KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Stali Rzeszów grożą ogromne kary finansowe! W tabeli zaraz będą na minusie!

7R Stolaro Stal Rzeszów ukarane zostało walkowerem za przygotowanie toru na niedzielny mecz z OK Bedmet Kolejarzem Opole. To nie koniec problemów rzeszowian, bowiem teraz grożą im spore kary finansowe.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
zawodnicy 7R Stolaro Stali Rzeszów WP SportoweFakty / Weronika Waresiak / Na zdjęciu: zawodnicy 7R Stolaro Stali Rzeszów

Początkowo rozpoczęcie niedzielnego starcia zostało opóźnione o godzinę. Jednak o 13:00 niewiele się zmieniło i sędzia Jerzy Najwer podjął decyzję o przyznaniu walkowera na korzyść opolskiego klubu. 

Według przepisów dyscyplinarnych sportu żużlowego 7R Stolaro Stal może otrzymać do 150 000 złotych kary za przygotowanie toru.

Dodatkowo rzeszowianie zobowiązani są do zapłaty 50 000 zł na rzecz OK Bedmet Kolejarza Opole oraz 50 000 zł na rzecz Polskiego Związku Motorowego.

Konsekwencji mogą się spodziewać także kierownik zawodów czy toromistrz. Rzeszowianie zostaną ukarani także odjęciem jednego punktu z ligowej tabeli. 

Wyciąg z regulaminu

Przepisy dyscyplinarne sportu żużlowego
Art. 316.
18) za nieregulaminowy stan toru stwierdzony przez sędziego zawodów:
d) w godzinie rozpoczęcia zawodów lub treningu przed zawodami i niedostosowania toru do wymogów regulaminowych w czasie łącznym do 1 godziny po godzinie rozpoczęcia zawodów lub treningu przed zawodami:
d1) w przypadku zawodów ligowych:
- walkower dla drużyny przyjezdnej ogłoszony niezwłocznie przez sędziego lub Jury Zawodów, kara przyznania jednego ujemnego punktu meczowego, zawieszenie licencji toru na 4 tygodnie od daty odwołanych zawodów (ponowne wydanie licencji musi poprzedzić inspekcja i weryfikacja toru), zawieszenie licencji kierownika zawodów, kara pieniężna od 50000 do 150000 zł oraz odszkodowanie w wymiarze określonym w przepisach dotyczących walkowera zawartych w regulaminie rozgrywek ligowych na dany rok, 

Regulamin rozgrywek ligowych (I i II ligi)
Art. 764. 1. Jeżeli drużyna przegrała mecz walkowerem, klub tej drużyny jest zobowiązany do zapłacenia na rzecz klubu przeciwnika odszkodowania w kwocie 100 000 zł, w przypadku rozgrywek DM I Ligi i w kwocie 50 000 zł w przypadku rozgrywek DM II ligi oraz na rzecz PZM odszkodowania w kwocie 50 000 zł w przypadku rozgrywek DM I i II Ligi. Ponadto, klub tej drużyny jest zobowiązany do zapłacenia  na rzecz PZM odszkodowania w kwocie, jaką PZM zostanie obciążona przez telewizję lub sponsorów rozgrywek.

Zobacz także:
- Mocne słowa Witolda Skrzydlewskiego: Mamy spółdzielnię
- Przyjechała odwiedzić ojca w Polsce. Potem liczyła już tylko na cud

ZOBACZ WIDEO Pawlicki mówi o rywalizacji ze Zmarzlikiem, nagonce na niego i ostrej jeździe

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (30)
 • RECON_1 Zgłoś komentarz
  Jak dowala 100 tys to rzeszow zwinie zabawki,rok karencji i z czysta karta zaczna od nowa....
  • TYLKO GKM Duraj81 Zgłoś komentarz
   Halo Rzeszov! Co tam z tymi Skodami od Najmrodzkiego???
   • HemoroidyElektry Zgłoś komentarz
    w Lublinie tez ostatnio lekko padalo i mozna bylo jechac z Lesznem w niedziele, to przelozyli a nic nie zrobili by zachronic tor znajac status meczu zagrozonego a Rzeszow karaja?xD hipokryzja
    • krakowska49 Zgłoś komentarz
     Bandyterka ze Stalą Rzeszów trwa.Opole czy walkowerem chcecie po świńsku dumnie wypinć pierś.Dwa kluby Niemieckie 1 Łotwa co to za twór w biednej drugiej lidze.Ci co to stworzyli to
     Czytaj całość
     ludzie bez rozumu.Same wyjazdy to porę obciążenia szkoda słów.Świat olewa żużel a Ci dalej njlepsza liga świata typowy narcyzm.Warszawa olała GP al fanatyczny Lublin zachwycony.Rzeszowianie wycofajcie się nie dajcie się dalej chańbić.Dość tego.Rzeszów sportem stoi a żużel zmierza do upadku.
     • ADASOS Zgłoś komentarz
      Rzeszów na 99% "rzuci rękawice". Na tę biedę kara ponad 100 tyś to śmierć klubu. Zawodnicy dostaną "wolną rękę" i kwita.
      • dzystek Zgłoś komentarz
       czy była próba toru , czy ta inspekcja toru była tylko na tzw. oko ?
       • ZPF Zgłoś komentarz
        Szkoda Adriana Cyfera, trafił z deszczu pod rynnę. Najpierw oszukany w Ostrowie co do składu teraz trafił do rzeszowskich partaczy.
        • Kane Zgłoś komentarz
         ,,Słuchajcie, zanim słusznie bądź nie, zaczniecie krytykować klub i wszystkich w tym klubie, to sprawa wyglądała tak, że tor o godz 8 został odebrany bez zastrzeżeń, zalecenie było
         Czytaj całość
         takie, żeby nic nie ruszać, o 9 było okej, o 10 było dobrze i nagle przed samym meczem zaczęło coś przeszkadzać komisarzowi i sędziemu. Opole poza Kowalskim od początku nie chciało jechać, wszyscy nasi byli za. Także można mówić wiele na temat przygotowania toru, ale generalnie po odjechaniu kilku treningów i treningu punktowanego z Tarnowem tor zachowywał się dobrze''
         • mokry 90 Zgłoś komentarz
          rozumiem takie kary w ekstralidze jeszcze by moze przeszly,no ale w 2 lidze gdzie budzet pewnie jest niewiele wiekszy to chyba lesnych dziadków troche mocno ponioslo,no ale po co zuzel w
          Czytaj całość
          rzeszowie jak jest w krosnie :D
          • hmm Zgłoś komentarz
           Niech śp Tomka Jędrzejaka spłacą a nie krawaciarzom na urlopy kasę przelewają
           • ricores Zgłoś komentarz
            Ta ci krawaciarze nie zobaczą ani złotówki. Klub zniknie z mapy polski a oni będą dalej pi*****ć jak to ratują kluby żużlowe w Polsce.
            • głos z Rzeszowa 61 Zgłoś komentarz
             ha ha ha pisałem o 50000 pln kary i to , że nikt tego nie zapłaci a tu grozi 200 000 pln . Niestety gdyby do tego doszło [ nałożenie bezwarunkowe ] to mamy koniec sezonu w Rzeszowie .
             Czytaj całość
             Najwer , Wojaczek i spółka myśla , ze trafili na kolejnego jelenia , którego można doić . Niech WY####dalają .
             • żuraw69 Zgłoś komentarz
              Hahahhahaha ciekawe za co klub zapłaci
              Zobacz więcej komentarzy (3)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×