Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Żużel. W Ostrowie nastąpił przełom. Nie było rozbioru drużyny, a Ostrovia może być jeszcze mocniejsza

- Głównym celem sportowym będzie utrzymanie się w lidze i systematyczne niwelowanie zadłużenia. To, że będziemy oszczędniej wydawać pieniądze, nie oznacza, że nie chcemy pokusić się o niespodziankę i awansować do play-off - mówi Mariusz Staszewski.
Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Tomasz Gapiński przed Grzegorzem Walaskiem WP SportoweFakty / Jakub Janecki / Na zdjęciu: Tomasz Gapiński przed Grzegorzem Walaskiem

Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że bogatsze kluby rzucą się na Ostrovię i rozdrapią co bardziej łakome kąski. Rozbioru drużyny nie będzie. Od piątkowego wieczora TŻ Ostrovia pozytywnie zaskakuje. Sponsorzy nie zawiedli w tych ciężkich czasach. Sytuacja w ostrowskim klubie jest nadal daleka od idealnej i warto, by o tym pamiętali kibice, komentując kolejne ruchy transferowe TŻ Ostrovia.

Informowaliśmy, że zarówno trener Mariusz Staszewski jak i liderzy ostrowskiej drużyny Tomasz Gapiński  i Nicolai Klindt byli na celowniku Abramczyk Polonii Bydgoszcz. (Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ)  Prezes Waldemar Górski drżał o przyszłość trenera i najlepszych zawodników swojej drużyny. W piątek natomiast nastąpił pozytywny zwrot. - Padły konkretne deklaracje odnośnie zamknięcia tego sezonu i planów na przyszły rok. To był ciężki sezon, ale wspólnie daliśmy radę. Na przyszły rok też nie planujemy wielkich wpływów ze sprzedaży biletów do budżetu, bo nie wiemy, jaka będzie sytuacja z pandemię. Pomoc sponsorów w tym momencie była kluczowa - podkreśla Waldemar Górski, prezes TŻ Ostrovia.

- Odzew ostrowskiego środowiska był podstawą do kolejnych działań. Dzięki dużemu zaangażowaniu braci Jana i Andrzeja Garcarków, sponsorów tytularnych Malesa i Arged, a także władz miasta, możemy myśleć o przyszłości. Widać, że nadal wspólnie warto budować ostrowski żużel. Wszyscy uznali, że trzeba podjąć rękawice i walczyć w przyszłym sezonie - podkreśla trener Mariusz Staszewski.

ZOBACZ WIDEO Piotr Pawlicki mówi o powrocie do Grand Prix, kadrze i Marku Cieślaku

Budową zespołu na kolejny rok Arged Malesa TŻ Ostrovia rozpoczęła od uzgodnienia warunków startów ze swoimi liderami. - Dziękujemy za nieocenioną pomoc braci Garcarków w negocjacjach z Tomaszem Gapińskim i Nicolaiem Klindtem - dodaje trener ostrowskiej drużyny.

Warto jednak zaznaczyć, że w Ostrowie nie zmieniły się jakoś specjalnie cele sportowe. TŻ Ostrovia zdaje sobie sprawę, jak mocna będzie w przyszłym sezonie eWinner 1. Liga. - Głównym celem sportowym będzie utrzymanie się na tym poziomie i systematyczne niwelowanie zadłużenia. To, że będziemy oszczędniej wydawać pieniądze nie oznacza, że nie chcemy pokusić się o niespodziankę i awansować do rundy play-off. Działamy dwutorowo. Sytuacja finansowa klubu to podstawa, ale cel sportowy nie schodzi na drugi plan - zaznacza Mariusz Staszewski.

Kolejny raz okazało się, że w Ostrowie może nie ma wielkich pieniędzy od jednego sponsora, jak chociażby w Tarnowie czy milionów z samorządu, ale mobilizacja sponsorów, którzy kochają sport żużlowy jest równie istotna. - Dziękuję bardzo braciom Garcarkom z firmy AutoPartner Garcarek, a także naszym sponsorom tytularnym firmom Arged oraz Malesa Pokrycia Dachowe. Słowa podziękowania kieruję także w stronę władz miasta z panią prezydent Beatą Klimek na czele. Wspólnie udało nam się przetrwać ten trudny sezon i możemy dalej z optymizmem spoglądać w przyszłość - podkreśla Waldemar Górski, prezes TŻ Ostrovia. - Dziękuję również każdemu mniejszemu sponsorowi oraz kibicom - dodaje.

Fakt, że bogatsze kluby próbowały podebrać trenera i liderów drużyny podziałał mobilizująco na ostrowskie środowisko żużlowe. Dzięki temu kibice przez cały weekend mieli okazje do satysfakcji, bo klub ogłaszał każdego dnia dobre wieści. - A to jeszcze nie koniec. Mam nadzieję, że kibiców pozytywnie zaskoczymy w listopadzie. Na razie nic więcej nie mogę powiedzieć - śmieje się Waldemar Górski.

Być może do tego czasu jeszcze zostanie ogłoszone nazwisko zawodnika, który w tym sezonie reprezentował barwy ostrowskiego klubu. Spore szanse na pozostanie w Arged Malesa TŻ Ostrovia ma Adrian Cyfer. Trwają poszukiwania zawodnika do lat 24. Rozpatrywane są różne opcje, zarówno zagraniczne jak i polskie. Ostrowski klub pogodził się praktycznie z faktem, że nie jest w stanie konkurować z ofertami z PGE Ekstraligi, jakie otrzymał Jonas Jeppesen. O wyborze klubu przez młodego Duńczyka pisaliśmy TUTAJ.

Czy jesteś zaskoczony zwrotem akcji w ostrowskim klubie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×