KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Łatwa kolejka dla sędziów. Byli bezbłędni [RANKING]

W czterech rozegranych w ostatnich dniach meczach, sędziowie nie popełnili żadnych istotnych błędów. Pomogli im w tym zawodnicy, którzy nie tworzyli żadnych kontrowersyjnych sytuacji.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Matej Zagar i Artiom Łaguta dziękują sobie za walkę WP SportoweFakty / MIchał Chęć. / Na zdjęciu: Matej Zagar i Artiom Łaguta dziękują sobie za walkę.
Fogo Unia Leszno - MrGarden GKM Grudziądz. Mecz prowadził Piotr Lis. - Na plus Piotra Lisa jedenasty wyścig, w którym Pawlicki został wykluczony za dotknięcie taśmy, a oprócz tego wychwycił to, że Pedersen i Sajfutdinow ruszali się na starcie, za co otrzymali ostrzeżenia. Może jedynie w 14. biegu ostrzeżenie powinien jeszcze otrzymać Kołodziej - analizuje szef sędziów Leszek Demski. OCENA: 6-.

PGG ROW Rybnik - Motor Lublin. Mecz prowadził Artur Kuśmierz. - W pierwszym biegu decyzje o przyznaniu ostrzeżeń Pawłowi Miesiącowi i Matejowi Zagarowi były słuszne. Później nie działo się nic, przy czym sędzia musiałby interweniować. Był to łatwy mecz do sędziowania - zaznacza Demski. OCENA: 6.

RM Solar Falubaz Zielona Góra - Betard Sparta Wrocław. Mecz prowadził Krzysztof Meyze. - W 1. biegu miał miejsce upadek w pierwszym łuku i powtórka w czterech była słuszna. W 12. wyścigu za Curzytka pojechał Liszka i można pochwalić sędziego, że to zauważył i nie puścił nieuprawnionego zawodnika. Była to wina kierownictwa Betardu Sparty, która przyznała się do tego, że nie zgłosiła zmiany. Do tego zgodnie z regulaminem, drugi raz Liszka nie mógł zastąpić Curzytka - wyjaśnia Leszek Demski. OCENA: 6.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Bohater kolejki mówi, że prezesom brak odwagi

Moje Bermudy Stal Gorzów - MrGarden GKM Grudziądz. Mecz prowadził Paweł Słupski. Ostrzeżenie dla Bjerre w 6. biegu było słuszne. Przy sytuacji Buczkowskiego z Karczmarzem, która nie była zero-jedynkowa również skłaniałbym się do wykluczenia Buczkowskiego, który mocniej zawinił - analizuje szef sędziów. OCENA: 6.

Ranking sędziów PGE Ekstraligi 2020:

Miejsce Sędzia Mecze Średnia not
1. Paweł Słupski 6 5,72
2. Michał Sasień 8 5,56
3. Krzysztof Meyze 11 5,54
4. Piotr Lis 7 5,50
5. Remigiusz Substyk 5 4,60
6. Artur Kuśmierz 6 4,50

   SKALA OCEN 6 - fenomenalnie 5 - bardzo dobrze 4 - dobrze 3 - przeciętnie 2 - słabo 1 - kompromitacja

Czytaj także:
Grand Prix w czasach zarazy. BSI korzysta z polskich rozwiązań
Pandemia słabej formy w GKM-ie

Czy zgadzasz się z ocenami sędziów Leszka Demskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×