Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Żużel. W Toruniu chcą wiedzieć, ile podatnicy płacą za organizację SGP

Trwa spór na linii prezydent Michał Zaleski - Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Toruniu. SOK chciałby uzyskać informację ile kosztuje organizacja SGP oraz kto na tym zarabia, natomiast władze miasta strzegą tych danych.
Artur Babicz
Artur Babicz
Motoarena przed GP Polski WP SportoweFakty / Konrad Marzec / Na zdjęciu: Motoarena przed GP Polski

Aktualne składy drużyn: PGE Ekstraliga | eWinner 1. Liga | 2. Liga Żużlowa

Wiele mówi się o tym jakie koszty organizacji SGP ponoszą polskie miasta. Jednakże w większości wszystko pozostaje w sferze domysłów, ponieważ brakuje konkretnych informacji dotyczących płaconych kwot czy to na rynku polskim, czy to na rynku zagranicznym. Z tym stanem rzeczy próbuje walczyć się w Toruniu, gdzie coraz mocniej naciska się na władze miasta, aby ujawniły tę kwotę.

Jednakże póki co te próby nie są efektywne, a prezydent w swoich wypowiedziach zasłania się tajemnicą handlową. - Ustaliliśmy w umowie, że kwestie związane z rozliczeniami finansowymi pozostają w zawartości swojej tajemnicą umowy, i w ten sposób postępujmy od pierwszej umowy na organizację tej imprezy - mówił Michał Zaleski, prezydent Torunia dla "Radia PiK".

Stanowisko prezydenta budzi sporo kontrowersji, ponieważ koszty organizacji SGP pokrywane są z publicznych pieniędzy. Natomiast w tym przypadku powinno się szczegółowo informować jakiego rzędu wielkości są to kwoty.

- Stoimy na stanowisku, że informacje na temat środków przekazanych z budżetu na organizacje imprezy są informacją publiczną. To jest informacja jawna i powinna być udzielona, podobnie jak informacja dotycząca wpływu z biletów również. Kolegium zobowiązało prezydenta do ponownego rozpoznania sprawy poprzez udzielanie takich informacji - skomentowała Jaśmina Lesińska, etatowa członkini Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Toruniu.

Pomimo tych argumentów, władze miasta pozostają niewzruszone i podtrzymują swoje stanowisko. Rzecznik prasowy prezydenta Torunia, Anna Kubicka-Tondel, poinformowała, iż stroną decydującą o jawności kosztów organizacji jest BSI. Stosowane zapytania zostały przesłane do Brytyjczyków i to od ich postanowienia zależy czy informacje z umowy zostaną ujawnione czy nie.

Zobacz także: Tuner Zmarzlika ostro o sytuacji w polskim speedwayu
Zobacz także: Łaguta zaskoczony decyzją sędziego

ZOBACZ WIDEO Niebezpieczne upadki w meczu GKM - Stal! Kronika 7. kolejki PGE Ekstraligi

Czy koszty organizacji SGP powinny być jawne w każdym mieście?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (15):
Zobacz więcej komentarzy (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×