Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Zmiany w regulaminie PGE Ekstraligi. Po torze tylko na motorze. Hulajnoga zabroniona w parku maszyn

Władze PGE Ekstraligi opublikowały regulamin organizacyjny rozgrywek. Wśród wprowadzonych nowości jest m.in. zakaz poruszania się po parku maszyn i torze na rowerze czy hulajnodze.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Gleb Czugunow WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Gleb Czugunow

Jednym z wymogów narzuconych klubom jest konieczność posiadania jednakowych maseczek ochronnych dla wszystkich osób funkcyjnych. Na stadionach muszą zostać także wyznaczone specjalne strefy serwisowe, których nie będą mogli przekraczać członkowie teamów zawodników.

Jednym z nowych zapisów jest pozwolenie klubom na posiadanie dwóch wzorów kevlarów. Zastosowanie takiego rozwiązania zapowiadali działacze Motoru Lublin.

Dodatkowo zabroniono zawodnikom korzystania w boksach z ekranów większych niż 6,9 cala. Natomiast wszystkie osoby podczas poruszania się na obchodzie toru i po parku maszyn nie będą mogły korzystać z hulajnogi, roweru czy innych pojazdów. 

ZOBACZ WIDEO Żużel. PGE Ekstraliga 2020: jak przygotować sprzęgło

Zmiany w regulaminie organizacyjnym PGE Ekstraligi. 

Rozdział 2 Obowiązki organizatora meczu

Art. 3.
2. Klub organizator meczu jest zobowiązany do zapewnienia jednolitych maseczek ochronnych dla wszystkich osób funkcyjnych wyznaczanych przez klub, o ile wymóg ich stosowania określa Regulamin Sanitarny PZM.

Rozdział 3 Dodatkowe wymogi dotyczące obiektu, toru i jego wyposażenia
Art. 8.
3. Na czas odbywania zawodów oraz oficjalnego treningu przed zawodami (w tym próby toru przed zawodami) organizator wyznacza za pomocą widocznej przez całe zawody linii granice strefy serwisowej na torze przy parku maszyn, w której mogą przed biegiem przebywać członkowie teamów zawodników biorących udział w biegu oraz sztabów szkoleniowych drużyn. Z zastrzeżeniem przepisów określających osoby uprawnione do przebywania na płycie wewnątrz toru niedozwolone jest przemieszczanie się ww. osób w inne części toru poza wyznaczoną strefę. Umiejscowienie granic strefy serwisowej na torze musi być zatwierdzone przez weryfikatora toru przed rozpoczęciem sezonu.

Rozdział 4 Oprawa meczu
Art. 11.
1. Zawodnicy drużyny ubrani są obowiązkowo w jednakowe kevlary, których wzór zatwierdza SE. Od sezonu 2021 każda drużyna może posiadać dwa wzory jednakowych kevlarów. W razie konieczności zasady i sposób wyboru wzoru kevlaru do danego meczu określi SE.

5. Zawodnicy drużyny oraz sztab szkoleniowy używają jednolitych maseczek ochronnych dostarczony przez klub, o ile wymóg ich stosowania określa Regulamin Sanitarny PZM.

Rozdział 7 Dodatkowe przepisy dotyczące zawodników
Art. 24.
7. Zawodnikom, wszystkim osobom z ekipy zawodnika oraz sztabu szkoleniowego zabrania się korzystania w parku maszyn, paddocku i podczas obchodu toru z hulajnogi, roweru lub innego rodzaju pojazdu.

Art. 36.
3. Zabrania się korzystania w boksach zawodników z jakichkolwiek ekranów o przekątnej większej niż 6,9 cala do oglądania przebiegu meczów oraz odczytywania wyników telemetrii. Ponadto żadne urządzenia używane do oglądania przebiegu meczów oraz odczytywania wyników telemetrii nie mogą być mocowane w obrębie boksów zawodniczych, ustawiane na stolikach lub statywach w tychże boksach, jak również umieszczone w jakikolwiek inny sposób w tym miejscu.

Zobacz także:
Czy start ligi w kwietniu jest zagrożony? PGE Ekstraliga i GKSŻ mówią, czy rozgrywki ruszą nawet bez kibiców
- 50. urodziny wyjątkowego mistrza. Fatalny wypadek przerwał mu karierę i był początkiem końca polskiego klubu

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (49)
 • RECON_1 Zgłoś komentarz
  Dzialaczom to sie juz calkiem poprzewracalo...
  • Andy Stal Zgłoś komentarz
   Miałem rację ORMO czuwa i kasuje wpisy. Ale moderatorzy odchodzą/w niepamięć/ a forum zostaje. Zobaczymy kto wytrzyma dłużej?
   • Pan Jot Zgłoś komentarz
    A będzie można dłubać w nosie na trybunach? Albo czy sprzedaż słonecznika zostanie ograniczona do jednej paczki na osobę? Może zakaz rezerwowania miejsc przez osoby powyżej 180cm
    Czytaj całość
    wzrostu jeśli rząd dalej miejsce zostało zarezerwowane przez osobę poniżej 160cm? Wprowadziłbym też kary za zbyt głośny doping który może spłoszyć pobliskie ptactwo. Wystarczyłoby pomontować mierniki decybeli przy każdym krzesełku. Dociążanie motocykli jeśli zawodnik w poprzednim wyścigu wygrał też by było sprawiedliwe. Pomysł mógłby być przeniesiony z wyścigów konnych. Zastanawiam się w ogóle czy sobie tak żartować, bo jeszcze któryś z leśnych dziadków czyta te komentarze i jeszcze weźmie je pod uwagę.
    • Andy Stal Zgłoś komentarz
     Zaraz pewnie ktoś skasuje mój poprzedni wpis , dlatego jeszcze zdążę się pewnie podzielić myślą że ci wszyscy moderatorzy tego forum to PiSuary czystej wody. Nikt od czasów PRL-u nie
     Czytaj całość
     potrafił tak cenzurować wpisów na forach jak właśnie obecnie rządzący.
     • Rysio-z-Klanu Zgłoś komentarz
      A Zbawiciel usiadł w kącie i cichutko zapłakał nad losem speedwaya.
      • LordVader Zgłoś komentarz
       Jeszcze zakaz robienia znaku krzyża ,bo to obraża inne religie
       • Petrus Zgłoś komentarz
        Pusty śmiech człowieka ogarnia z tych przepisów, jak przypomnę sobie, gdy w 1983 roku po turnieju o Puchar Ziemi Gorzowskiej, Edek Jancarz składał mi autograf na programie paląc papierosa
        Czytaj całość
        przy beczce z metanolem.
        • Robert z Częstochowy Zgłoś komentarz
         ...ten sport się skończy, bo zawodników traktuje się jak śmieci...
         • GD Zgłoś komentarz
          Tak mnie korci jeszcze jedno . Dlaczego nie ma zapisu ,że wszyscy podczas sprawdzania toru przed meczem muszą być w jednakowym obuwiu tu daje dowolność wyboru np : juniorki , trampki ,
          Czytaj całość
          gumofilce , ewentualnie lakierki ...... ,żeby było sprawiedliwie !!
          • simon68 Zgłoś komentarz
           Przepisów regulaminów i załączników a na koniec Komisja Orzekająca Ligi zadecyduje tak jak będzie potrzeba :))) " Duch Sportu " jest najważniejszy :))))
           • RaNgEr Zgłoś komentarz
            Szkoda że nie wprowadzili telebimów w parkingach. Tak liczyłem,że już w tym roku zainstalują :/ To jeszcze im ograniczyli do 6'9 Dobrze,że jeszcze telefony mogą wnieść!
            • yhym1920 Zgłoś komentarz
             To już jest jawne robienie z żużlowców swoje maskotki. Nie odzywaj się, nie oddychaj, ubieraj się w takie reklamy jakie ci rozkazujemy, siedź w boksie i czekaj na swój bieg, nigdzie się
             Czytaj całość
             nie ruszaj a jak zechcemy to pójdziesz udzielić wywiadu bo mamy taki kaprys. Nie używaj tego czy tamtego, nie mów co ci się podoba bo mamy wolność słowa ale nie w NASZYM sporcie. Za nie długo wszyscy będa mieli takie same vany, takich samych sponsorów i nic do powiedzenia. Najważniejsze że leśne dziady za podpisy sponsorskie chowają swoje do kieszeni. Sportowcy utrzymują ten sport a są traktowani jak bydło. CHORE TO JEST WSZYSTKO!!!!
             • Kacper.U.L Zgłoś komentarz
              Wreszcie!Brawo.Te zmiany w regulaminie to one same się o to prosiły i to już kilka lat temu wstecz.Niebieski gumiś dopisałby jeszcze nakaz i to pod groźbą kary finansowej oczywiście bo
              Czytaj całość
              to boli te Złotówy najbardziej,nakaz ubrania się w kewlar już w drodze na spotkanie.Patrz przykład Warda jeśli głupie pytanie chcesz zadać.Motory również już w busach szykowane i pieszczone aby dobić rywala.I nie powtórzy się sytuacja z Wuueteesa gdzie to przyjaźnie nastawieni bracia Pawliccy z Janowskim bo tych wakacyjnych wypadach,że ich się wpuści na stadion godzinę przed spotkaniem jak na targ po jajca z wolnego wybiegu kur niosek większych.A,tak bedzie wypad z busa po deskach pod taśmę i nikt nikogo nie obraża potem.A,poza tym te obrazki kiedy Woffinden nie doszły dominator cyklu GP pozdrawia trybuny machając z pozycji roweru i obrazki z Jancarza kiedy to czołg robi sobie testy gąsienic i zatruwa powietrze zapchanym filtrem DPF można już włożyć na regał wspomnienia.I to bez żalu ze strony Miśków z Centrali.I bardzo dobrze.PS.Czy coś na Smoku mogą zakazać?No nic jakoś nie znajduje.Same pikniki i kibice sukcesu:)
              Zobacz więcej komentarzy (26)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×