Żużel. TŻ Ostrovia pozyskała nowego zawodnika z PGE Ekstraligi. Daje większe pole manewru trenerowi

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Weronika Waresiak / Na zdjęciu: Jonas Jeppesen.
WP SportoweFakty / Weronika Waresiak / Na zdjęciu: Jonas Jeppesen.
zdjęcie autora artykułu

Jonas Jeppesen, który już w przeszłości startował w Ostrowie, został wypożyczony do TŻ Ostrovia z RM Solar Falubazu Zielona Góra. Pozyskanie 23-letniego Duńczyka sprawia, że trener Mariusz Staszewski będzie miał teraz większe pole manewru.

Skład ostrowskiej drużyny - po wypożyczeniu Sama Mastersa do OK Kolejarza Opole - został bez rezerwowych. Forma nie wszystkich seniorów Arged Malesa TŻ Ostrovia zadowalała władze klubu, trenera, a przede wszystkim kibiców. - Ten sezon jest krótki. Nie ma nawet czasu, żeby spróbować odbudowywać zawodnika - wyjaśnia Mariusz Staszewski, trener ostrowskiej drużyny.

Pozyskanie Jonasa Jeppesena nie oznacza, że któryś z seniorów musi wypaść z podstawowego składu. - Duńczyk ma 23 lata, więc idealnie pasuje nam pod numer 8 lub 16. W razie wolnego terminu Adama Ellisa, możemy również skorzystać z Brytyjczyka - wyjaśnia Waldemar Górski, prezes TŻ Ostrovia, który wraz z gronem sponsorskim w ostatnich dniach zbierał pieniądze na wypożyczenie Jeppesena z Zielonej Góry.

Arged Malesa TŻ Ostrovia potentatem finansowym nie jest, ale mobilizacja lokalnego środowiska pozwoliła na to, by przed rundą rewanżową zespół miał możliwości rotacji składem. - Serdecznie dziękuję wszystkim sponsorom, którzy dorzucili się do tego, byśmy mogli wypożyczyć Jonasa Jeppesena - podkreśla Górski.

Po pierwszej rundzie ostrowski zespół z dorobkiem 6 punktów zajmuje szóste miejsce. Niby tylko dwa traci do wicelidera, bo w tabeli eWinner 1. Ligi panuje duży ścisk, ale zbroją się także rywale, którzy zajmują siódme i ósme miejsce. - Nikt nie chce spaść z tej ligi. Druga runda zapowiada się bardzo ciekawie i trzeba być przygotowanym na naprawdę ciężkie mecze - podkreśla Staszewski.

Jeppesen w składzie Arged Malesa TŻ Ostrovia pojawić się ma już w sobotę w meczu 8 rundy eWinner 1. Ligi przeciwko Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Początek spotkania na Stadionie Miejskim w Ostrowie o 16:30.

Zobacz także: Unia w Łodzi także bez Petera Ljunga Zobacz także: Spotkanie w Ostrowie przy okrojonej widowni

ZOBACZ WIDEO Wiktor Lampart wyjaśnił, dlaczego jeździ tak słabo

Źródło artykułu: