Żużel na świecie. Nowozelandczyk bezbłędny w Gillman. CTWS Ufa z tytułem w Rosji

Jake Turner był bezbłędny w turnieju przeprowadzonym na torze w Gillman. Nowozelandczyk zwyciężył nawet w wyścigu, w którym ruszał 40 jardów (ok. 35 m) za rywalami. Po zwycięstwo w Drużynowych Mistrzostwach Rosji w ice speedwayu sięgnął zespół z Ufy.

Mateusz Kozanecki
Bradley Wilson-Dean WP SportoweFakty / Wiesław Wardaliński / Na zdjęciu: Bradley Wilson-Dean
Zaledwie trzech zawodników przystąpiło do miniturnieju, który przeprowadzono przy okazji zawodów sidecarów. Bezbłędny na torze w Gillman był Nowozelandczyk Jake Turner, ścigający się w Australii od kilku tygodni. Drugie miejsce zajął Teagan Pedler, a trzeci był Nicholas Possingham, który wycofał się z ostatniej serii z powodu problemów sprzętowych.

W Bowes Family Sidecar Cup ścigano się nie tylko na żużlu i sidecarach, ale również we flat tracku. Łącznie odbyło się aż 40 wyścigów. Warto podkreślić, że Turner wygrał swój piąty wyścig jadąc 35 metrów z tyłu.

(13.02) Bowes Family Sidecar Cup - Gillman (Australia)

Punktacja:
1. Jake Turner - 15 (3,3,3,3,3)
2. Teagan Pedler - 10 (2,2,2,2,2)
3. Nicholas Possingham - 3 (1,1,1,d,-)
4. Brian Johnson - ns

---

Na nowozelandzkim torze Oreti Park Speedway odbyły się zawody Burt Munro Challenge. W sobotnim turnieju bezbłędny był Bradley Wilson-Dean, który tym samym powetował sobie porażkę w mistrzostwach kraju. Przypomnijmy, że problemy sprzętowe w fazie finałowej sprawiły, że był dopiero czwarty. Drugi w Oreti był aktualny mistrz Ben Whalley. Na najniższym stopniu podium stanął Ryan Terry-Daley.

(13.02) Burt Munro Challenge - Oreti (Nowa Zelandia)

---

Sporo działo się także na torach lodowych w Rosji. W dalekim Ussuryjsku odbyła się III runda Indywidualnych Mistrzostw Kraju Nadmorskiego. Z kompletem punktów zwyciężył Nikołaj Kaminskij. Drugi był Anton Zmaga, a trzeci Władimir Matjasz.

(13.02) III runda IM Kraju Nadmorskiego - Ussuryjsk (Rosja)

14. Aleksandr Wojtenko - 2 (0,2,0,0,0)
15. Aleksandr Suchodojew - 0 (0,-,0,0,0)
16. Aleksiej Kosariow - 0 (d,-,-,-,-)

---

Drużynowe Mistrzostwa Rosji Juniorów miały składać się z dwóch dwudniowych turniejów. Ostatecznie przeprowadzono jedynie zawody w Szadryńsku. Po tytuł sięgnęli zawodnicy CTWS im. Kadyrowa Ufa. Zarówno w sobotę, jak i niedzielę, komplet punktów wywalczył Nikita Bogdanow. Bieg dodatkowy rozstrzygnął o tym, że srebro przypadło w udziale Mega Ładzie Togliatti.

(13-14.02) Drużynowe Mistrzostwa Rosji Juniorów - Szadryńsk (Rosja)

10. Iwan Belijew - 0 (0,0,0,0,0)

Klasyfikacja generalna: 1. CTWS im. Kadyrowa Ufa - 14 2. Mega-Łada Togliatti - 9+3 3. CTWS DOSAAF Kamieńsk-Uralskij - 9+2 4. Torpedo-SZAAZ Szadryńsk - 6 5. Federacja Obwodu Uralskiego - 4 6. GBU STSZ Togliatti - 2 Czytaj także: - Apator zmienia taktykę. Kiedyś odkrywał młodych Australijczyków. Teraz postawi na inny kierunek - Wystarczył jeden błąd i uciekło mu złoto. Bengt Jansson wspomina karierę i mówi o współczesnym speedwayu ZOBACZ WIDEO Żużel. Stal Gorzów mierzy w złoto, ale musi lepiej zacząć sezon. Trzeba też utrzymać atmosferę