KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Stal Gorzów przebuduje stadion. Źródło finansowania może zaskoczyć

Ruszyła przebudowa stadionu im. Edwarda Jancarza w Gorzowie, gdzie pojawią się nowe loże. Zaskoczeniem jest źródło finansowania inwestycji.
Dawid Borek
Dawid Borek
stadion im Edwarda Jancarza WP SportoweFakty / Dawid Lis / Na zdjęciu: stadion im. Edwarda Jancarza

Obecnie na gorzowskim stadionie są 24 loże o różnej wielkości. Moje Bermudy Stal na ich sprzedaży zarabia w trakcie sezonu ponad milion złotych. Mowa o doskonałym biznesie, więc nic dziwnego, że Marek Grzyb chciał kolejnych takich pomieszczeń.

Co ważne - choć stadion jest miejski, Moje Bermudy Stal sfinansuje przebudowę obiektu z własnej kieszeni. Na inwestycję wyłoży milion złotych. Na sprzedaży każdej dodatkowej loży klub może zarobić nawet 50 tysięcy złotych rocznie. A to daje łącznie kwotę 500 tysięcy złotych.

"Nowe 10 lóż powstanie na gorzowskim Stadionie im. Edwarda Jancarza. Rozpoczął się I etap inwestycji. Cała przebudowa zostanie sfinansowana ze środków własnych klubu" - poinformowali gorzowianie w mediach społecznościowych.

- Chcemy przyciągnąć do nas nowych sponsorów, pokazać atrakcyjność sportu jakim niewątpliwie jest żużel. Już mamy potencjalnych chętnych na nowe loże, a to w konsekwencji spowoduje przypływ nowych środków finansowych do klubu - stwierdza Marek Grzyb, cytowany na oficjalnej stronie Moje Bermudy Stali na Facebooku.

Plan zakładał rozpoczęcie prac na przełomie stycznia i lutego, ruszył kilka tygodni później. To oznacza, że loże - o ile sezon ruszy zgodnie z planem - nie będą gotowe na pierwszy mecz PGE Ekstraligi na stadionie im. Edwarda Jancarza. Ten zaplanowano na 11 kwietnia, całość prac związanych z lożami ma z kolei trwać dwa i pół miesiąca.

Zobacz też:
Zapytano go o sensacyjne doniesienia. Zareagował... śmiechem i jasną deklaracją!
Żużel. Szymon Woźniak po pierwszym treningu. Przejechał ponad tysiąc kilometrów!

ZOBACZ WIDEO Żużel. Kto na pozycji U24 w Falubazie? Patryk Dudek komentuje

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (14)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×