KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Złoty Kask memoriałem Jerzego Szczakiela. Co z Zenonem Plechem? Syn legendy komentuje

PZM chciał, żeby Złoty Kask był jednocześnie memoriałem Jerzego Szczakiela i Zenona Plecha. Ostatecznie plan został zrealizowany w 50 proc., bo Krystian Plech wraz z rodziną ma inny pomysł, który zostanie przedstawiony w najbliższych dniach.
Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Zenon Plech i Bartosz Zmarzlik WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Na zdjęciu: Zenon Plech i Bartosz Zmarzlik

- Na wstępie chciałbym bardzo podziękować Polskiemu Związkowi Motorowemu - mówi nam syn Zenona Plecha. - Tata, zanim odszedł, spisał ostatnią wolę, z której wynika, że wszystkie prawa do jego wizerunku ma rodzina. Musieliśmy zatem ten temat dokładnie skonsultować. To dla nas bardzo miłe, że PZM pamiętał i chciał uczcić pamięć taty. Doszliśmy jednak do wniosku, że pan Jerzy Szczakiel to wielka postać, która zasługuje, żeby ważne żużlowe wydarzenie było poświęcone tylko jemu - podkreśla Krystian Plech.

Tak samo jest zresztą w przypadku Zenona Plecha. Chyba nikt w środowisku nie ma wątpliwości, że należy zorganizować dwie imprezy, które będą poświęcone pamięci mistrzów.

- Będzie lepiej zarówno dla pana Jurka, jak i taty, jeśli będą dwa oddzielne projekty. To daje znacznie większe możliwości. Korzyści wynikających z takiego rozwiązania jest mnóstwo. Można z większym rozmachem poprowadzić wszystkie kampanie promocyjne. Otoczka wokół zawodów wygląda wtedy inaczej - wyjaśnia Plech.

Kiedy zatem poznamy szczegóły dotyczące wydarzenia związanego z Zenonem Plechem? - W najbliższych dniach przedstawimy całą koncepcję. Już teraz mogę jednak zapewnić, że w sezonie 2021 na pewno dojdzie do takiego wydarzenia - podsumowuje Plech.

Zobacz także:
211 tysięcy dla byłych zawodników
Ekstraliga odpowiada Frątczakowi

ZOBACZ WIDEO Żużel. Dudek wspomina, jak wszedł w buty Golloba. Kołodziej mówi o odgryzaniu się Iversenowi

Czy organizacja dwóch oddzielnych projektów poświęconych pamięci Jerzego Szczakiela i Zenona Plecha to dobre rozwiązanie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
 • Andy Stal Zgłoś komentarz
  Bardzo słuszna decyzja rodziny Zenona Plecha. Sądzę że Stal Gorzów będzie zainteresowana organizacją turnieju drugiego swojego najwybitniejszego wychowanka? Być może również Gdańsk
  Czytaj całość
  będzie chciał w ten sposób uczcić swojego wieloletniego zawodnika? Wszystko co będzie służyć upamiętnieniu tego Wielkiego Wojownika żużla , na pewno znajdzie uznanie wśród kibiców czarnego sportu.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×