Żużel. Dziś testy na COVID-19 dla 50 osób, jutro wyniki. W ekipach Fogo Unii i PGG ROW-u nie ma jednak strachu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / ROW Rybnik / Testy na COVID-19 wśród żużlowców
Materiały prasowe / ROW Rybnik / Testy na COVID-19 wśród żużlowców
zdjęcie autora artykułu

Dziś testy na koronawirusa dla PGG ROW-u i Fogo Unii. Wyniki będą jutro, ale w Lesznie i Rybniku śpią spokojnie. Zawodnicy od środy są na izolacji, ich stan zdrowia jest monitorowany. Komisarze sanitarni klubów mówią, że nie ma powodu do obaw.

Pozytywny wynik testu osoby funkcyjnej PGG ROW-u Rybnik, która była na meczu z Fogo Unią (odbył się on 10 lipca), sprawił, że zawodnicy obu drużyn trafili na izolację. 20 lipca przechodzą ponowne testy na COVID-19. W Lesznie badania wystartowały o 9.00 rano. - W sumie testy przejdzie 26 osób, bo tyle było na spotkaniu w Rybniku - mówi nam rzecznik prasowy klubu Rafał Dobrowolski.

W Lesznie są spokojni o wyniki. Komisarz sanitarny klubu od 14 lipca, w tym dniu cała ekipa trafiła na izolację, monitoruje stan zdrowia żużlowców. Każdy z nich składał dwa raporty dziennie. Taki raport wiąże się z podaniem temperatury i opisem ogólnego stanu zdrowia. Z raportów nie wynika nic niepokojącego. Jeśli założymy, że na 7,8 dzień po kontakcie z osobą zakażoną powinny wystąpić objawy, to u nikogo z leszczyńskiej drużyny ich nie ma.

Identycznie wygląda sprawa w Rybniku, gdzie od rano ruszyły testy dla 34 osób (w piątek był testowany Adrian Miedziński z eWinner Apatora Toruń, który w ROW-ie jechał jako "gość"). Tam również nikt nie ma żadnych niepokojących objawów. Wyniki w przypadku PGG ROW-u mają być czystą formalnością. Drużyna już czeka na zielone światło, by móc wrócić do treningów. Między 24 a 31 lipca ROW czekają trzy ważne mecze, w tym ten przełożony z powodu zakażenia (Eltrox Włókniarz Częstochowa).

Fogo Unia też już pali się do wyjazdu na tor. Trener Piotr Baron już zaplanował trzy dni zajęciowe z rzędu (środa-piątek). W trakcie izolacji zawodnicy nie mogli trenować, mieli zalecone wstrzymanie się od aktywności fizycznej. Wielkich zaległości z tego nie ma, ale w Lesznie chcą się dobrze przygotować na najbliższy, hitowy mecz z Włókniarzem.

Czytaj także: Ostafiński z Hynkiem biorą się za łby. Unia zaprosiła nas na lody Miesiąc show. Dobrucki nie mógł się nadziwić

Źródło artykułu:

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"

Czy izolacja odbije się na formie drużyn?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (10)
avatar
leje na pis
20.07.2020
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
mrożki zaraza z kopalni  
avatar
Unia.T PANY
20.07.2020
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Takie pytanko do kibiców z Rybnika wiadomo jaka funkcje pełniła ta osoba u której wynik był pozytywny???  
avatar
arthoo
20.07.2020
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
26 (Leszno) 34 (ROW) = 50??? ciekawe;)  
avatar
Klass
20.07.2020
Zgłoś do moderacji
3
1
Odpowiedz
Staraja sie zatrzymac walec w inny sposob niz na torze...  
avatar
arniUL
20.07.2020
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Ktoś mi powie dlaczego Miedziński miał testy w piątek i mógł jechać w niedzielę a reszta ma je dopiero dzisiaj? Dla mnie to kompletnie bez sensu i bezsensownie przełożone 2 mecze.