z zagranicy za przyzwoitą cenę. Tylko w którym kraju, bo dzisiejszy lot z USA do Polski z ceny 2500 złotych w dwie strony skoczył na 6500 złotych w jedną - pisze Robert Dowhan na Facebooku.

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Robert Dowhan i Sławomir Dudek Newspix / Wojciech Tarchalski / Na zdjęciu: Robert Dowhan i Sławomir Dudek.
Senator Robert Dowhan, podobnie jak większość zainteresowanych Polaków, obejrzał konferencję premiera i prezesa LOT-u. "Panowie zapowiadali, że rodaków będą ściągać samolotami z zagranicy za przyzwoitą cenę, a loty w kraju odbywają się normalnie" - pisze były prezes Falubazu na Facebooku. "Tylko, w którym kraju? Dzisiejszy samolot z USA do Polski z ceny 2500 tysiąca w dwie strony skoczył na 6500 złotych w jedną stronę. A w kraju żadne połączenie LOT-em nie jest możliwe. Jak zwykle musimy radzić sobie sami" - kwituje senator.

W tym samym poście Dowhan zwraca uwagę, że dostaje telefony i maile, że większość konsulatów i ambasad jest nieczynna, bo weekend. Na zarzuty ludzi komentujących wpis, że sieje panikę, odpowiada wprost: "Nie sieję paniki, tylko pokazuję, jak LOT nagle zmienił ceny pięciokrotnie na ostatnie transporty do kraju. Ja nie zmieniłem cen w swoich hurtowaniach, chociaż każdy się już nie pyta, ile kosztuje, tylko czy jest".

Dowhan przez lata był prezesem Falubazu (teraz jest udziałowcem spółki). Klub prowadził z sukcesami, zdobywał złote medale. Poza tym jest przedsiębiorcą, a od 2011 zasiada w senacie z ramienia Platformy Obywatelskiej, a ostatnio Koalicji Obywatelskiej. Po ubiegłorocznych wyborach dostał propozycję objęcia teki ministra sportu od rządzącej koalicji PiS, Solidarna Polska, Porozumienie. Nie skorzystał. Mówił, że musiałby stłuc wszystkie lustra w domu. W międzyczasie o Dowhaniu było głośno z racji sporu finansowego z aktorem Tomaszem Karolakiem, który jest mu winny spore pieniądze.

Zobacz także:
Wielkie biznesy prezesów w czasach zarazy
Żużlowa dziewczyna zostaje w drużynie podprowadzających

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film


Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie
Czy zgadzasz się z Robertem Dowhanem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (107)
Zobacz więcej komentarzy (51)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×