Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Żużel. Co z Lokomotivem Daugavpils? Ważne wieści pod kątem sezonu 2021

Czy Lokomotiv Daugavpils w sezonie 2020 wystartuje w eWinner 1. Lidze? Los łotewskiego klubu zależny jest od zasad przepływu między granicami.
Dawid Borek
Dawid Borek
Juniorzy Lokomotivu Daugavpils WP SportoweFakty / Wiesław Wardaliński. / Juniorzy Lokomotivu Daugavpils

Wszystko wskazuje na to, że eWinner 1. Liga i 2. Liga Żużlowa w tym roku wystartują. - Wszystkie kluby pierwszoligowe zadeklarowały chęć startów w tegorocznych rozgrywkach. Są gotowi podjąć wyzwanie. A to oznacza, że rozgrywki powinny ruszyć w terminach, które wcześniej komunikowaliśmy - mówił Zbigniew Fiałkowski, wiceprzewodniczący GKSŻ, cytowany przez polskizuzel.pl.

Skoro wszystkie kluby z eWinner 1. Ligi zadeklarowały chęć startu w tegorocznych rozgrywkach, gotowy też jest Lokomotiv Daugavpils. Przy czym sama gotowość łotewskiego klubu to za mało. Przyszłość Łotyszy nie będzie zależna tylko od nich samych.

"Jeśli chodzi o udział Lokomotivu w lidze ustalono, że jeśli drużyny będą mogły swobodnie przemieszczać się bez granice (bez kwarantanny), nasza drużyna będzie musiała wziąć udział w zmaganiach pierwszej ligi, czy to z kibicami na trybunach, czy bez" - informuje oficjalna strona Lokomotivu.

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Billy Hamill

Ważny fakt jest taki, że jeśli Lokomotiv z przyczyn niezależnych od siebie nie wystartuje w eWinner 1. Lidze w sezonie 2020, w kolejnym roku będzie czekało na niego miejsce na zapleczu PGE Ekstraligi. "Jeśli nie będzie swobodnego przepływu na linii Łotwa - Polska i z powrotem, Lokomotiv nie pojedzie w lidze, ale zachowa miejsce w rozgrywkach eWinner 1. Ligi na sezon 2021" - opisują Łotysze.

Start eWinner 1. Ligi został zaplanowany na połowę lipca. Taki scenariusz zakłada, że sezon 2020 będzie składać się tylko z rundy zasadniczej.

Zobacz też:
To najlepsza umowa telewizyjna w historii 1. ligi. GKSŻ odpowiedziała Termińskiemu
Żużel. Budżet Apatora zmniejszy się do 30-40 proc. Rozmowy z zawodnikami nie będą łatwe

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (4):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×