Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Żużel. Przed okresem transferowym. Zdunek Wybrzeże czeka rewolucja. Wiele niewiadomych w składzie

Zdunek Wybrzeże Gdańsk przed 2021 rokiem ma być zespołem zupełnie odmienionym. Za rozmowy z zawodnikami odpowiada nowy menedżer Eryk Jóźwiak, a prezes Tadeusz Zdunek jest optymistą. Na szalonym rynku jest jednak wiele niewiadomych.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Rasmus Jensen na prowadzeniu WP SportoweFakty / Tomasz Rosochacki / Na zdjęciu: Rasmus Jensen na prowadzeniu

Aktualne składy drużyn: PGE Ekstraliga | eWinner 1. Liga | 2. Liga Żużlowa

W 2020 roku wynik Zdunek Wybrzeża Gdańsk był lepszy niż styl, w jakim zespół ten go wypracował. 4. miejsce może i jest lekkim progresem, jednak zbyt dużo kwestii mocno zniechęcało kibiców do drużyny. Teraz aa się to zmienić.

Mają: Krystian Pieszczek, Rasmus Jensen, Piotr Gryszpiński, Alan Szczotka (?), Amadeusz Szulist, Bradley Wilson-Dean, Aleksandr Kajbuszew.

Celem numer jeden Zdunek Wybrzeża Gdańsk było zatrzymanie liderów z ubiegłego sezonu. Gdańszczanie szybko doszli do porozumienia z Krystianem Pieszczkiem i Rasmusem Jensenem, na których można było opierać skład. Do tego kolejny raz ma zostać wypożyczony Alan Szczotka, natomiast pozostali mieli już ważne kontrakty na 2021 rok.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Prezes Falubazu odsłania kulisy rozmów z Martinem Vaculikiem

Przychodzą: Niels Kristian Iversen (?), Michael Jepsen Jensen (?), Wiktor Kułakow (?), Antonio Lindbaeck (?), Jakub Jamróg (?), Tobiasz Musielak (?), Wiktor Trofimow jr (?), Lukas Fienhage (?), Mads Hansen (?), Oleg Michaiłow (?)

Gdańszczanie muszą zapełnić aż trzy pozycje. Pierwsza z nich teoretycznie powinna być najtrudniejsza, gdyż jest to zagraniczny lider, który ma przywozić najwięcej punktów. Ze względu na zmianę przepisów, o takich zawodników, z ekstraligową przeszłością będzie łatwiej. Najbliżej gdańskiego klubu jest Niels Kristian Iversen, jednak czy to Duńczyk jest na szczycie marzeń gdańskiej drużyny? Niekoniecznie, jednak wiele tu zależy od tego, co skapnie z ekstraligowego tortu.

Zdunek Wybrzeże potrzebuje też drugiego Polaka i zawodnika do 24 roku życia. Idealnym rozwiązaniem byłby tu Wiktor Trofimow, który mógłby obsadzić obie pozycje - ten jednak jest bliski pozostania na południu kraju. Mówi się też o tym, że bliski przejścia do gdańskiego klubu jest Jakub Jamróg, choć kibice z Gdańska najbardziej chcieliby Tobiasza Musielaka. Ten jednak może być nie do wyjęcia z eWinner Apatora. Po tym jak nie wyszedł plan z wypożyczeniem Marcusa Birkemose, bardzo ciekawym rozwiązaniem w kontekście zawodnika do 24 roku życia mógłby być Oleg Michaiłow, który ma jednak ważny kontrakt z macierzystym Lokomotivem.

Odchodzą: Kacper Gomólski, Jacob Thorssell, Peter Kildemand, Mikkel Bech, Robert Chmiel, Karol Żupiński (?)

Duża część składu z minionego sezonu nie dostała propozycji kontraktów w Zdunek Wybrzeżu Gdańsk. Nad morzem zrezygnowano z usług Kacpra Gomólskiego, ponadto zmiana przepisów spowodowała, że na rynku znaleźli się lepsi obcokrajowcy od tych, którzy jeździli w gdańskim klubie w 2020 roku. Chęć na pozyskanie Karola Żupińskiego ma przede wszystkim eWinner Apator Toruń, w tym przypadku jednak wiele się może jeszcze zdarzyć.

Braki: Lider, polski senior, zawodnik U24

W składzie Zdunek Wybrzeża Gdańsk jest sporo niewiadomych i zespół czeka spora rewolucja. Opcji na rynku jest bardzo dużo, jednak chętnych na usługi "pewniaków" również. Zdunek Wybrzeże nie stać jednak na to, by kolejny sezon rozczarować swoich kibiców.

Czytaj także:
Czy kluby znowu obetną kontakty?
Nowe przepisy problemem Walaska

Kto byłby najlepszym kandydatem na lidera Zdunek Wybrzeża?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (6):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×