KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona Plecha 18 czerwca w Toruniu

8. edycja PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi odbędzie się 18 czerwca na toruńskiej MotoArenie. Po raz pierwszy w historii zawody będą okazją do upamiętnienia Zenona Plecha, którego imieniem nazwano PGE IMME.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Zenon Plech Materiały prasowe / PGE Ekstraliga / Marian Kossmann / Na zdjęciu: Zenon Plech

PGE IMME im. Zenona Plecha rozpoczną się 18 czerwca o godz. 19:30 (transmisja w nSport+). Szczegółowe informacje związane z biletami na zawody zostaną przekazane w terminie późniejszym.

- Po czterech latach z rzędu spędzonych z tą imprezą na stadionie w Gdańsku, przed rokiem po raz pierwszy zawitaliśmy do Torunia. Zawody były ciekawe i zostały dobrze przyjęte w Grodzie Kopernika. Już wtedy nie mieliśmy wątpliwości, by po raz kolejny zorganizować PGE IMME na MotoArenie im. Mariana Rosego także w sezonie 2021. Cieszymy się, że znów będziemy mogli się tam spotkać, tym bardziej, że na trybunach będą mogli zasiąść kibice. Jeśli chodzi o atrakcyjność wydarzenia, z pewnością będzie tak jak zwykle - czeka nas żużel na najwyższym poziomie z udziałem najlepszych z najlepszych. Imię nieodżałowanego mistrza speedwaya - Zenona Plecha zdecydowanie do tego zobowiązuje - powiedział Maciej Polny z firmy KFSport, właściciela marki Speedwayevents.pl, która jest lokalnym organizatorem wydarzenia.

Nowością regulaminową związaną z tegoroczną edycją jest zagwarantowanie występu w zawodach najlepszemu juniorowi po rozegraniu 7. rundy PGE Ekstraligi pod względem liczby zdobytych punktów i bonusów wyłącznie w drugich wyścigach zawodów PGE Ekstraligi.

ZOBACZ WIDEO Historia Dominika Kubery - kocham jeść!

Regulamin zawodów przewiduje, że w skład osiemnastoosobowej stawki zawodniczej wejdą:
- 14 zawodników w kolejności klasyfikacji według średnich biegopunktowych po 7. rundzie rozgrywek PGE Ekstraligi,
- 1 zawodnik krajowy młodzieżowy z najwyżej pozycji w klasyfikacji według sumy punktów meczowych i bonusowych zdobytych w biegach numer dwa (biegi młodzieżowe) meczów PGE Ekstraligi w rundach 1-7
- 1 zawodnik z "dziką kartą" nominowany przez PGE Ekstraligę,
- 2 zawodników rezerwowych

- Bardzo mocno stawiamy na rozwój młodych zawodników, chcemy, aby PGE IMME były okazją do zaprezentowania się w doborowej stawce najlepszego juniora z drugich wyścigów w PGE Ekstralidze - powiedział Wojciech Stępniewski, Prezes Ekstraligi Żużlowej.

- Zawody upamiętniają Zenona Plecha, który był wychowawcą młodzieży, sam odnosił spore sukcesy jako junior, ale rywalizował już na tym etapie z seniorami. Były to oczywiście zupełnie inne czasy, lecz patrząc na czołówkę juniorską z tegorocznych rozgrywek ligowych, jestem przekonany, że PGE IMME będzie wielką szansą i nobilitacją dla jednego z młodych polskich żużlowców - dodał.

PGE Ekstraliga prowadzi osobny ranking zawodników startujących w biegu juniorów. Stan na 30.04 po rozegraniu 3 rundy i dwóch meczów 4. rundy.

W 2020 roku PGE IMME rozegrano w Toruniu. Zwyciężył Bartosz Zmarzlik przed Jasonem Doylem, Leonem Madsenem i Patrykiem Dudkiem.

Zobacz także:
Skandal podczas DMPJ. Patryk Wojdyło ukarany czerwoną kartką
Czy to już na pewno koniec sprawy Maksyma Drabika? Dyrektor POLADA zabrał głos

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×