KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Rybki Rybnik odpowiadają na zarzuty Krzysztofa Mrozka

W dalszym ciągu trwa zamieszanie związane z transferem Szymona Ludwiczaka z Rybek Rybnik do Eltrox Włókniarza Częstochowa. Na zarzuty Krzysztofa Mrozka klub miniżużlowy odpowiedział oświadczeniem.

Kacper Tazbir
Kacper Tazbir
Szymon Ludwiczak przechodzi do Eltrox Włókniarza Częstochowa Materiały prasowe / Włókniarz Częstochowa / Szymon Ludwiczak przechodzi do Eltrox Włókniarza Częstochowa
Informacja o przenosinach Szymona Ludwiczaka do Częstochowy pojawiła się 21 marca na profilu społecznościowym Eltrox Włókniarza. Sprawę skomentował nawet prezydent Rybnika Piotr Kuczera, do którego zwrócił się zarząd ROW-u, prosząc o cofnięcie dotacji na klub miniżużlowy (więcej TUTAJ).

Do dyskusji włączył się również ojciec zawodnika, który poinformował, że prezes ROW-u Krzysztof Mrozek nie kontaktował się z nim w sprawie dalszych losów młodego żużlowca (szczegóły TUTAJ).

Teraz całe zamieszanie postanowił skomentować sam klub Rybek Rybnik w specjalnie wystosowanym oświadczeniu. W jego treści możemy przeczytać, że w piśmie z dnia 2 lutego Rybki Rybnik zwróciły się do prezesa Mrozka z prośbą o spotkanie w celu: "Przedyskutowania i omówienia możliwości szkolenia i przejścia do klubu ROW Rybnik zawodnika w osobie Szymona Ludwiczaka".

ZOBACZ WIDEO Tomasz Gollob opublikował zdjęcie, którym wywołał lawinę komentarzy! Teraz komentuje

W odpowiedzi Krzysztof Mrozek odrzucił projekt pozyskania zawodnika, odsyłając klub miniżużlowy do trenera Rybek - Antoniego Skupienia.

W związku z tym klub miniżużlowy uznał, że prezes ROW-u Rybnik nie wywiązał się ze złożonej deklaracji i nie wyznaczył spotkania. Następnie rodzice Szymona Ludwiczaka zwrócili się do Rybek Rybnik z prośbą o wyrażenie zgody na przenosiny ich syna do Eltrox Włókniarza Częstochowa. Co było następstwem, jak jest podkreślone w oświadczeniu: "Brakiem zainteresowania ROW Rybnik w kwestii przyjęcia ich syna do klubu".

Zarząd MKMŻ Rybki wyraził zgodę na przenosiny 13-letniego Ludwiczaka, jednocześnie otrzymując od częstochowian ekwiwalent w wysokości 13.000 zł.

Do wystosowanego oświadczenia Rybek Rybnik dołączono również dokumentację dotyczącą wszelkich umów czy pism skierowanych do Krzysztofa Mrozka. Ponadto w podsumowaniu możemy przeczytać:

"Z przykrością wskazujemy, iż wywołanie pod adresem Rybek fali społecznego niezadowolenia ma na celu najprawdopodobniej odwrócenie uwagi od innych problemów ROW Rybnik".

Zobacz także:
- Został mistrzem świata i był witany w Polsce jak król. Na mecz przyjeżdżał tylko z oponą
- Jurica Pavlic ma pomysł na popularyzację żużla. Chce sprzedawać motocykle za 700 euro

Czy Rybki Rybnik postąpiły słusznie wyrażając zgodę na transfer?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (17)
 • Niunia85 Zgłoś komentarz
  A tak trochę wyolbrzymiając... Uważam że nawet gdyby doszło do spotkania to i tak by coś pocisnęli na prezesa żeby tylko lecieć w stronę lepszej kasy... Takiego prezesa jeszcze w
  Czytaj całość
  Rybniku nie było... Oddaje cały swój czas i serce dla klubu a w podzięce otrzymuje obelgi, kopniaki szachrajstwo za plecami. Szkoda mi tego prezesa w tym całym niewdzięcznym świecie czarnego sportu. A jeszcze bardziej mi szkoda powoli klubu z Rybnika. Prezes odpuści, klub opuści a następny co przyjdzie zrobi to co poprzednicy teraźniejszego prezesa. A POTEM BĘDZIE GŁOŚNO O YUM JAKI TEN MROŻEK BYŁ SUPER I CZEMU ODPUŚCIŁ...
  • Niunia85 Zgłoś komentarz
   A mi się wydaje że coś jest nie tak. Kibice wrogo ostatnimi czasy na prezesa uwierzą nawet Kaczyńskiemu... Gdyby rodzice chłopaka chcieli to na pewno by się choćby po trupach spotkali z
   Czytaj całość
   prezesem. Ale po co? Miasto i klub dało kasę na szkolenie a Jasna Góra da kasę zawodnikowi... Przecież dojazd na same treningi 126 km w jedną stronę też nie jest darmowy?!
   • darek pe Zgłoś komentarz
    Mrozek i Świącik to podobna kategoria.
    • Kung Lao Zgłoś komentarz
     Krzychu ja cie zawsze bronię ale dałeś du....
     • Piotr Biega Zgłoś komentarz
      Napiszcie w co rybki zainwestują 13tysięcy , może Sparta się czegoś nauczy
      • RECON_1 Zgłoś komentarz
       Skoro 007 nie byl zainteresowany bo nie chcial rozmawiac inich zbyl to sam sohie jest winien.
       • Poldi Zgłoś komentarz
        Mrozek przechodzi sam siebie :)
        • intro Zgłoś komentarz
         bufonada mrozka znowu dała znać o sobie Tak samo było z Łagutą
         • AMON Zgłoś komentarz
          Fala społecznego niezadowolenia wobec Rybek Rybnik ma na celu ODWRÓCENIE UWAGI OD INNYCH PROBLEMÓW ROW Rybnik :))) Czyżby $$$$ nie było ?
          Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
          ×
          Sport na ×