Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Żużel. Cztery scenariusze dla ligi rosyjskiej. Start możliwy już na początku czerwca

13 maja miała odbyć się inauguracja ligi rosyjskiej. Pandemia koronawirusa sprawiła jednak, że na zmagania żużlowców przyjdzie nieco poczekać. Tamtejsza federacja przygotowała cztery scenariusze.
Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Turbina Bałakowo Materiały prasowe / Na zdjęciu: Turbina Bałakowo

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Zaplanowane na 13 maja spotkanie pomiędzy Turbiną Bałakowo a Baszkirią Oktiabrskij miało zainaugurować rozgrywki ligi rosyjskiej. Z powodu panującej sytuacji, spotkanie nie dojdzie do skutku - podobnie jak dwa kolejne pojedynki zaplanowane na maj.

30 kwietnia odbyło się spotkanie Komisji Torowej MFR (odpowiednika GKSŻ) z przedstawicielami klubów startujących w rozgrywkach. Wspólnie opracowane zostały cztery możliwości na przeprowadzenie sezonu w Rosji, o czym poinformował portal speedway-press.ru.

Pierwszy wariant - najbardziej optymistyczny - zakłada, że sezon rozpocznie się już 1 czerwca, a imprezy z maja zostaną przesunięte właśnie na ten miesiąc. Według tej opcji nie byłoby konieczności odwoływania żadnych zawodów.

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Leigh Adams

Według innego scenariusza ściganie mogłoby rozpocząć się 1 lipca i zakończyć 10 października. Ponieważ ruch lotniczy jest jak na razie wstrzymany, brana pod uwagę jest możliwość inauguracji sezonu we Władywostoku.

Wówczas rozegranoby tam wszystkie zaplanowane imprezy, a następnie przeniesionoby się do europejskiej części kraju bądź na odwrót - sezon zacząłby się na zachodzie, a zakończył na wschodzie.

Żużlowe władze przygotowane są również na wariant pesymistyczny. Ten zakłada rozpoczęcie sezonu 5 października - wówczas odbyłyby się jedynie mecze ligowe, a także finały mistrzostw kraju seniorów, juniorów i do lat 19.

Kolejne konsultacje z klubami przeprowadzone zostaną 15 maja za pośrednictwem telekonferencji. Wszystko wskazuje na to, że rozgrywki ruszą bez zawodników startujących w Polsce - na tę chwilę zakaz jazdy w PGE Ekstralidze otrzymał jedynie Emil Sajfutdinow.

Czytaj także:
Marek Cieślak: Nie będę siedział w klatce. A jak będą potrzebowali trenera w niebie, pójdę
Cios dla Józefa Dworakowskiego. Na naszych oczach umiera wizja składu zbudowanego z wychowanków

Czy - twoim zdaniem - uda się przeprowadzić rozgrywki ligi rosyjskiej w tym sezonie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (2):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×