KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Cegielski mówi o dobrej zmianie w żużlu. Zawodnicy nie będą kaleczyć się taśmą. Będzie też sprawiedliwiej

Zakończyły się prace zespołu nad procedurą startową. Udział brał w nich między innymi Krzysztof Cegielski, który mówi o dobrej zmianie. - Będzie bardziej przejrzyściej, sprawiedliwiej i bezpieczniej - przekonuje szef stowarzyszenia żużlowców.
Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Lindgren i Holta przed Lindbaeckiem WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Lindgren i Holta przed Lindbaeckiem

Przypomnijmy, że pierwsze spotkanie zespołu odbyło się 2 września, a drugie 4 lutego. Poza Krzysztofem Cegielskim znaleźli się w nim Leszek Demski, Piotr Szymański, Ryszard Kowalski, Tomasz Gollob, Michał Sikora i dwóch arbitrów. Efekty ustaleń poznamy na początku marca, bo wtedy zostało zaplanowane seminarium sędziów. Wiadomo jednak, że dojdzie do istotnych zmian w kwestii ostrzeżeń.
- Jestem bardzo zadowolony. Dobrze się stało, że spotkały się osoby z różnych środowisk. Temat był niezwykle istotny i należało go uregulować, bo wielu decyzji kibice nie rozumieli - mówi nam Cegielski.

- Uważam, że teraz kibice dostaną informacje z jasnymi wytycznymi, a to jest najważniejsze. Moim zdaniem wszystko będzie bardziej przejrzyste i sprawiedliwe dla żużlowców. Niektórzy cierpieli nie ze swojej winy, a tego powinniśmy unikać. Nie powiem jednak o ustaleniach. Niech to zrobią władze polskiego żużla po seminarium. Być może sędziowie dopracują jeszcze jakieś szczegóły - tłumaczy Cegielski.

Szef stowarzyszenia żużlowców przekonuje, że pod uwagę zostały wzięte propozycje wszystkich członków zespołu. - Dodam, że będzie też bezpieczniej, bo taśmy nie będą już kaleczyć żużlowców, jak to miało miejsce do tej pory - tłumaczy.

- Przeanalizowaliśmy wiele wydarzeń, które mogą mieć miejsce na startach. Dobrze, że ten zespół powstał i działał. Teraz trzeba zrobić wszystko, by te wytyczne dotarły do kibiców. Nie mam również wątpliwości, że procedura startowa musi być uregulowana. Nie możemy ulegać głosom, że kiedyś można było więcej i jeździli. Teraz nie możemy sobie na to pozwolić, bo żużel to trochę gra komputerowa. Niewielu zawodników popełnia błędy na trasie, sprzęt jest bardzo wyrównany, a tory równe - podsumowuje Cegielski.

Zobacz także: Lars Gunnestad pamięta o Polakach i chętnie ich zatrudnia

ZOBACZ WIDEO Żużel. Zmiany w Złotym Kasku budzą kontrowersje. Rafał Dobrucki komentuje

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (10)
 • Krakski Zgłoś komentarz
  Znając działania GKSŻ można podejrzewać że będzie dopuszczony jeden zaprzyjaźniony, licencjonowany producent maszyn startowych, bawełnianych taśm i gumek do nich. Jak zwykle okres
  Czytaj całość
  zimowy bardzo sprzyja regulaminowej twórczości. Na dziś jest ich kilkanaście dzięki temu wiemy, że granatowe kąpielówki nie są dopuszczalne dla obsługi toru.
  • mądrzejszy od Ciebie Zgłoś komentarz
   Przecież Cegielski z Demskim i Gollobem niedawno (rok czy dwa lata wstecz) "doprecyzowali" definicję lotnego startu, dodając do jednego punktu regulaminu trzy kolejne podpunkty, o
   Czytaj całość
   czym sam Cegła później z dumą się wypowiadał. I jeszcze mu mało było? Zajmij się człowieku bawieniem i wychowywaniem dzieci, bo nic dobrego z Twoich "działań" w żużli nie wynika...
   • sidomen Zgłoś komentarz
    O ciekawe! W jaki sposób taśma nie będzie się wrzynać w szyję? Zrobią ją z papieru ?
    • Kacper.U.L Zgłoś komentarz
     Dajcie się wypowiedzieć na ten temat Madsenowi.On wam powie czy to będzie sprawiedliwie:)
     • zawodowiec Zgłoś komentarz
      Jest jedna zasada - STAC NIERUCHOMO!!! A wy wszyscy sie zastanawiacie czy mozna byc pol w ciazy czy nie. Co wy ludzie macie w tych glowach?
      • Ela 27 Zgłoś komentarz
       I się wypowiedzieli eksperci: Cegielski i Gollob a o laikach nie wspomnę: Piotr Szymański, Ryszard Kowalski, Michał Sikora. Brawo !!!
       • tomas68 Zgłoś komentarz
        Wątpliwości zawsze pozostaną.
        • najlepszy tor w PGE Zgłoś komentarz
         Stal Gorzów jest dumna z Cegły.
         Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
         ×
         Sport na ×