Żużel. Włókniarz liderem, a Dominik Kubera najskuteczniejszym Polakiem. Tabela i statystyki PGE Ekstraligi

Eltrox Włókniarz Częstochowa w niedzielę pewnie pokonał Betard Spartę Wrocław 53:37 i jest liderem PGE Ekstraligi. Z kolei z ostatniego miejsca w tabeli uciekł PGG ROW Rybnik, który pokonał Moje Bermudy Stal 46:44.

Wojciech Ogonowski
Mateusz Świdnicki WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Mateusz Świdnicki
Przez tę porażkę to właśnie gorzowianie spadli na ostatnie miejsce. W dodatku w następnej rundzie czeka ich trudne zadanie, bo zmierzą się z Włókniarzem. Mecz odbędzie się już w ten piątek.Dwa pierwsze mecze odbyły się w sobotę (przełożone z piątku). Mistrz Polski, Fogo Unia Leszno, wygrał u siebie z Motorem Lublin 53:37, z kolei RM Solar Falubaz Zielona Góra okazał się lepszy od MrGarden GKM-u Grudziądz i zwyciężył 48:42.

8. ZOOleszcz GKM Grudziądz 1 0 0 0 0 1 -14

W klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników liderem jest najlepszy zawodnik tego rankingu w zeszłym roku, czyli Leon Madsen z Eltrox Włókniarza oraz Emil Sajfutdinow z Fogo Unii (obaj śr. bieg. 2,733). Trzecie miejsce zajmuje Artiom Łaguta z MrGarden GKM-u (2,688). Najskuteczniejszym polskim zawodnikiem w lidze jest w tej chwili... młodzieżowiec Dominik Kubera (2,143).