Żużel. 2. liga w zwiększonym składzie? Jest szansa na nową drużynę już od 2021 roku!

Wiele wskazuje na to, że w przyszłym sezonie 2. Liga Żużlowa wystąpi w większej stawce niż miało to miejsce w minionych rozgrywkach. O prawo startu w polskiej lidze wystąpił kolejny niemiecki klub. Pomysł przypadł do gustu prezesom polskich klubów.

Artur Babicz
Artur Babicz
AC Landshut Devils to 19-krotni mistrzowie Niemiec Facebook / AC Landshut Devils / AC Landshut Devils to 19-krotni mistrzowie Niemiec
Według najnowszych doniesień, o których słyszymy od działaczy drużyn 2. Ligi Żużlowej, w sezonie 2021 pojawi się nowy klub na tym poziomie rozgrywkowym. Do polskiej ligi planowane jest dołączenie kolejnej niemieckiej drużyny - AC Landshut.

- Wiceprzewodniczący GKSŻ, Zbigniew Fiałkowski, dzwonił do przedstawicieli naszej ligi i zwrócił się z zapytaniem czy wyrażamy chęć na start w rozgrywkach o nowym kształcie. Nasz klub nie miał nic przeciwko i zgadzamy się na takie rozwiązanie - powiedział prezes RzTŻ Rzeszów Jan Madej w rozmowie z WP SportoweFakty.

"Diabły" to 19-krotny mistrz Speedway Bundesligi. W tym przede wszystkim prawdziwy dominator w ostatnim dziesięcioleciu. Gwiazdą zespołu jest Martin Smolinski. Akces naszych zachodnich sąsiadów do polskiej ligi pokazuje, że klub ma większe aspiracje niż rodzima liga. Speedway Bundesliga, po tym jak Wolfe Wittstock, od 2020 roku jeździ w Polsce liczy tylko cztery zespoły, a w 2020 roku rozgrywki nawet nie wystartowały z powodu pandemii COVID-19.

- Moim zdaniem jeżeli Niemcy zbudują skład, który pozwoli im na walkę w lidze, a mecze z ich udziałem nie będą kończyć się pogromem to jest dobre rozwiązanie. Więcej zespołów to więcej meczów dla sponsorów i kibiców. Myślę, że ważnym aspektem będzie ewentualny kontrakt telewizyjny na kolejny rok. Kluby powinny otrzymywać z tego tytułu jakąkolwiek gratyfikację. Musimy pamiętać, że nowy zagraniczny zespół to kolejne dalekie wyjazdy dla każdej z drużyn i my te koszty będziemy musieli ponieść - słyszymy w kolejnym z drugoligowych klubów.

Nieco mniejszą uwagę na ewentualność poniesionych kosztów, zwraca się w Rzeszowie. - Wyjazdy pod względem logistycznym nie będą żadnym problemem. Żyjemy w czasach autostrad i dróg szybkiego ruchu. Oczywiście należy być gotowym na wyższe wydatki. Na ten moment nie potrafię tego wycenić, jednak warto zwrócić uwagę, że nowy zespół może być też wartością dodaną dzięki której wygenerujemy dodatkowe zyski - zasygnalizował prezes RzTŻ Rzeszów.

Zobacz także: Marek Grzyb chce renegocjować kontrakt telewizyjny
Zobacz także: Włókniarz Częstochowa szykuje duże zmiany

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Domagała, Sikora, Pawlicki, Frątczak i Kryjom gośćmi Galewskiego!


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Czy 2. Liga Żużlowa powinna powiększać się o kolejne zagraniczne kluby?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×