KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Jeden błąd sędziego w meczach o medale. Jaimon Lidsey powinien być wykluczony [RANKING]

Za nami finał i mecz o trzecie miejsce PGE Ekstraligi. Spotkania o brązowe medale bezbłędnie poprowadził Paweł Słupski. W ocenie Leszka Demskiego, Krzysztof Meyze popełnił jeden błąd podczas meczu w Gorzowie.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Jaimon Lidsey na czele WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Na zdjęciu: Jaimon Lidsey na czele
RM Solar Falubaz Zielona Góra - Betard Sparta Wrocław. Mecz prowadził Paweł Słupski. - W drugim biegu postawiło Gleba Czugunowa, w którego wjechał Norbert Krakowiak i decyzja sędziego była jak najbardziej prawidłowa. Dobrą decyzją były też wykluczenia Michała Curzytka i Macieja Janowskiego odpowiednio w 7. i 10. biegu. Nie mam uwag co do decyzji sędziego, nie mówię tu o jury - mówi nam szef arbitrów Leszek Demski. OCENA: 6.

Moje Bermudy Stal Gorzów - Fogo Unia Leszno. Mecz prowadził Krzysztof Meyze. - W tym spotkaniu nie zgodzę się z decyzją sędziego odnośnie sytuacji z ósmego biegu. Wykluczony został Wiktor Jasiński, a w tym samym czasie niezależnie upadł również Jaimon Lidsey. Sędzia uważał, że Australijczyk upadł by w niego nie wjechać, ja się z tym nie zgodzę - obaj byli do wykluczenia. Prawidłowo w dziewiątym biegu upomnienie za stworzenie niebezpiecznej sytuacji dostał Emil Sajfutdinow - twierdzi Demski. OCENA: 5.

Betard Sparta Wrocław - RM Solar Falubaz Zielona Góra. Mecz prowadził Paweł Słupski. - Ostrzeżenia dla Protasiewicza i Vaculika były prawidłowe, nie było więcej spornych sytuacji - analizuje Leszek Demski. OCENA: 6.

Fogo Unia Leszno - Moje Bermudy Stal Gorzów. Mecz prowadził Krzysztof Meyze. - W sytuacji z Jackiem Holderem w 11. biegu sytuacja była jasna, Australijczyk musiał być wykluczony. W powtórce prawidłowo sędzia zinterpretował sytuację, w której wykluczył Bartosza Zmarzlika - ocenia Demski. OCENA: 6.

[b]Ranking sędziów PGE Ekstraligi 2020:[/b]

Miejsce Sędzia Mecze Średnia not
1. Paweł Słupski 13 5,77
2. Krzysztof Meyze 17 5,65
3. Piotr Lis 10 5,65
4. Michał Sasień 10 5,55
5. Artur Kuśmierz 8 4,88
6. Remigiusz Substyk 5 4,60

SKALA OCEN: 6 - bezbłędnie 5 - bardzo dobrze 4 - dobrze 3 - przeciętnie 2 - słabo 1 - kompromitacja

Czytaj także:
Świącik królem polowania? 
Miasto Rybnik tnie dotacje na sport

ZOBACZ WIDEO Żużel. Cierniak mówi o swojej przyszłości. Niewykluczone, że zostanie w Unii
Czy Paweł Słupski to najlepszy sędzia żużlowy w Polsce?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (9)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×