Żużel. FIM Europe ogłosiła kalendarz. Sporo ścigania w Polsce. Będą odmienione rozgrywki

Dwie rundy TAURON SEC oraz finał Pucharu Europy Par U19 odbędą się w Polsce. FIM Europe ogłosiła terminarz zawodów na przyszły sezon. Zmianom ulegną Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów.

Mateusz Kozanecki
Bartosz Smektała przed Peterem Ljungiem WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Bartosz Smektała przed Peterem Ljungiem
W sezonie 2021 cykl TAURON SEC ma się składać z czterech turniejów. Już teraz wiadomo, że pierwsza i ostatnia runda przeprowadzona zostanie w Polsce. Póki co jednak nie zostali wyznaczeni gospodarze zawodów.

Oprócz tego Polska zorganizuje 5 czerwca finał Puchar Europy Par U19. W tym przypadku lokalizacja również nie została podana.

13 marca z kolei, po raz drugi z rzędu, finał Indywidualnych Mistrzostw Europy w ice speedwayu przeprowadzi Tomaszów Mazowiecki. Przypomnijmy, że tegoroczna edycja odbędzie się na tamtejszej Arenie Lodowej 13 grudnia.

Zmianom uległy zmagania w ramach IMEJ oraz DMEJ. W indywidualnej rywalizacji będą mogli wziąć udział wyłącznie zawodnicy do lat 19, natomiast w drużynowej limit wieku został przesunięty do 23.