Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Trenerzy Kujawski i Pawliczek po meczu RKM ROW Rybnik - Start Gniezno

- Nie można marzyć o niczym, jadąc w meczu tylko dwójką zawodników - ocenił niedzielne spotkanie w Rybniku trener Startu Gniezno Leon Kujawski. Gnieźnianie w Rybniku doznali sromotnej porażki, przegrywając aż 62:31. Wynik taki jest dużą niespodzianką, zwłaszcza po tak hucznych zapowiedziach dobiegających z obozu beniaminka, że do Rybnika jadą po rewanż za porażkę na własnym stadionie.
Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk

- Nie można marzyć o sukcesie, ani nawet o wyrównanym meczu. Jedyne co, to można przegrać właśnie w tak dotkliwym stosunku, gdy w drużynie jedzie tylko dwóch zawodników - mówił po meczu zasmucony Leon Kujawski, trener Startu Gniezno.

Z kogo trener Kujawski mógł być w miarę zadowolony? Z pewnością z Krzysztofa Jabłońskiego i Mariusza Puszakowskiego. Ten pierwszy wywalczył 13 punktów, a drugi wskoczył do składu i zakończył mecz z 6 punktami i 2 bonusami. Gnieźnianie zupełnie nie radzili sobie na rybnickim torze, gdzie już na pierwszym łuku odstawali od gospodarzy. Żadnych zastrzeżeń do przygotowania toru nie miał za to szkoleniowiec gnieźnian, który był wręcz zachwycony nawierzchnią toru przy Gliwickiej w Rybniku.

- Tor był na pewno bardzo dobrze przygotowany. Rzadko gdzie na wyjazdach spotykamy się z tak dobrze przygotowanym torem. Trzeba było tylko wygrywać starty, trzymać gaz i jechać do przodu - mówił Kujawski. - W składzie Rybnika są zawodnicy do pokonania, co udowodnił Mariusz Puszakowski, który wygrał bieg. Pokazał, że idzie wygrywać z każdym tutaj na torze. Nie pomyliłem się wstawiając go dzisiaj do składu. Wykorzystał swoją szansę i poczuł w tej chwili, że stał się pełnowartościowym zawodnikiem. W kolejnych meczach będę z niego korzystał, a inni muszą poszukać czegoś w sprzęcie czy w swojej psychice. Będę rozmawiał na pewno z każdym z osobna.

W Rybniku zupełnie bezbarwnie pojechał Szwed Peter Ljung, który w trzech startach raz się wywrócił, a dwa razy dojeżdżał do mety na trzeciej pozycji. Szwed nie miał żadnej koncepcji na pokonywanie łuków w Rybniku. Trener Kujawski zaczął nawet zastanawiać się, czy jego zawodnicy nie podeszli na zbyt wielkim luzie do tego pojedynku.

- Moim zdaniem zawodnicy zbyt mocno uwierzyli, że po kilku poprzednich, bardzo dobrych spotkaniach w naszym wykonaniu, podobnie będzie w Rybniku. Wydaje się, że trochę pokpili sobie sprawę i nie do końca dobrze przygotowali sprzęt do tych zawodów. Gospodarze maksymalnie się sprężyli, wiedzieli o co jadą, byli zdeterminowani i wygrywali bieg za biegiem. Tor nie miał tu żadnego znaczenia, był przygotowany naprawdę bardzo dobrze. Wina leży w samych zawodnikach - zakończył opiekun gnieźnieńskiego beniaminka.

W zgoła odmiennym nastroju po meczu był szkoleniowiec rybnickich "Rekinów" Adam Pawliczek. Popularny "Paweł" nie brał pod uwagę możliwości, że to spotkanie będzie przebiegało w takim stylu.

- Myślałem, że będzie trochę walki na torze, ale po pierwszych biegach zobaczyłem, że Ljung nie radzi sobie kompletnie na tym torze, zresztą raz wciągnęło go pod bandę. Później widzieliśmy pozostałych zawodników i jasne stało się, że te zawody będą dla nas dosyć łatwe - powiedział Pawliczek.

Czy tor był tak dużym handicapem rybniczan? - Tor był do walki. Nie było na nim żadnych pułapek. Jeździliśmy na odmiennym torze w porównaniu z tym, na jakim jeździ Start. Dzisiaj było przyczepnie, oni mają bardzo twardo. Tor był jednak przygotowany do walki i cieszy to, że nikt nie ma na jego temat żadnych zastrzeżeń, a jest wprost przeciwnie, płyną tylko pochwały co do jego przygotowania - powiedział rybnicki szkoleniowiec.

Szczególnie zadowolony opiekun RKM ROW był z postawy Rafała Flegera. Młodzieżowiec rybnickiego zespołu zakończył rozgrywki z kompletem punktów. Na swoim koncie zapisał 13 punktów i 2 bonusy, a w 15. biegu zapewnił sobie wygraną fantastyczną szarżą na pierwszej prostej, kiedy to przy bandzie minął obu zawodników Startu.

- Mecz sezonu Rafała Flegera. Chwała mu za to. Dobrze, że ktoś z naszych rybnickich zawodników idzie tak do przodu. Na pewno Paweł Hlib załapał oddech. Przygotował sobie swój starszy silnik, dopasował go na sobotnim treningu do toru i widać, że zaczął jechać - powiedział Pawliczek.

Szkoleniowcowi rybnickich "Rekinów" uśmiech z twarzy zniknął, gdy zaczął mówić o jednym magicznym punkcie bonusowym, który odebrano Lazurowi Ostrów, a przyznano drużynie PSŻ Poznań. To bowiem oznaczało, że RKM ROW trafia od razu na tarnowską Unię w pierwszej rundzie play off.

- Teraz Tarnów, będziemy walczyć. Dla mnie niezrozumiałą i głupią decyzją jest odebranie punktu bonusowego w meczu Ostrowa w Poznaniu. Dla nas oznaczało to od razu skierowanie na Unię. Tak się stało, nie mnie to oceniać. My teraz musimy walczyć z Tarnowem i cóż nam innego pozostało, jak dobrze się zaprezentować w tym starciu - zakończył Pawliczek.

W najbliższą niedzielę odbędą się pierwsze mecze fazy play off. RKM ROW Rybnik zmierzy się na własnym stadionie z tarnowską Unią. Start Gniezno natomiast rywalizować będzie z Lokomotivem Daugavpils. Rewanże 16 sierpnia.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (10):

 • rafi_krn Zgłoś komentarz
  ALE GRYŻLI TOR PANIE KUJAWSKI HAHAHA JAK TO PAN ZAPOWIADAŁ PRZED MECZEM HAHAH
  • ktos Zgłoś komentarz
   Czemu teraz ludzie z Gniezna nie pisza,ze Puszakowski to szwagier Kujawskiego ?! Wstawil go do skladu...
   • Jack Bauer Zgłoś komentarz
    15 sierpnia w sobotę jest GP więc Tarnów na pewno nie zgodzi się na przełozenie zawodów na ten dzień bo nie wystąpiłby Ułamek.
    • xxx Zgłoś komentarz
     do fm1. Problem z tym, że na zawodach żużlowych jest kilku oficjeli, np sędzia zawodów, kierownik zawodów, nawet sa kierownicy zawodów i wielu wielu innych. Problematyczny jest fakt, że
     Czytaj całość
     wszystkie wyżej wymienione przeze mnie osoby uznały występ Pana Miskowiaka za dopuszczalny, a nawet można by powiedzieć regulaminowy ( polecam Art 16. pkt 2 i art. 4 pkt 7) . Zatem interpretacja regulaminowego niedopuszczenia zawodnika , nie wiedzieć dlaczego oparła się li tylko i wyłącznie na pkt 1 art 16???? Konkludując: jeżeli przyjmiemy, werdykt GKSŻ za poprawny, to ukarani powinni być wszyscy wspomnieni wyżej oficjele vel osoby funkcyjne , które doprowadziły do blamażu członków GKSŻ ( nie pierwszego z reszta w tym sezonie- przypomnę punkt bonusowy dla Gniezna za dwumecz , gdzie drugiego nie było) . Życząc wszystkim podejścia sportowego, pozdrawiam gorąco.
     • nikiStart Zgłoś komentarz
      Teraz trzeba powalczyć z Lokomotywą ,Rkm jeszcze trudniejsze zadanie z Unią. Mogło by być jeszcze tak 4 spotkania zbyt szybko ten sezon ucieka osiem zespołów w lidze to trochę
      Czytaj całość
      mało.Puzon wreszcie coś pokazał może pasuje mu taki przyczepny tor albo trafił z przełożeniem po wielu słowach krytyki trzeba chłopaka pochwalić.
      • j787 Zgłoś komentarz
       ciekawe czy Tarnów zgodzi się na przełożenie terminu .Giza ma mecz w niedziele w Rosji -jak sie zgodza to mecz mamy za tydzien w sobote !!! ROW!!!!!!!!
       • j787 Zgłoś komentarz
        mecz z Tarnowem bedzie za tydzien w sobote!!!!!!!!
        • olio Zgłoś komentarz
         Pawliczek zawsze na treningach jeździ na rowerze??? W sobotę jeździł z toru do parkingu, z parkingu na tor..:P:P
         • Patryk P. Zgłoś komentarz
          czy znajdzie sie dla mnie miejsce w przyszłym roku w rybniku , bo tu w ostrowie jakoś mi nie idzie...
          • fm1 Zgłoś komentarz
           Trzeba było w choć jednym meczu zremisować z Poznaniem, to byś teraz nie biadolił. Skoro Miśkowiak był nieuprawniony do startu w meczu przeciwko PSŻ, to dlaczego niby miałyby się
           Czytaj całość
           liczyć jego punkty, pytam. W piłce nożnej jak w danej drużynie występuje choćby jeden nieuprawniony zawodnik, to cała drużyna zostaje ukarana walkowerem 0:3 i nie ma dyskusji.
           Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
           ×
           Sport na ×