KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. eWinner 1. Liga. Wybrzeże - Start. Świetni seniorzy z Gniezna. Jeden Pieszczek to za mało [NOTY]

Zdunek Wybrzeże przegrało ze Startem 44:46, jednak w zespole z Gniezna poza juniorami nie było słabych punktów. Gdańszczanie poza Krystianem Pieszczkiem i po części Rasmusem Jensenem nie pojechali w sobotę na miarę swojego potencjału.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Karol Żupiński, Krystian Pieszczek WP SportoweFakty / Tomasz Rosochacki. / Na zdjęciu: Karol Żupiński, Krystian Pieszczek
Noty dla zawodników Car Gwarant Kapi Meble Budex Startu Gniezno:

Oskar Fajfer 5-. Bardzo dobry występ byłego zawodnika Wybrzeża Gdańsk. Oskar Fajfer był żużlowcem, który pojechał najbardziej zespołowo ze wszystkich i przywiózł aż cztery bonusy! Gnieźnianie wygrali różnicą dwóch punktów, a pięć biegów z Oskarem Fajferem zakończyło się wynikiem 20:10. Jeden z ojców zwycięstwa swojej macierzystej drużyny.

Jurica Pavlic brak oceny. Kolejny raz od początku był zastępowany przez bardzo dobrze jadącego Jakobsena. Nie było podstaw do tego, by odsunąć któregoś z zawodników w dalszej fazie meczu.

Oliver Berntzon 4+. Na początku meczu był niezwykle szybki. Po trzech seriach zawodnik, który wcześniej nie przepadał za gdańskim torem miał komplet punktów i za sobą zwycięstwo z Krystianem Pieszczkiem. Później jednak było już gorzej. Przyjechał ostatni w ważnym 13. biegu, na koniec zdobył jednak punkty na wagę zwycięstwa.

Timo Lahti 4. Zdobył 9 punktów i bonus, jednak był najmniej dynamicznie jeżdżącym seniorem Car Gwarant Kapi Meble Budex Startu. To pokazuje też jaką siłę pokazali gnieźnianie w Gdańsku. Na pewno jednak nie może być niezadowolony ze swojej postawy.

ZOBACZ WIDEO Leigh Adams mu pomógł. Dzięki niemu junior Fogo Unii Leszno wie więcej

Adrian Gała 5-. Zaczął od wykluczenia po tym, jak bezpardonowo zaatakował Jacoba Thorssella. Z biegiem czasu było jednak coraz lepiej. Wygrał indywidualnie trzy biegi, w tym niezwykle ważne wyścigi numer 13 i 14. Prawdziwy harpagan na torze, walczył za dwóch i takiej postawy mogli zazdrościć mu gdańszczanie.

Damian Stalkowski 2-. Wygrał w pierwszym wyścigu z Alanem Szczotką, później już nie miał z kim za bardzo wygrywać. Był klasę gorszy od Karola Żupińskiego, z którym mierzył się dwukrotnie.

Mikołaj Czapla 1. Najsłabszy zawodnik w mecz. Wyjechał na tor trzykrotnie i tyle samo razy kończył na ostatnim miejscu. Na mały plus jego postępy w jeździe - w pierwszym wyścigu przyjechał daleko za rywalami walcząc o to, by nie wciągnęła go banda. Później jechał już płynnie, choć w bezpiecznej odległości od rywali.

Frederik Jakobsen 4+. Cichy bohater Startu. Podobnie jak Gała, walczył jak lew na torze. Przypłacił to upadkiem w 9. biegu, kiedy naciskał Kacpra Gomólskiego i upadł już po tym, jak go minął. Dał kolejny argument do tego, by jeździć od początku.

Noty dla zawodników Zdunek Wybrzeża Gdańsk:

Kacper Gomólski 1+. Z pewnością wychowanek Startu ma potencjał do tego, by być liderem drużyny w eWinner 1. Lidze. Tego jednak nie pokazuje, choć widać że mocno się stara. Fakty są takie, że w meczu ze swoją macierzystą drużyną na torze pokonał jedynie Mikołaja Czaplę (Jakobsen w momencie upadku był już przed nim). Mały plus za rozprowadzenie rywali w 9. biegu na czym skorzystał Rasmus Jensen, on sam jednak znając swoje możliwości na pewno oczekuje od siebie o wiele więcej.

Rasmus Jensen 4-. Gdańszczanie mogą żałować tego, że Rasmus Jensen w jednym z biegów dotknął taśmy, gdyż jego osoba mogła przeważyć o zwycięstwie Zdunek Wybrzeża. Bardzo szybki i dynamiczny na torze, nie podołał jednak w ostatnim wyścigu, w którym od niego zależał końcowy rezultat meczu.

Peter Kildemand 2. Wydawało się, że Kildemand wraca do formy sprzed kilku lat. W meczu z gnieźnianami jednak poza jednym bardzo dobrym biegiem jechał bardzo słabo. Łącznie pokonał tylko jednego seniora rywali i dwóch juniorów. Oczekuje się od niego dużo więcej.

Jacob Thorssell 3-. Jak wyszedł dobrze spod taśmy wyglądało to dobrze, jeśli nie, miał jednak problemy na trasie. Dwa razy przyjeżdżał przed parą gospodarzy, jednak to było za mało. Wraz z Kildemandem przegrał podwójnie kluczowy 14. bieg.

Krystian Pieszczek 5. Najlepszy zawodnik Zdunek Wybrzeża, który jednak również nie ustrzegł się błędów. Wygrał jednak ostatni bieg i łącznie przywiózł 12 punktów i bonus. Gdyby Zdunek Wybrzeże wygrało, to on byłby noszony na rękach. Nie wszystko jednak od niego zależało.

Karol Żupiński 3. Zdecydowanie najlepszy z juniorów - wygrał wszystkie biegi, w których rywalizował z rówieśnikami. W przeciwieństwie do meczu z Unią nie pokonał jednak seniorów.

Alan Szczotka 2+. Na treningach prezentuje się doskonale, w meczu jednak czegoś mu brakuje. Dwa razy pokonał Mikołaja Czaplę, w biegu młodzieżowców pewnie pokonał go jednak Damian Stalkowski.

Robert Chmiel brak oceny. Rybniczanin wyjechał tylko na próbę toru, później nie dostał już szans. Na trybunach coraz głośniej mówi się o tym, że powinien zostać sprawdzony.

SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

Czytaj także: 
Wybrzeże potrzebuje wstrząsu 
Gnieźnianie wykonali plan w wyścigach nominowanych

Czy w Zdunek Wybrzeżu w kolejnym meczu powinno dojść do zmian w składzie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
 • surge Zgłoś komentarz
  Czapla debiutował, dodatkowo był to mecz wyjazdowy, więc nie powinien być w ogóle oceniany, a już podkreślanie że był najsłabszym zawodnikiem zawodów można było sobie darować.
  Czytaj całość
  Zresztą, w jednym biegu przyjechał 10 metrów za dużo bardziej doświadczonym Szczotką.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×