KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. #MagazynBezHamulcow. Motory na złom! Dramatyczny apel byłego prezesa Unii Leszno

Nie ma zgody na start niższych lig przy pustych trybunach - grzmią prezesi z Poznania i Ostrowa. Rufin Sokołowski z dramatycznym apelem do zawodników. - Ustąpcie, inaczej oddacie niedługo motocykle na złom.

Kamil Hynek
Kamil Hynek
Maksym Drabik (z lewej) w meczu Sparta - Unia WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Maksym Drabik (z lewej) w meczu Sparta - Unia.
W najnowszym #MagazynBezHamulcow porozmawiamy z prawą ręką Wojciecha Stępniewskiego - Ryszardem Kowalskim. Wiceprezes Ekstraligi Żużlowej odpowie na wiele palących kwestii. Czy organ zarządzający najlepszą ligą świata powinien pomóc klubom oraz, jak wygląda monitorowanie finansów w ośrodkach w czasie pandemii koronawirusa.

Na kanwie problemów finansowych Fogo Unii Leszno spróbujemy dowiedzieć się, czy w innych klubach jest równie źle. Przedyskutujemy zmianę formatu ligi, czy w razie pesymistycznych wariantów i maksymalnego opóźnienia startu rozgrywek możliwe jest zastosowanie systemu pucharowego. Nie ominiemy kontrowersyjnego pomysłu związanego z zamrożeniem ligi.

W kolejnej części gośćmi będą przedstawiciele niższych szczebli: prezes SpecHouse PSŻ-u Poznań - Arkadiusz Ładziński oraz szef Arged Malesa TŻ Ostrovia - Radosław Strzelczyk. Panowie zajmą stanowisko ws. jazdy przy pustych trybunach w 2 i 1 LŻ, choć już wiadomo, że o wypracowanie kompromisu będzie trudno. - Nie będzie na to zgody - podkreślają, jak jeden mąż dając do zrozumienia, że prędzej wycofają swoje kluby z rozgrywek.

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Billy Hamill

Uchylając nieco rąbka tajemnicy prezesi będą mieli także podobne zdanie w przypadku braku awansów i spadków. Będzie więc o kasie wyrzucanej w błoto i dlaczego warto ratować cały produkt ligowy, a nie tylko najwyższą klasę, gdzie są najkonkretniejsze pieniądze do wyjęcia. Ładziński wytłumaczy ponadto, dlaczego nie wypłacił swoim zawodnikom jeszcze nawet złotówki z tytułu przygotowania do sezonu i kiedy jego żużlowcy mogą wypatrywać pierwszych przelewów.

Rufin Sokołowski tradycyjnie nie gryzie się w język. Były prezes Unii Leszno rozprawi się z niepokojącymi sygnałami docierającymi z klubu mistrza Polski. Padną ciekawe porównania, dotyczące np. zawodników i pielęgniarki z oddziałów zakaźnych. Sokołowski wygłosi dramatyczny apel do żużlowców, by ci nie stali twardo przy swoich żądaniach. - Lepiej schować dumę do kieszeni teraz i mieć przez najbliższe piętnaście lat źródło dochodu niż zaraz szukać sobie roboty w innym zawodzie - zaznaczył dodając od razu, że kwota za motocykl z całym uposażeniem nie przekroczy wtedy ceny złomu.

Emisja #MagazynBezHamulcow w czwartek 9.04 o godz. 18:00 pod tym linkiem!

CZYTAJ TAKŻE: Kluby liczą straty. Za chwilę poznamy nowe obniżone stawki za punkt
CZYTAJ TAKŻE: Ratownik medyczny. W Polsce mamy swoje Bergamo

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (20)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×