Żużel. Jason Doyle podjął decyzję. Wiadomo, gdzie pojedzie poza Polską

Od nowego sezonu żużlowcy będą mogli łączyć starty w PGE Ekstraligą z wyłącznie jedną ligą poza granicami Polski. Wiadomo już, w których rozgrywkach wystąpi Jason Doyle.

Dawid Borek
Dawid Borek
Jason Doyle WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Jason Doyle
Zgodnie z Regulaminem Przynależności Klubowej na sezon 2021, zawodnicy związani z zespołami PGE Ekstraligi będą mogli startować w maksymalnie dwóch ligach krajowych (włączając w to polską ligę), natomiast pierwszo- i drugoligowcy mogą podpisać kontrakty w trzech krajach.

Wprowadzone ograniczenia to problem m.in. dla Jasona Doyle'a, który musiał zrezygnować z jednej z lig, w których regularnie występował w ostatnich latach. Od początku było jasne, że nie odpuści możliwości zarobku w PGE Ekstralidze. Do "odstrzału" była Anglia lub Szwecja.

Koniec końców były mistrz świata zdecydował, że poza Polską woli startować w angielskiej Premiership. Wiadomo też, że niezmiennie będzie reprezentował tam Swindon Robins. O ile oczywiście liga ruszy. W tym roku - z uwagi na pandemię koronawirusa - Premiership nawet nie wystartowała

- Rozmawiałem z Jasonem. Potwierdził, że jeśli ograniczenia nadal będą obowiązywać, będzie ścigał się w Anglii. Swoją drogą to kontrowersyjne rozwiązanie wprowadzone przez Polaków. Postawi niektórych zawodników w naprawdę trudnym położeniu - komentuje Alun Rossiter, szef Swindon Robins.

- Co do Doyle'a: to dla nas świetna wiadomość. Jason mieszka w Anglii, lubi startować w tutejszej lidze. Zatrzymanie naszego czołowego zawodnika to rewelacyjna sprawa w tych trudnych czasach. Jest bardzo popularnym żużlowcem w Swindon - podkreśla Rossiter.

Zobacz też:
Żużel. Kulisy transferu Roberta Lamberta do Torunia. Inni dawali mu więcej niż Apator!
Żużel. eWinner 1.Liga rośnie w siłę. Wielu chętnych do awansu

ZOBACZ WIDEO Żużel. PGE Ekstraliga 2020: "giętki Duzers" - żużlowa nauka jazdy


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Czy Doyle podjął słuszną decyzję, wybierając starty w Anglii kosztem Szwecji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×