Informacje dotyczące cen biletów w Rawiczu

W ostatnim czasie na forach internetowych przewinęła się spora fala krytyki pod adresem zarządu Kolejarza Rawicz. Sprawa dotyczyła biletów na imprezy organizowane w tym sezonie na stadionie imienia Floriana Kapały. Podczas dzisiejszej prezentacji włodarze RKS-u wyjaśnili na jakich zasadach będą wchodzić na stadion przedstawiciele młodzieży uczącej się, prezentujemy także wypowiedź wiceprezesa klubu na temat cen wejściówek na sparingi.

Jarosław Handke
Jarosław Handke

Spore zdziwienie wśród kibiców wywołały ceny biletów na odbywający się w Lany Poniedziałek turniej indywidualny. Wynosiły one osiem złotych, w cenie złotówki był program. Bilet musiał kupić każdy chcący wejść na stadion. Wiceprezes Kolejarza, Łukasz Stachowiak wyjaśnia dlaczego tak było: - Zazwyczaj w drugi dzień Świąt odbywała się już kolejka ligowa. Kiedy jechaliśmy mecz u siebie, na stadion przychodziła pewna grupa kibiców, mieliśmy w związku z tym pewne dochody. W tym roku jest inaczej i ten turniej był naszymi pierwszymi zawodami, na które za wejście kibice musieli płacić. Chcieliśmy w ten sposób zyskać środki niezbędne do funkcjonowania klubu. Nie do końca nam się to udało, nie przyszło zbyt wielu kibiców. Ale zaznaczam, że były to pierwsze i jedyne zawody w całym sezonie, za które wszyscy wchodzący na stadion musieli zapłacić. Ktoś sobie pomyśli, że klubowi jest bardzo łatwo funkcjonować, a tak przecież nie jest. Organizowanie treningu czy jakiegoś meczu nie jest takie proste. Trzeba zwołać szereg osób, zarezerwować karetkę itd. A wiemy wszyscy jaka jest w Polsce sytuacja ze służbą zdrowia. Ktoś mówi, że w Lesznie bilet na sparing kosztował 5 złotych. Tak, ale w Lesznie na ligę przychodziło osiemnaście tysięcy, a u nas kilkanaście razy mniej. Są pewne koszty, które są nieuniknione, musimy zapewnić zawodnikom metanol itd. Jutrzejszy sparing z Częstochową dzieci z podstawówki i z gimnazjum obejrzą za darmo. Warunkiem jest pokazanie legitymacji szkolnej. Na lidze uczniom gimnazjum, szkół średnich oraz studentom do 25 roku życia będą przysługiwać bilety ulgowe.

Przypomnijmy, że ceny wejściówek w Rawiczu na spotkania ligowe będą się kształtować na poziomie: ulgowy - 10 złotych, normalny - 18 złotych.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×