Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Żużel. W PZM nie mówią, obetniemy zawodnikom. Cięcia zaczęli od siebie. Stracą działacze i trenerzy kadry

Kibice często pytają, czy koronawirus dotknie wyłącznie żużlowców, czy tylko oni zapłacą za pandemię? W PZM cięcia zaczęli od siebie. Od kwietnia niższe stawki mają wszystkie osoby współpracujące z PZM w zakresie dotyczącym działań na rzecz GKSŻ.
Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Marek Cieślak i Zenon Plech na PGE Narodowym WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Marek Cieślak i Zenon Plech na PGE Narodowym.

PZM ani GKSŻ dotąd nie uczestniczyły w dyskusji o cięciach kontraktów zawodniczych. Pewnie w związku wiedzą, że są one nieuniknione, ale ograniczania zaczęli od siebie. Od tego miesiąca stawki finansowe tych członków GKSŻ, którzy świadczą usługi dla związku, sztabu reprezentacji Polski, w tym trenerów Marka Cieślaka oraz Rafała Dobruckiego, i innych osób współpracujących poszły w dół.

Piotr Szymański, przewodniczący GKSŻ już poinformował wszystkich zainteresowanych o obniżkach. Mają one obowiązywać do odwołania, czyli do momentu opanowania pandemii i wyjścia na prostą. Szymański, który zaczął cięcia od siebie, chce uniknąć sytuacji, w której życie ponad stan doprowadzi do momentu, gdzie konieczne okażą się cięcia osobowe. Działacze uznali, że lepiej przez pewien czas płacić mniej, zacisnąć pasa niż za chwilę rozwiązywać umowy.

Budżet związku jest wypracowywany przez spółki PZM, część jest również uzależniona od podpisanych umów sponsorskich. One zostały zawarte, ale przecież nie wiadomo, czy zostaną zrealizowane. Jeśli sezon ruszy, to tak się stanie. W innym razie może być z tym kłopot.

W najbliższych dniach można się spodziewać kolejnych decyzji finansowych w związku. GKSŻ, jako organ zarządzający rozgrywkami eWinner 1. Ligi, 2. Ligi Żużlowej i meczami reprezentacji, chce pomóc klubom. Można się spodziewać przeróżnych ulg, choćby zmniejszenia opłat dla osób funkcyjnych, ale nie tylko.
Ktoś powie, że wszystkie te działania to mało, bo PZPN dał klubom 116 milionów.

Trzeba jednak pamiętać, że PZM nie dostaje milionów za sprzedaż praw telewizyjnych do spotkań reprezentacji Polski. Natomiast sponsorskie wpływy związane ze Speedway of Nations i spotkaniami towarzyskimi kadry, prawami telewizyjnymi i sponsorskimi do 1. ligi, będą, jak imprezy dojdą do skutku.

Czytaj także:
Mistrz Europy jeździ karetką. Kiedyś jego wozili, teraz on wozi innych
Bez Hamulców 2.0: Brawo Stal, brawo panie Grzyb. Za ten lot na Bermudy

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Jason Crump

Czy spodziewałeś się tego, że GKSŻ zacznie cięcia od siebie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (13):

 • bodek. Zgłoś komentarz
  Komentarz usunięty
  • Rysio-z-Klanu Zgłoś komentarz
   #komentarzusunięty.....
   • Japa Zgłoś komentarz
    Zapytam tak: Może ktoś wie co się dzieje z kasą za GP na Narodowym? Taka cisza.
    • Spokój Zgłoś komentarz
     #komentarzusuniety
     • Big Lebowski Zgłoś komentarz
      Nightmare: Daj se spokój. Nie lubię Twoich wpisów. Zauważ jednak, że jedziemy razem na tej samej furmance. Twoja chwila refleksji dla Ostafa jest ośmieszeniem się. Nie rób tego. On i
      Czytaj całość
      jego "psownia" nie jest tego warta. Pzdr!
      • Nίghtmare Zgłoś komentarz
       "Kto się boi moich postów?" #52: A teraz chwila refleksji związana z sytuacją na świecie a jeszcze bardziej ze Świętami Wielkiej Nocy. Jak sądzicie panowie redaktorzy. Nie
       Czytaj całość
       byłoby miło gdybyście złożyli życzenia świąteczne wszystkim kibicom którzy czytają informacje na tym portalu i uczestniczą w życiu Sportowych Faktów? Przecież dzięki nam istniejecie!!! Czy nie byłoby z kolei miło usłyszeć miłe słowa od nas, kibiców, "userów"? Proponuję chwilę zastanowienia dla całej redakcji z naczelnym redaktorem działu żużlowego Sportowych Faktów. Jednak zastanowienie nie wystarczy, może warto wyciągnąć wnioski? Kolejne wykasowanie moich wielu postów z jasnym przekazem o powściągliwość nie odnosi skutku. Hejterskie działanie SyF - #komentarzusunięty , #kontozawieszone TRWA!!! - ale właściwie to mam to wszystko w dupie. ostafa gluciarz (to on w wywiadzie z Rafałem Dobruckim, NA WIZJI, zjadał swoje wysmarkane gluty i woskowinę z uszu i można to zobaczyć na YT) i tak "popłynie z pradem". Przyjdzie jego czas i wtedy nikt mu już nawet ręki oplutej nie poda (i wcale nie chodzi o koronawirusa). ostafa, nawet nie potrafiłeś napisać na portalu: "Spokojnych Świąt Wielkiej Nocy" --- Przykre ... idę spać bo jutro zacznę ratować wasze życie. Panie Ostafiński nie zasługuje pan na drugą szansę, pomimo ... wiąże mnie pewna deklaracja ... hmmm
       • Wódka 07 Zgłoś komentarz
        Komentarz usunięty
        • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
         Nikt tego się nie dowie ile w kontrakcie ma Szymański ,Fiałkowski i wielu innych ,Tajemnica handlowa. Obcinając sobie pobory o ile to zaistniało na pewno pasa zaciskać nie będą ,Panowie
         Czytaj całość
         ci mają różne źródła dochodu , Trenerom obcięli zarobki, tylko Cieślak też ma kilka źródeł dochodu też za wiele pasa nie zaciśnie,ŻUŻLOWIEC już takich dochodów nie ma , Jak się czyta w mediach musi znaleźć sobie inna pracę ,,n,p. jazda w sanitarce żeby można żyć .
         • Rysio-z-Klanu Zgłoś komentarz
          #komentarzusunięty....
          • Piotr Biega Zgłoś komentarz
           Ostafa wyniuchaj ile zarabiają działacze PZM bo mam wrażenie że po tych cięciach i tak będą żyli ponad stan a do zaciśnięcia pasa to jest jeszcze dalekooooo
           • darek pe Zgłoś komentarz
            komentarz usunięty
            • STAL-Bosman Zgłoś komentarz
             komentarz usunięty
             • This is regulamin Zgłoś komentarz
              Komentarz usunięty
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×