Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Pandemia pokrzyżowała plany Orła Łódź. W klubie liczą, że uda się zorganizować obóz

Orzeł Łódź jest kolejnym klubem, który ucierpiał na kolejnej fali pandemii COVID-19. W związku obecnie panującymi obostrzeniami drużyna musiała zmienić plany dotyczące przygotowania do startu eWinner 1. Ligi.
Artur Babicz
Artur Babicz
Norbert Kościuch na prowadzeniu WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: Norbert Kościuch na prowadzeniu

Pandemia COVID-19 torpeduje plany polskich klubów żużlowych. Większość zespołów w momencie kiedy kilka miesięcy temu szykowała strategię na okres przygotowawczy nie uwzględniała, że w Polsce dalej będą występować aż tak duże problemy z organizacją obozów sportowych. Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna.

Zgodnie z obecnymi obostrzeniami, kluby praktycznie nie mają możliwości na zorganizowanie obozów przygotowawczych. Wcześniej o problemach z tym związanych głośno mówiły kluby PGE Ekstraligi, m.in. RM Solar Falubaz Zielona Góra i Motor Lublin. Teraz do tego grona dołączył pierwszoligowy Orzeł Łódź.

- Zimą planowaliśmy wyjechać na obóz w okolice Białki Tatrzańskiej. Niestety, to zgrupowanie nie doszło do skutku ze względu na pandemiczne obostrzenia w Polsce. Nie tracimy jednak wiary, że uda się nam wyjechać, być może jeszcze w styczniu. Choć nie zapominamy, że to sytuacja z gatunku tych, w których nie wszystko od nas zależy - mówiła na łamach "Ekspressu Ilustrowanego" Agnieszka Albińska, rzeczniczka prasowa Orła Łódź.

Nie pozostaje nic innego, jak liczyć na poluzowanie obostrzeń po 17 stycznia. Wtedy z pewnością dowiemy się więcej informacji na temat planowanych zgrupowań zarówno Orła Łódź, jak i pozostałych klubów.

Zobacz także: To on będzie kluczowym zawodnikiem Zdunek Wybrzeża
Zobacz także: Sprawa Kubery doprowadzi do zmiany regulaminu

ZOBACZ WIDEO Żużel. PGE Ekstraliga 2020: "giętki Duzers" - żużlowa nauka jazdy

Czy Orłowi Łódź uda się zorganizować zgrupowanie przed startem sezonu 2021?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×