Żużel. Devils - Stal. Mecz o dużym ciężarze gatunkowym. W Bawarii jadą o pierwsze punkty [ZAPOWIEDŹ]

Zarówno Trans MF Landshut Devils, jak i 7R Stolaro Stal Rzeszów miały przed sezonem swoje ambicje, a po trzech meczach oba zespoły pozostają bez punktów. W Bawarii drużyny zmierzą się o przełamanie.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Kai Huckenbeck w barwach Trans MF Landshut Devils WP SportoweFakty / Romulad Rubenis / Na zdjęciu: Kai Huckenbeck w barwach Trans MF Landshut Devils
Zespół z Landshut na inaugurację przegrał w Daugavpils z Optibet Lokomotivem 42:47 i można było uznać ten rezultat za pozytywny. Później jednak było gorzej. Wielokrotni mistrzowie Niemiec przegrali u siebie z OK Bedmet Kolejarzem 36:54, a następnie polegli w Rawiczu.

Skład Diabłów został jednak w międzyczasie uzupełniony i teraz wygląda na bardziej zbilansowany. Strzałem w dziesiątkę może być ściągnięcie Dimitriego Berge, który nie zmieścił się w składzie Abramczyk Polonii (teraz po serii kontuzji bydgoszczanie mogą żałować swojej decyzji). Coraz lepszy ma być Martin Smolinski, a na pozycji juniora różnicę potrafi zrobić Norick Bloedorn.

Rzeszowianie jadą na jeden z dwóch najdalszych, bo 950-kilometrowych, wyjazdów do Bawarii w atmosferze skandalu. W ostatniej kolejce po szeroko omawianym zamieszaniu, w meczu 7R Stolaro Stali został ogłoszony walkower. Z pewnością atmosfera wokół klubu nie pomaga w odpowiednim przygotowaniu się do starcia pod względem sportowym.

Michał Widera awizował skład w wyłącznie krajowym zestawieniu. Stal "odkurzyła" nawet doświadczonego wychowanka rzeszowskiego klubu - Karola Barana, który po raz ostatni ścigał się w rozgrywkach pierwszoligowych w 2019 roku - wówczas pojechał w 6 meczach. Poza nim, szansę rehabilitacji otrzymał Dawid Stachyra. Mecz w Niemczech może być istotny dla pozostałych zawodników, mogących potwierdzić swoje ambicje, wykraczające ponad 2. Ligę Żużlową.

Faworytami pozostają jednak Niemcy, którzy są za dobrą drużyną, by mieć w polskiej lidze komplet porażek. Wiele wskazuje na to, że ekipa Sławomira Kryjoma będzie musiała włożyć na nogi buty faworyta i sobie w nich poradzić. Kolejna wpadka może przekreślić szanse Diabłów na dobry wynik w lidze polskiej.

Awizowane składy:

Trans MF Landshut Devils:
9. Kai Huckenbeck
10. Valentin Grobauer
11. Martin Smolinski
12. Michael Haertel
13. Dimitri Berge
14. Norick Blodorn

7R Stolaro Stal Rzeszów:
1. Adrian Cyfer
2. Dawid Stachyra
3. Karol Baran
4. Patryk Rolnicki
5. Hubert Łęgowik
6. Mateusz Majcher

Początek spotkania: 13 czerwca (niedziela), godz. 12:00
Sędzia: Grzegorz Sokołowski
Komisarz toru: Paweł Stangret
Przewodniczący jury: Zbigniew Kuśnierski

ZOBACZ WIDEO Wyraźny progres u Pawła Przedpełskiego. Co stoi za jego odmianą?


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Jakim wynikiem zakończy się mecz w Landhsut?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×