Żużel. Orzeł - Unia. Aura zepsuła widowisko w Łodzi. Łodzianie lepsi w starciu z tarnowianami i deszczem [RELACJA]

W sobotni wieczór Orzeł Łódź pokonał na własnym torze Unie Tarnów 28:20. Spotkanie zostało zakończone po ośmiu biegach z powodu opadów deszczu. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Rohan Tungate, który zdobył komplet dziewięciu punktów.
MM
Norbert Kościuch na prowadzeniu WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: Norbert Kościuch na prowadzeniu

Już przed spotkanie nad stadionem w Łodzi wisiały czarne chmury. Prognozy pogody nie były łaskawe dla organizatorów spotkania. Wiadome było, że prędzej czy później nad stadionem zacznie lać.

W związku z tym sędzia zawodów pan Paweł Słupski szybko przeprowadzał spotkanie. Arbiter zarządził, że po czwartym biegu nie będzie równania. Podobna sytuacja powtórzyła się po siódmym biegu. Wszystko po to, aby odjechać regulaminowe osiem biegów, aby wynik spotkania został zaliczony.

Deszcz w sporej ilości zaczął padać w siódmym biegu. Wtedy na pierwszym łuku bardzo groźny upadek zanotował Norbert Kościuch. Na szczęście Polakowi nic się nie stało. W kolejnym biegu na tor upadło aż trzech zawodników. Najpierw na drugim okrążeniu z nawierzchnią zapoznał się Michał Gruchalski, później po biegu upadł Rohan Tungate, a kończący bieg Mateusz Dul także nie zdołał utrzymać się na motocyklu.

Po zakończeniu ósmego biegu w parku maszyn odbyło się zebranie przedstawicieli drużyn, jury oraz sędziego zawodów. Wszyscy jednogłośnie podjęli decyzję o przerwaniu zawodów i zaliczeniu wyniku spotkania. Tym samym Orzeł Łódź zdobył trzy duże punkty.

Bieg po biegu:
1. Kościuch, Nilsson, Kurtz, Mroczka - 4:2 - (4:2)
2. Konieczny, Pióro, Cierniak, Dul - 2:4 - (6:6)
3. Tungate, Koza, Jeleniewski, Kaczmarek - 4:2 - (10:8)
4. Konieczny, Gruchalski, Nowak, Dul - 1:5 - (11:13)
5. Jeleniewski, Kurtz, Mroczka, Gruchalski - 5:1 - (16:14)
6. Tungate, Nilsson, Kaczmarek, Pióro - 3:3 - (19:17)
7. Nowak, Kościuch, Koza, Cierniak (d3) - 5:1 - (24:18)
8. Tungate, Mroczka, Dul, Gruchalski (u3) - 4:2 - (28:20)

Sędzia: Paweł Słupski

Polub Żużel na Facebooku
Komentarze (12):
  • RECON_1 Zgłoś komentarz
    Mecz pownien byc orzerwany wczesniej,dwa ostatnie biegi jechane na sile zeby zaliczyc spotkanie,dziwie sie ze menadzer Unii nue protestowal wczeaniej,ale to pokazuje ze kolejny sezon jest jazda
    Czytaj całość
    o nic.Na plus tor poki sie nie rozpadalo,bo wygladalo ze da sie na nim fajnie scigac i wielkie oklaski dla koniecznego,widac ze ma refleks i w koncu sedzia choc tego nie wypaczyl,jak mlody ogarnie jeszcze jazde po trasie to bedzie z niego dobry junior.
    • Luurek Zgłoś komentarz
      Najbardziej rozjechała mnie ambicja zawodników Unii Wychodzi na to że nie chciało się im zarabiać kasy za punkty bo gdyby po 5 biegu zaprotestowaliby że nie pojadą na tak śliskiej
      nawierzchni mecz byłby do powtórzenia i tym samym możliwość większego zarobku Dla mnie cała drużyna i trener bez ambicji Aż się chce żygać jak się ogląda takie rzeczy
      • omen Zgłoś komentarz
        Zawody zepsuł sędzia! Powinien być odsunięty od sędziowania! Po 7 wyścigu powinny być zawody przerwane i albo odwołane albo po ustaniu opadów tor powinien być robiony. Całe
        szczęście że nikomu się nic nie stało bo w dwóch wyścigach mogliśmy mieć nawet 4 połamańców,! Parodia żużla tlko dzięki sędziemu!
        • oko 1 Zgłoś komentarz
          ten mecz to był anty żuzel którego popsuół sam sędzia , było widać 2 ostatnie biegi,na szczęście bez kontuzji .ja bym wsadził na motocykl samego sędziego niech jedzie .
          • UNIA LESZNO kks Zgłoś komentarz
            MOGLI mecz w ogole przerwac szkoda bo nikt nie ogladal oczywiscie ale widze 8 biegow bylo brawo Orzel jest za Toruniem po tym jak dzisiaj Wybrzeze zrobilo cos zadziwiajacego w Ostrowie!!!
            • kibic_UT Zgłoś komentarz
              mecz powinien być przerwany wcześniej i do powtórki.... jechanie na siłę żeby zaliczyć wynik w sytuacji gdy zawodnicy walczą o utrzymanie się na motocyklu a nie ze sobą to żenada i
              antyreklama żużla,,, Łódź się bała że w powtórce Ljung by pojechał i mogłoby być różnie...
              • speed01 Zgłoś komentarz
                Zadziwiająca postawa Unii Tarnów. A ostatnie dwa biegi w ogóle nie powinny się odbyć, sędzia sporo ryzykował.
                • katia srebrny kask Zgłoś komentarz
                  Przerywanie meczu po 8 biegu jest niesprawiedliwe. Po pierwsze dlatego, że Tarnów nie lubi mokrych torów, są na nich jak dzieci we mgle:) A tak poważnie 8 punktów to niewielka różnica.
                  Gdyby zrobić 1 udaną taktyczną jest to do odrobienia. Wreszcie często po 8 biegu następuje druga seria zawodów, która często przybiera inny obrót;) Goście dopasowują się do toru i często wynik szybko się zmienia. Dla mnie rozpoczynania zawodów jeśli wiemy, że będą przerwane po 8 biegu jest bez sensu. Kolejna profanacja żużla.
                  • Neros Zgłoś komentarz
                    Parodia żużla. Pavulonowi chyba zamarzyły się finały ligi, że za wszelką cenę musieli odjechać te 8 biegów. Pewnie gdyby w 7 Łódź dostała w trąbę od razu by odwołali ten cyrk
                    • uTar Zgłoś komentarz
                      Ósmy bieg to parodia żużla. Jazda na siłę żeby zaliczyć mecz to jakaś pomyłka. Jeżeli w żużlu chodzi oto żeby zaliczyć mecz za wszelką cene to ja dziękuję za taki
                      żużel. Przecież w tym biegu tylko Mroczna się nie przewrócił!!!!
                      • GrzmiącyKij Zgłoś komentarz
                        Super decyzję sędziego. Kosciuch do W, mecz do przerwania przed 7 biegiem. Aż nie mam ochoty oglądać kolejnego meczu widząc podejście Tarnowskiej managerki do tej ligi. W tamtym roku
                        oddanie meczu z Ostrowem i Loko, w tym dwa mecze z Lodzią. 6 medali dmp, w tym 3 złote w tym stuleciu, a tych zadowala 6 miejsce w 1 lidze. A na jesień ostre negocjacje z GA.