Żużel. Stal - Wolfe. Deklasacja w Rzeszowie. Matic Ivacic dwoił się i troił [NOTY]

Matic Ivacic jako jedyny zawodnik Wolfe Wittstock nawiązywał walkę z 7R Stolaro Stalą Rzeszów. Nie uchronił jednak swojej ekipy przed wysoką porażką (28:62). Kapitalny występ po drugiej stronie zaliczył Patryk Rolnicki.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Matic Ivacic WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Matic Ivacic
Noty dla zawodników 7R Stolaro Stali Rzeszów:

Sam Masters 5. Kiedy pojawiał się na torze, 7R Stolaro Stal wygrywała swój bieg (w tym trzy razy podwójnie). Stracił punkty tylko w jednym starcie. Musiał w nim uznać wyższość lidera gości Matica Ivacica.

Hubert Łęgowik 3+. Słodko-gorzki występ wychowanka częstochowskiego klubu. Niespodziewanie zaczął od zera, a w pokonanym polu pozostawili go niżej notowani rywale, w tym mający problemy sprzętowe Fraser Bowes. Odbił to jednak sobie wygrywając dwa kolejne biegi.

Karol Baran 4. Początek zawodów w jego wykonaniu nie należał do idealnych, bo zdołał pokonać tylko Frasera Bowesa. Przełamanie przyszło w drugiej części meczu.

ZOBACZ WIDEO Żużlowiec Falubazu opowiada, jak zespół zareagował na porażkę z Włókniarzem

Patryk Rolnicki 6. Imponował startami i szybkością na dystansie. To zaowocowało bezbłędnym występem. Zaliczył kapitalny występ i był tego dnia zdecydowanym liderem swojego zespołu. Wywalczył komplet punktów ze sporą łatwością.

Adrian Cyfer 4+. Wziął udział w obu biegach, w których rzeszowianie doznali porażki, ale podkreślić należy, że jego doparowymi byli młodzieżowcy. Zaliczył niezły występ, który byłby nieco okazalszy, gdyby nie defekt motocykla na ostatnich metrach w biegu ósmym.

Dawid Rempała 4. Szybko dołączył do prowadzącego Mateusza Majchera w biegu młodzieżowym. Później zaliczył jeszcze dwa zwycięstwa. Bardzo solidny występ - spośród rywali skuteczniejszy od niego był tylko Matic Ivacic.

Mateusz Majcher 4. Podobnie jak Rempała, wychowanek Stali również wygrał dwa wyścigi. Miał pecha w postaci defektu motocykla, ale przytrafił mu się na końcu stawki.

Noty dla zawodników Wolfe Wittstock:

Matic Ivacic 4+. Jedyny zawodnik gości, który nawiązywał równorzędną walkę z przeciwnikami. Słoweniec zdołał pokonać Sama Mastersa, co nie udało się jego kolegom.

Steven Mauer bez oceny. Syn właściciela klubu pojawił się na torze tylko raz. Zanotował defekt motocykla i w kolejnych biegach był zmieniany.

Max Dilger 2+. Poobijał się w swoim pierwszym starcie. Łącznie na rozkładzie miał dwóch zawodników - Karola Barana i Dawida Rempałę. Stać go na skuteczniejszą jazdę, ale w sobotę tego nie pokazał.

Fraser Bowes 2. Zaskoczył w swoim pierwszym biegu, kiedy znalazł się na prowadzeniu, ale później słabł z okrążenia na okrążenie. Mimo to obronił się przed Hubertem Łęgowikiem. Australijczyk w pozostałych startach nie błyszczał.

Marcin Jędrzejewski 2-. Kompletnie nieudany debiut. 34-latek pokonał w sobotę tylko jednego rywala - Huberta Łęgowika. Jechał także przed Mateuszem Majcherem zanim ten zanotował defekt.

Lukas Baumann 2+. Podobnie jak Jędrzejewski, on również pokonał na trasie tylko Huberta Łęgowika. Do tej pory był liderem swojego zespołu, choć podkreślić należy, że wciąż jest młodzieżowcem i mogą przytrafić mu się słabsze momenty.

Ben Ernst 1. Były mistrz świata w kategorii 250cc nie radził sobie na rzeszowskim torze. Trzy razy był ostatni, bez nawiązywania walki z rywalami, a na koniec dotknął jeszcze taśmy.

SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - bardzo słabo

Czytaj także:
Zaprzeczył prawom fizyki. Zrobił akcję, która przeszła do historii
Fatalny wieczór Eltrox Włókniarza. "Nie wygląda to dobrze"

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy 7R Stolaro Stal awansuje do eWinner 1. Ligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×