KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Przed okresem transferowym. Stal Gorzów wymieni najsłabsze ogniwo

Moje Bermudy Stal Gorzów w niezwykle dziwnym sezonie 2020, po bardzo kiepskim początku, zdobyła srebrny medal DMP. Zmiany w postaci wymiany najsłabszego ogniwa powinny postawić ekipę Marka Grzyba w roli jednego z faworytów.

Marcin Malinowski
Marcin Malinowski
Krzysztof Kasprzak WP SportoweFakty / MIchał Chęć. / Na zdjęciu: Krzysztof Kasprzak
Mają: Bartosz Zmarzlik, Szymon Woźniak, Anders Thomsen, Marcus Birkemose, Kamil Nowacki, Wiktor Jasiński, Mateusz Bartkowiak, Alan Szczotka, Kamil Pytlewski, Rafał Karczmarz (?)

Ogromnym sukcesem Grzyba było zatrzymanie Zmarzlika, co ogłoszono ledwie kilka dni temu. Świeżo upieczony, pierwszy, podwójny, polski indywidualny mistrz świata nie porzucił klubu, w którym się wychował, choć prezes nie ukrywał, że wymagało to wyłożenia rekordowej kwoty. Niewątpliwie istotne było też przedłużenie współpracy z Thomsenem i Woźniakiem. Ten pierwszy znakomicie się rozwinął i był pewnym punktem drużyny przez praktycznie cały sezon. Polak z kolei do formy doszedł z czasem.

Stal ma też w zanadrzu cały zastęp młodzieży, której część zapewne ponownie uda się na wypożyczenie. Natomiast Marcus Birkemose z Rafałem Karczmarzem, o ile ten drugi zdecyduje się na dalszą przygodę w Gorzowie, będą świetnym zabezpieczeniem na pozycję seniora do lat 24, a w przypadku nie znalezienie miejsca w składzie na PGE Ekstralidze zawsze mogą pojechać w barwach SpecHouse PSŻ Poznań.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Pawlicki nigdy nie wyobrażał sobie, że może go spotkać taki sezon

Przychodzą: Martin Vaculik

O tym transferze mówi się, że jest tak naprawdę przesądzony. To będzie powrót Słowaka do gorzowskiej drużyny, w której spędził naprawdę dobry czas. Pewne okoliczności sprawiły jednak, że rozstał się z gorzowianami w niezbyt miłej atmosferze, ale było to jeszcze za czasów prezesa Ireneusza Macieja Zmory. To ma pójść w zapomnienie, a w RM Solar Falubazie Zielona Góra Vaculik pokazał, że stać go na rolę lidera z prawdziwego zdarzenia. Ze Zmarzlikiem może się znakomicie uzupełnić.

Odchodzą: Krzysztof Kasprzak (?), Niels Kristian Iversen (?)

Znaki zapytania przy dwóch wymienionych zawodnikach, ponieważ Kasprzak ma wciąż ważny kontrakt, ale wyniki przez niego osiągane raczej nie skłaniają działaczy do dania mu kolejnej szansy. Iversen nie chciałby natomiast opuszczać najwyższej klasy rozgrywkowej i rozważa możliwość pozostania w gorzowskim zespole tylko po to, by dać sobie więcej czasu do namysłu. Być może będzie walczyć o skład albo po prostu pójdzie na wypożyczenie.

Braki: Solidny i doświadczony junior

Po przejściu w wiek seniora Rafała Karczmarza Stal Gorzów pozostaje z niezbyt mocno doświadczonymi młodzieżowcami. Jasiński przejechał cały sezon 2020, lecz brakowało większego błysku. Bartkowiak wciąż nie doszedł do pełni sił po fatalnym upadku. Pozostali, jak Nowacki czy Szczotka objeżdżali się w niższych ligach i też trudno po nich oczekiwać wygórowanych wyników. Tak samo od Kamila Pytlewskiego, który jest najmłodszy z całego grona. Chyba, że zimą przekują zdobyte dotychczas doświadczenie w wyrazistą formę na torze.

Podchody podobno były. Informowaliśmy zresztą o rozmowach z Mateuszem Cierniakiem. Rynek pod kątem juniorów jest jednak bardzo mocno ograniczony i z braku realnych opcji gorzowianie będą musieli postawić na wychowanków.

CZYTAJ TAKŻE: Zdunek Wybrzeże czeka rewolucja.
CZYTAJ TAKŻE: Czy wiosną kluby znowu obetną zawodnikom kontrakty?

Czy Martin Vaculik może poprowadzić Stal Gorzów do złota?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (14)
 • Kacper.U.L Zgłoś komentarz
  Bermudy niech sobie wymieniają co tylko chcą nawet ten balkon temu glonojadowi od wertowania wpisów w jakimś Barze na większy aby mógł kolanami się podrapać za uchem i z dostępem do
  Czytaj całość
  nocnika aby nie szczał między poręczami ale gdyby lub jakby tu jak najbardziej cisną się w te no gardła po tym sezonie w wykonaniu Stali.Bo gdyby nie zawodnik gość i jakby nie walkower przyznany Stali i gdyby nie spalona rozdzielnia to gdyby z jakby i nawet być może to finał wyglądałby inaczej.Być może oglądany byłby z tych wysięgników z których oklaskiwany będzie Kubera Domin ale byłby bez tych wpisów podlizujących się do Byków.Ehhhh...czy kiedyś liga choć raz może pojechać bez gdyby z jakby i jeśli lub być może z czystymi gaciami bez kleksów w Pacanowie?:)Czekamy:)
  • Witold Krużyński Zgłoś komentarz
   Zdecydowanie należy stawiać na młodzież bo ona jest przyszłością naszego klubu i nie raz nie dwa to młodzież może przesądzić o losach spotkania.
   • kiks Zgłoś komentarz
    To prawie jak u nas w Falubazie. My też wymienimy ogniwo, tylko, że najlepsze.
    • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
     Martin chłopak zuch zawsze sobie daje radę,
     • Sebol Zgłoś komentarz
      Panie redaktorze, gdzie Nowacki jeździł w sezonie 2020?
      • Julka Napierała Zgłoś komentarz
       Tylko jeszcze nie napisaliście w jaki sposób zdobył srebro Gorzów po oddanych meczach bo tak to by Gorzów nawet w Play off nie była jak Zmarzlik będzie jeździć jak w Lesznie na finale
       Czytaj całość
       to nikt nie pomoże i złota mało prawdopodobne że zdobędą
       • kimi21 Zgłoś komentarz
        "Stal ma też w zanadrzu cały zastęp młodzieży, której część zapewne ponownie uda się na wypożyczenie" wtf co ja czytam, czyli niby kto jest w tym zastępie? Stal będzie
        Czytaj całość
        miała tylko Nowackiego i Jasińskiego. Bartkowiak najprawdopodobniej niestety nie wróci, a Pytlewski to nie jest materiał na żużlowca. Następny w kolejce jest dopiero Paluch, ale on 16 lat skończy dopiero za dwa lata. Stal jest w czarnej doopie jeśli chodzi o juniorów, a ten pisze o zastępie młodzieży :D dziennikarstwo lvl sportowefakty.
        • Tomek z Bamy Zgłoś komentarz
         Malina,pisz co z Hynkiem?
         Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
         ×
         Sport na ×