Żużel. Jeździł 14 lat, nie zarobił nic. Marcel Kajzer odsłonił kulisy decyzji o zakończeniu kariery

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Weronika Waresiak / Na zdjęciu: Marcel Kajzer
WP SportoweFakty / Weronika Waresiak / Na zdjęciu: Marcel Kajzer
zdjęcie autora artykułu

Marcel Kajzer, po 14 latach zawodowego uprawiania żużla, zakończył karierę. Jak wyznał, w jej trakcie nie zarobił kokosów. Nie było z czego odłożyć.

Wychowanek Kolejarza Rawicz przez 14 sezonów bronił barw klubów z Rawicza, Gniezna, Ostrowa, Częstochowy, Krakowa, Rybnika i Poznania. Jeździł ponadto poza granicami Polski.

I choć w trakcie kariery liznął nawet PGE Ekstraligi, wielkich pieniędzy z toru nie podniósł. - Nie ukrywam, że przez ten czas kiedy jeździłem na żużlu pieniędzy nie zarobiłem - wyznał Kajzer w rozmowie z elka.pl.

Oczywiście jego słów nie należy brać dosłownie, bo 30-latek na żużlu nie jeździł przecież za czapkę śliwek. Wszystkie zarobione pieniądze inwestował jednak w sprzęt. Odłożyć nie było po prostu z czego.

W końcu powiedział dość. We wtorek oficjalnie poinformował o zakończeniu kariery. Na żużlowych torach spędził 25 lat, z czego 14 z licencją "Ż".

- Po tym koronawirusowym i trudnym poprzednim sezonie w Poznaniu doszedłem do wniosku, że zostałem w tyle gdzieś w tym żużlowym poziomie sportowym i trzeba sobie powiedzieć wystarczy - wyjaśnił powody swojej decyzji.

Dodał, że gdyby nie pomoc jednego ze sponsorów, decyzję o zakończeniu kariery podjąłby już wcześniej. A tak odwiesił kevlar na kołku dopiero po sezonie 2020, w którym w 2. Lidze Żużlowej, w barwach klubu z Rawicza, notował średnio 0,950 punktu na wyścig.

Zobacz też: Żużel. Transfery. Adam Skórnicki mówi o składzie Orła i zdradza, dlaczego odszedł Tungate [WYWIAD] Żużel. Konflikt zawodników z federacją. Było blisko skandalu. Łaguta odsłania kulisy

ZOBACZ WIDEO Żużel. PGE Ekstraliga 2020: "giętki Duzers" - żużlowa nauka jazdy

Źródło artykułu: