Żużel. Trwa okienko transferowe. Którzy zawodnicy wciąż pozostają bez klubu?

19 kwietnia ruszyło okienko transferowe, które potrwa pięć dni. W tym czasie kluby mogą kontraktować wolnych zawodników. Mimo że większość drużyn ma już skompletowane składy, na rynku wciąż są dostępne ciekawe nazwiska.

Kacper Tazbir
Kacper Tazbir
Troy Batchelor w czerwonym kasku WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Troy Batchelor w czerwonym kasku
W dalszym ciągu niewyjaśniona pozostaje przyszłość Pawła Miesiąca. Zawodnik w rozmowie z naszym portalem wyjaśnił, że z Unią Tarnów wiąże go ważny kontrakt. Ma on jednak możliwość skorzystania z wypożyczenia do innego klubu w dowolnym momencie (więcej TUTAJ). Dostępny jest także Peter Ljung. Doświadczony Szwed zawiódł oczekiwania Cellfast Wilków Krosno i prawdopodobnie niedługo zostanie wypożyczony.

Pośród zawodników, którzy w trakcie jesiennego okienka transferowego nie podpisali kontraktu, możemy znaleźć między innymi Troya Batchelora. Australijczyk po nieudanej przygodzie w PGE Ekstralidze w barwach ROW-u Rybnik został wypożyczony do Abramczyk Polonii Bydgoszcz, by pomóc jej w walce o utrzymanie. W barwach bydgoskiego klubu w roli gościa występował również Dawid Lampart, posiadający obecnie kontrakt "warszawski" w Motorze Lublin. Niewykluczone, że w najbliższym czasie znajdzie się klub chętny na skorzystanie z usług starszego z braci Lampartów.

Krajowymi zawodnikami bez przynależności klubowej pozostają Marcin Jędrzejewski i Zbigniew Suchecki. Rolę zawodników do lat 24 mogą pełnić Damian Stalkowski (kontrakt "warszawski" w Aforti Starcie Gniezno) lub Kamil Wieczorek, który w ostatnim czasie skupił się na karierze w MMA.

Ponadto dostępnych jest kilku dobrze znanych w Polsce zawodników zagranicznych takich jak: Linus Sundstroem, Matic Ivacic, Rene Bach, Filip Hjelmland, Renat Gafurow, Nicolas Covatti czy Chris Harris. Popularny "Bomber" wielokrotnie podkreślał, że zależy mu na angażu w Polsce. Teoretycznie dostępny jest także Jason Crump, który po latach zdecydował się wznowić karierę.

Następne okienko transferowe otworzy się 17 maja. Kolejne zaplanowane są na 27 lipca i 23 sierpnia. Każde z nich potrwa pięć dni.

Zobacz także:
- Rohan Tungate zabrał głos po meczu w Bydgoszczy. Komentuje przyznanie mu czerwonej kartki!
- Niczym Robert Lewandowski. Polski żużlowiec zainspirował się piłkarzem Bayernu

ZOBACZ WIDEO Greg Hancock mówi o Ireneuszu Nawrockim. "Na papierze wszystko wyglądało dobrze"


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Który z zawodników byłby największym wzmocnieniem dla klubów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×